ژاندارک، انسانی‌ که به خاطر اعتقاداتش۵۰۰ سال قبل، در برابر دشمنان میهنش ایستادگی نمود.
به چند اتهام واهی سوزانده شد، دختر یک کشاورز بود. دختری با سوادی متوسط که عمیقاً پایبند اعتقادات خود بود.
گر چه او در این کره خاکی بیش از ۱۹ بهار نزیست، ولی از بین تمام هم وطنان فرانسویش که در دوران وی می‌زیستند، خداوند بزرگترین و سنگین‌ترین سرنوشت را برای او رقم زده بود.
مقدس شمردن ژان و مقام الوهیتی که برایش قائل شدند پس از مرگ بیشتر شد.  حماسه او سینه به سینه درگذر سده‌ها و قرن‌ها از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.
ژان حس وطن پرستی را به معاصرین خود تلقین کرد. این حس وطن پرستی که در ژاندارک پیدا شد، خود معجزه بود. سرگذشت او آنقدر افسانه‌‌ای و شاعرانه چیده شده که محتاج نیست برایش شاخ و برگ بتراشند. به همین جهت این موضوع الهام بخش شعرا و نویسندگان و طرف توجه فیلم‌سازان شد و تا کنون بیش از۲۰ رمان و نمایشنامه را به خود اختصاص داده است.
زندگی ژاندارک کوتاه اما با شعله‌ای بلند، نورافشان راه پایداری و مقاومت بود. تا آنجا که خانه‌ای که ژاندارک درآن متولد شده بود، اکنون به موزه تبدیل شده است.
 ژاندارک
نگاهی کوتاه به زندگی ژاندارک
ژان در تاریخ ۶ ژانویه ۱۴۱۲میلادی، در روستای دمرمی در مرز شرقی فرانسه به دنیا آمد. در جنگ صدساله بر علیه انگلستان، فرماندهی فرانسوی‌ها را برعهده داشت.
در نزدیکی شهر کُنپی ینی، بدلیل خیانت شهردار این شهر اسیر و به انگلیسی‌ها داده شد. او را در یک دادگاه کلیسایی مجرم دانستند. در میدان ویومارشه شهرِ روآن در ۱۹سالگی به فرمان‌ کلیسای قرون وسطی سوزانده شد. چند وقت بعد، دریک دادگاه تجدید نظردرسال ۱۴۵۶، «شرافت» این فرمانده مشهور را تایید کردند.
زمان جنگ بین کشورهای فرانسه و انگلیس ژان دختر روستایی ۱۷ ساله ای بود. ژان مدعی شد چند قدیس او را به نجات میهنش فرا خوانده‌اند.
ژان جامه‌ی رزم می‌پوشد و سپاه انگلستان را در پای دیوارهای اولئان شکست می‌دهد. به مدت دو سال پرچم ژاندارک برفراز برجهای این شهر برای فرانسویان نوید بخش رهایی و سرافرازی می‌شود و پیروزی های او مسیر جنگ‌های صد ساله را تغییر می‌دهد.
چطور ژاندارک قهرمان ملی شد
وقتی سراسر فرانسه درهرج و مرج بود و لشکر بیگانه تا پشت دروازه ( اورلئان) رسیده بود. ویرانی، ستمگری و شکست‌های پی درپی مردم را تماشاچی، خسته، ناامید و دلسرد کرده بود.
زمانی که جنگجویان و دلاوران سپرانداخته بودند، یک دختر روستائی سینه سپرکرد، زره پوشید، کلاهخود برسرگذاشت. مردم را به جنب وجوش انداخت.
حس وطن پرستی را به ملت آموخت و کشورخود را از زیر مهمیز انگلیس بیرون آورد. این دختر ژاندارک بود.
