شهادت تکان دهنده شاهد قتل عام ۶۷ در زندان گوهردشت کرج
روز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ شصتمین روز محاکمه حمید نوری کارگزار جنایتکار حکومت در زندان گوهردشت کرج در سال ۶۷ در دادگاه استکهلم سوئد برگزار شد. در این جلسه امیر هوشنگ اطیابی عضو سابق حزب توده که از سال ۶۲ تا ۶۷ را در زندان گذارنده بود به ادای شهادت پرداخت.
او برای دادگاه از تقویمی گفت که در آن روزهای سخت قتل عام در آن وقایع هولناک را ثبت می کرد. او برای دادگاه توضیح داد که چگونه از جریان قتل عام در جریان مورس با هواداران مجاهدین خلق مطلع شد و توضیح داد که چگونه در ۱۲ شب متوالی شاهد تردد کامیون‌های حامل اجساد اعدام شدگان بود که پاسداران پیکراعدام شدگان را در آن می ریختند و انباشته می کردند.
شاهد دادگاه حمید نوری صدای هیأت مرگ را شنید
آقای اطیابی برای دادگاه حمید نوری توضیح داد که چگونه صدای اعضای هیأت مرگ را می‌شنیده است که در مورد اینکه چگونه مصداق اجرایی فرمان قتل عام خمینی را پیدا کنند و اینکه چگونه اجرای این فرمان یعنی قتل عام زندانیان را از چشم زندانیان مخفی نگه دارند، صحبت می کردند.
این زندانی سیاسی سابق همچنین فهرستی از اسامی ۸۶ نفر از زندانیان مارکسیست را تهیه کرده بود که در زندان گوهردشت اعدام شده بودند و او آنها را مستقیم و غیرمستقیم می‌شناخته است.
این درحالی است که دادستان تنها اسامی ۲۶ زندانی سیاسی مارکسیست اعدام شده را در اختیار داشت. دادستانی