نکته شگفت آور، بلندای فکری است، که در او بروز کرد، آنهم در یک قرن خرافات پرست و درنده. ژان روح شجاعت را به کالبد مرده فرانسه دمید. او تجسم روح ملی و قهرمان ملی فرانسه شد. ظهور او یک پیش آمد عبرت انگیز و بی همتای تاریخی‌ است. برای اینکه به هویت او آشنا شویم ناچار باید وضعیت آن زمان را درنظر بگیریم.
وضعیت فرانسه
دردنباله جنگهای صد ساله و تاخت و تازهای انگلیسی‌ها و جنگ‌های داخلی، فقر و شکست‌های سخت و پی‌درپی، وضعیت فرانسه را بی‌اندازه خراب و ناامیدکننده کرده بود. از یک طرف هنری پنجم کباده سلطنت فرانسه و انگلیس را می‌کشید. از طرف دیگر شارل هفتم نیز ادعای پادشاهی فرانسه را می‌کرد.
در زمان ملوک الطوائفی، فرانسوی‌ها لغت وطن را نمی‌دانستند. وطن پرستی عبارت بود از پرستش پادشاه که خود را بصورت خداوند مملکت متجسم کرده بود.
ولی حالا هیچکس حقانیت سلطنت را باور نمی‌کرد همه مردد بودند، کارهای مملکت بدست اشخاص ناقابل افتاده بود. توده مردم متعصب خرافه پرست و بی‌اراده، پیش‌آمدها را به قضا و قدر واگذارکرده بودند. در دوره ای که امید نجات روی زمین وجود نداشت. ژاندارک میانجی مابین زمین و آسمان شد. طبق دستور نداها که می‌گفت از غیب می‌شنود رفتار و آهنگ جنگ پیشه کرد.
در سال اول فرماندهی او، لشکر فرانسه در اورلئان، پاتای و تروی پیروز شد. خیلی از شهرهای دیگر هم از کنترل انگلیس‌ها خارج شده و شارل هفتم در جولای ۱۴۲۹، وارد دوفین شد.
ژان قلب سربازان فرانسوی را تسخیرکرده بود، آنان به او مانند یک رهبر می‌نگریستند. بالاخره ژاندارک درجنگی که با یکی از دشمنان شاه می‌کرد، دستگیرشد. شاه هیچ اقدامی برای آزادی او نکرد پاپ هم صدایش درنیامد ششماه بعد او رابه انگلیسی‌ها فروختند!
اسارت و اتهام به ارتداد «بدان که اگر تو را اسیرکنیم درآتش خواهیم سوزاند»
او را با کند و زنجیر به زندان اندختند. او حاضر نمی‌شد جامه رزم مردانه را دربیاورد، برای آنکه نداها، به او گفته بودند که آن را بپوشد! ولی آخوندهای کلیسا اینکار را گناهی بزرگ می‌دانستند.
تهدیدش کردند که برگناه خود اعتراف کند و گرنه او را زنده خواهند سوزاند. در تاریخ ۲۱ فوریه در دادگاهی در شهر روأن حضور پیدا کرد. اتهام‌های وی عبارت بودند از: اصرار بردریافت الهام ازجانب قدیسین. پوشیدن لباس مردانه و اقدام به فرار.
در یکی از روزهای بهاری سال ۱۴۳۱ بود که دختری۱۹ ساله را از زندان تاریکی بیرون آوردند. با یک گاری که چهار اسب آنرا می‌کشید او را به سوی بازار بردند.
بعد از ایراد خطبه‌ای در محکومیت ژان به او اجازه دادند صحبت کند. ژان گفت افرادی را که به او بدی کرده‌اند می‌بخشد. هیزم روی هیزم انباشتند و دست، پا و چشمان او را بستند.
در حالیکه دریائی از چشم‌ها بسوی این منظره دوخته شده بود او را آتش زدند. برای توهین بیشتر به او، همین‌که دندانهای تیز شعله‌ها لباس او را پاک جوید. دستور دادند آتش را پس بزنند تا مردم تن عریان این مجسمه شجاعت را تماشا کنند. او ژاندارک قهرمان بود. 
خرداد 17, 1401

میرزا کوچک خان جنگلی چهره درخشان تاریخ ایران

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

میرزا یونس معروف به میرزا کوچک خان جنگلی (متولد ۱۲۵۷ شمسی-درگذشته‌ی ۱۱ آذر ۱۳۰۰ شمسی) از مبارزان انقلاب مشروطه و رهبر جنبش جنگل علیه دولت وابسته‌ی قاجار بود. میرزا کوچک خان جنگلی در محله استادسرای شهر رشت بدنیا آمد. در آغاز جوانی در مدرسه علمیه…
خرداد 17, 1401

ژاندارک یا دوشیزه اورلئان قهرمان ملی و فرمانده مشهور فرانسه

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

ژاندارک، انسانی‌ که به خاطر اعتقاداتش۵۰۰ سال قبل، در برابر دشمنان میهنش ایستادگی نمود. به چند اتهام واهی سوزانده شد، دختر یک کشاورز بود. دختری با سوادی متوسط که عمیقاً پایبند اعتقادات خود بود. گر چه او در این کره خاکی بیش از ۱۹ بهار…
خرداد 01, 1401

مریم میرزا خانی؛ زنی که برای تغییر تاریخ آمده بود

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

مریم میرزا خانی در ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد. روز تولد مریم میرزا خانی از سوی اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های ریاضی در جهان «روز جهانی زن در ریاضیات» نامگذاری‌ شده است. مریم در دوران تحصیل در دبیرستان فرزانگان تهران، برنده مدال طلای…
ارديبهشت 10, 1401

چهره‌های ماندگار در جنبش کارگری ایران- مرتضی حجازی

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

مرتضی مردی که زیر تازیانه شکنجه گران رضاشاه جان باخت مرتضی حجازی از چهره‌های ماندگار مبارزات رهائیبخش کارگران ایران، جنبش کارگری ایران در دوران معاصر خود، فراز و فرودهای بسیاری را طی کرده است، اگر چه هیچگاه حاکمیت دیکتاتوری در ایران اجازه شکل‌گیری جنبش کارگری…
ارديبهشت 02, 1401

ژان پل سارتر، نامدارترین روشنفکر قرن بیستم + فیلم

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/i4BesYPmW_Uژان پل سارتر وجدان بیدار روشنفکران اروپا ژان پل سارتر فیلسوف، نویسنده، نمایش نامه نویس و منتقد ادبی برجسته و پرآوازه فرانسوی در ۲۱ژوئن سال ۱۹۰۵ در پاریس زاده شد. او در سال ۱۹۲۹ رتبه نخست رشته فلسفه را کسب کرد و دوستش سیمون دو…
فروردين 30, 1401

سیمون دو بووار، آفریننده کتاب تاثیرگذار جنس دوم + فیلم

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/UZhaC9drCuUسیمون دو بووار؛ نامدارترین زن روشنفکر قرن بیستم سیمون لوسی ارنستین ماری برتراند دو بووار Simone de Beauvoir (متولد ۹ ژانویه ۱۹۰۸ – متوفی ۱۴ آوریل ۱۹۸۶) نویسنده، روشنفکر، فیلسوف اگزیستانسیالیست، فعال سیاسی و نظریه‌پرداز اجتماعی فرانسوی بود. با اینکه سیمون دو بووار خود را…
فروردين 30, 1401

ونسان ون ‌گوگ، نقاش شیفته‌ی مردم زحمتکش + فیلم

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/mry_rTCNn0Iونسان ون ‌گوگ؛ نقاش برجسته امپرسیونیسم با نقاشی های پست مدرن ۳۰مارس مصادف با ۱۰فروردین زادروز ونسان ون ‌گوگ نقاش مشهور هلندی است. ونسان ون گوگ در روستایی نزدیک به شهر بردا در استان برابانت شمالی در کشور هلند در نزدیکی مرز بلژیک متولد شد.…
فروردين 30, 1401

بتهوون؛ معجزه ای که تکرار نشد! + فیلم

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/LYAvZSTjQTkناشنوایی که زیباترین موسیقی ها را ساخت ۲۶ مارس ۱۸۲۷ بتهوون معجزه بزرگ موسیقی برای همیشه خاموش شد. اکنون نزدیک به ۲۰۰ سال از آن زمان گذشته است، اما موسیقی بتهوون همچنان یکی از تأثیر گذارترین سمفونی‌های جهان باقی مانده است. لودویگ وان بتهوون در…
فروردين 06, 1401

بتهوون؛ معجزه ای که تکرار نشد!

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/LYAvZSTjQTkناشنوایی که زیباترین موسیقی ها را ساخت ۲۶ مارس ۱۸۲۷ بتهوون معجزه بزرگ موسیقی برای همیشه خاموش شد. اکنون نزدیک به ۲۰۰ سال از آن زمان گذشته است، اما موسیقی بتهوون همچنان یکی از تأثیر گذارترین سمفونی‌های جهان باقی مانده است. لودویگ وان بتهوون در…
اسفند 26, 1400

پروین اعتصامی؛ زندگی در تلاطم رؤیای آزادی

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

پروین اعتصامی در ۲۵ اسفند۱۲۸۵ شمسی در تبریز به دنیا آمد. او از همان کودکی تحت نظر استادانی چون دهخدا و ملک‌الشعراء بهار سرودن شعر را آغاز کرد. دختری دوازده ساله، که اسباب بازی‌اش «کتاب» بود. هر روز در دستان کوچکش، دیوان قطوری از شاعری…
اسفند 09, 1400

غلامحسین بنان؛ روح زنده موسیقی ایرانی

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

۸ اسفند روزی که ایران بنان را برای همیشه از دست داد استاد بنان در ۸ اسفند سال ۱۳۶۴ درگذشت در حالی که سالیان تحقیر و تنهایی را در زیر سلطه‌ی نظام ولایت فقیه از سر می‌گذراند. بوی جوی مولیان آید همی یاد یار مهربان…
بهمن 29, 1400

صادق هدایت؛ عصیانگر یا تسلیم جبر زمان و مکان؟

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

صادق هدایت ادیب و نویسنده‌ای علیه استبداد صادق هدایت نویسنده‌ای بی مانند و یکی از بزرگان داستان نویسی مدرن در تاریخ ادبیات ایران محسوب می‌شود. آثار این نویسنده تاثیرات فوق العاده‌ای برجریان روشنفکری ایران در تاریخ معاصر داشت. او از پایه گذاران داستان نویسی مدرن…
بهمن 27, 1400

فروغ فرخزاد؛ شاعر عصیانی روزگار اسارت زن + فیلم

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/-_8fOaPnrb0 فروغ فرخزاد؛ پرنده‌یی مانده در یادها و خاطره‌ها فروغ فرخزاد شاعر بزرگ معاصر، او همان گونه که خود سروده بود از پرنده‌یی که مرده بود، پرواز را به خاطر سپرد. فروغ فرخزاد نامی آشنا و ماندگار در شعر معاصر ایران است اما مهمتر از…
بهمن 10, 1400

به یاد فریدون فروغی؛ خواننده ملی ایران

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/alIThf6bCxsفریدون فروغی و صدای سحرانگیز فریدون فروغی خواننده آهنگساز، نوازنده و خواننده سرشناس ایران بود در حاکمیت شاه و حاکمیت شیخ، ممنوع الکار و ممنوع الصدا شده بود. ترانه هایش تم عصيانی و اعتراضی داشت. به همین دلیل مردم به او لقب «خواننده ملی» داده…
بهمن 10, 1400

حمید مصدق شاعری از نسل اعتراض

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

 حمید مصدق شاعری از نسل اعتراض؛ چه کسی می‌خواهد من و تو ما نشویم؟ خانه‌اش ویران باد. حمید مصدق شاعری از نسل اعتراض است که بعد از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و بسط دیکتاتوری شاه سربرآورد. با اشعار و کلام معترض خود سعی نمود ژرفای جامعه…
بهمن 05, 1400

نقش عارف قزوینی در انقلاب مشروطه

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/_YxpJa0XX3Mعارف قزوینی؛ شاعری مردم دوست عارف قزوینی در سال ۱۲۵۹ شمسی در قزوین به دنیا آمد. او در جوانی صرف و نحو زبان‌های فارسی و عربی را به‌طور کامل فرا گرفت. او که از چهره‌های شعری شاخص دوران مشروطه بود در زمینه موسیقی نیز استعداد…
بهمن 03, 1400

خسرو گلسرخی؛ ‌زندگی مولاحسین نمودار زندگی کنونی ماست

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

خسرو گلسرخی؛ شاعری از نسل شورشگران کلام خسرو گلسرخی در دادگاه نظامی؛ ‌زندگی مولاحسین، نمودار زندگی کنونی ماست. خسرو گلسرخی مبارز نامدار دفاعیه مشهور خود را، سوم بهمن ۱۳۵۲ در دادگاه نظامی شاه قرائت کرد. خسرو گلسرخی سمبل عهد راستین یک مبارز مردمی، در روز…
بهمن 02, 1400

رهاد مهراد، مردی تنها در شب‌های خاکستری میهن

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/jWlOIP0fLwkفرهاد مهراد، هنرمندی مردمی فرهاد مهراد، مردی تنها در شب‌های خاکستری میهن درروز ۲۹دی‌ماه، متولد شد. فرهاد هنرمند مردمی و آهنگ‌سازی بزرگ در عرصه هنرمندان ایرانی است که هرچه زمان می‌گذرد، جایگاه هنری او بیشتر شناخته می‌گردد. فرهاد مهراد خواننده‌ای محبوب و آهنگ‌سازی توانا و…
بهمن 02, 1400

آلبرتو نیسمن؛ حقیقت‌یاب شهید آرژانتینی قربانی سیاست مماشات!

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

 تلاش های دادستان آلبرتو برای کشف سرنخ های انفجار آمیا روز ۲۸دی‌ماه سال ۹۶ جسد آلبرتو نیسمن، دادستان پیگیر پرونده ایران و قاضی تحقیق پرونده انفجار تروریستی مرکز همیاری یهودیان آرژانتین، در حالی که به ضرب گلوله به قتل رسیده بود، در آپارتمانش پیدا شد.…
بهمن 02, 1400

پاتریس لومومبا قهرمان ضداستعماری مردم کنگو

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

پاتریس لومومبا بنیانگذار جنبش ملی کنگو پاتریس لومومبا قهرمان مبارزات ضداسعتماری مردم کنگو در روز ۲۷ دی (۱۷ ژانویه۱۹۶۱) به دست کودتاچیان تیرباران شد. با پیروزی جنبش ملی کنگو در انتخابات به رهبری «پاتریس لومومبا» توطئه های استعماری آغاز شد و چند ماه بعد دولت…
بهمن 02, 1400

رزا لوکزامبورگ؛ زنی که با اندیشه اش جاودان شد

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/eKggIL-sc9Aرزا لوکزامبورگ؛ زنی انقلابی که تسلیم جبر زمانه نشد! رزا لوکزامبورگ، را می‌توان یکی از بحث برانگیزترین چهره‌های قرن بیستم اروپا دانست. او با اندامی کوچک و با اصالت لهستانی شاید به موفقیت‌هایی که انتظار داشت نرسید ولی به جرأت می‌توان گفت که یکی از…
بهمن 02, 1400

غلامحسین ساعدی پیشگام ادبیات انقلابی

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

 گوهر مراد؛ نمایشنامه نویس و رمان نویس شهیر ایرانی وقتی به تاریخ ادبیات ۵۰ سال اخیر ایران نگاه می‌کنیم از برجسته‌ترین نویسندگانی که به چشم می‌خورند، قبل از همه نام غلامحسین ساعدی می‌درخشد که با نام مستعار « گوهرمراد» خود را معرفی کرد. ساعدی از…
دی 21, 1400

امیرکبیر صدراعظم بلند آوازه ایران، بنیانگذار ایران نوین

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/CrytX8fadLgمؤسس دارالفنون و پایه گذار علوم جدید در ایران میرزا محمدتقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر نخستین صدراعظم ایران در زمان سلطنت ناصرالدین شاه بود و در دوران صدارت خود اصلاحات مهم سیاسی، اجتماعی انجام داد. وی در سال ۱۱۸۵ شمسی در اراک متولد و…
دی 19, 1400

آنگلا مرکل؛ زمامداری که قدرت او را از انسانیت دور نکرد!

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

گزارش آشپیگل در پایان صدراعظمی آنگلا مرکل روز هشتم دسامبر ۲۰۲۱ مجلس آلمان صدراعظم جدید دولت را انتخاب کرد. بنابراین این روز ، روز ترک آنگلا مرکل از صحنه سیاسی رسمی آلمان بود. درضمن گزارش مجله اشپیکل در این زمینه مردم نظرات خود را در…
دی 18, 1400

غلامرضا تختی؛ بلندآوازه‌ترین قهرمان ورزشی #ایران

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/hduNmuAjVPEتختی شورش علیه تخت سلطنت! غلامرضا تختی قهرمانی بود که بیش از قهرمانیش درمسابقه کشتی در رابطه انسانی و مسئولیت پذیری در مورد مردم، قهرمان بود. ۱۷دی یادآور شهادت بلندآوازه‌ترین قهرمان ورزشی ایران، غلامرضا تختی است. آنچه او را در این مسابقات از بسیاری دیگر…
دی 15, 1400

نیما یوشیج پدرشعر نوین فارسی

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

https://youtu.be/VQjgRSuZ3qcنیما یوشیج پدرشعر نوین فارسی. محمدعلی اسفندیاری متخلص به نیما یوشیج بدرستی پدر شعر نوین فارسی نام گرفته است. در قرن اخیر، کمتر شاعر ایرانی است که با نیما شروع نکرده و یا از او تاثیر نگرفته باشد. اوکسی بود که به قول خودش، مانند…
خرداد 17, 1401

احضار روح پادشاهی که قد مهمان را اندازه تختش می‌برید (طنز سیاسی)

in طنز سیاسی

by Resistance Sites

خدمت یکتای گاو، از مدحت صد شاه به پادشاهی خوابگاه طلائی گرانقیمتی داشت که تختخواب…
خرداد 17, 1401

میرزا کوچک خان جنگلی چهره درخشان تاریخ ایران

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

میرزا یونس معروف به میرزا کوچک خان جنگلی (متولد ۱۲۵۷ شمسی-درگذشته‌ی ۱۱ آذر ۱۳۰۰ شمسی)…
خرداد 17, 1401

بیماری آبله میمونی چیست؟

in دانستنی ها

by Resistance Sites

آبله میمونی «Monkeypox» بیماری نادرعفونی واگیردار از ویروس آبله میمون است و شبیه به آبله…
خرداد 17, 1401

فناوری جدید ارسال ماهواره به فضا بدون نیاز به موشک

in دانستنی ها

by Resistance Sites

یک شرکت آمریکایی به نام اسپین‌لانچ که در زمینه فناوری‌های ماهواره‌ای و فضایی کار می‌کند…
خرداد 17, 1401

فرابشر بودن؛ سهیل عربی و غلامرضا خسروی؛ کوششی صادقانه در مسیر انسانیت و دشواری‌های…

in مناسبت ها

by Resistance Sites

سهیل عربی، غلامرضا خسروی را فرابشر نامیده بود یعنی کسی که به قیمت از دست…
خرداد 17, 1401

غلامرضا خسروی؛ آخرین فایل صوتی منتشر نشده قبل از اعدام + ویدئو

in مناسبت ها

by Resistance Sites

راز استواری و پایمردی شهید غلامرضا خسروی از زبان خودش زندانی سیاسی غلامرضا خسروی در…
خرداد 17, 1401

سلام فرمانده، تلاش اطرافیان احمق و لباس جدید خامنه ای (طنز سیاسی)

in طنز سیاسی

by Resistance Sites

سلام فرمانده، همایشی که یاد آور داستان لباس جدید پادشاه است! سلام فرمانده؛ حتما که…
خرداد 17, 1401

ژاندارک یا دوشیزه اورلئان قهرمان ملی و فرمانده مشهور فرانسه

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

ژاندارک، انسانی‌ که به خاطر اعتقاداتش۵۰۰ سال قبل، در برابر دشمنان میهنش ایستادگی نمود. به…
خرداد 17, 1401

چشم انداز سرنگونی در پیوند مردم و مقاومت ایران

in مقالات

by Resistance Sites

نقشه مسیر قیامهای مردمی تا سرنگونی دیکتاتوری به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی…
خرداد 17, 1401

سم اژه ای خطرناکتر است یا عقرب! (طنزسیاسی)

in طنز سیاسی

by Resistance Sites

روزی از کنار بیمارستانی می‌گذشتم، تابلوی هشدار دهنده کنار درب بیمارستان نظرم را جلب کرد.…
خرداد 17, 1401

چرا به خمینی دجال می‌گویند؟

in تحلیل سیاسی

by Resistance Sites

«دجال» به چه معناست؟ تعریف دجال در روایات مختلف. دجال از «تدجیل» به معنای «پوشاندن»…
خرداد 17, 1401

خمینی؛ مردی که هزار سال در تولد خویش تاخیر داشت!

in تحلیل سیاسی

by Resistance Sites

خمینی ضد بشر، (روح الله خمینی) در سال ۱۳۲۰ هجری قمری (۱۲۷۹ شمسی) در خمین…
خرداد 17, 1401

در گسترده ترین تسخیر سامانه‌های شهرداری تهران چه اتفاقی افتاد؟

in گزارش ها

by Resistance Sites

زاکانی بلافاصله به متصدیان انفورماتیک آماده باش صد در صد داد خبرگزاری‌های بین المللی و…
خرداد 17, 1401

نقش شمخانی در فاجعه متروپل آبادان چه بود؟

in تحلیل سیاسی

by Resistance Sites

رابطه علی شمخانی با عبدالباقی چیست؟ در روزهای اخیر حادثه ناگوار متروپل مردم آبادان و…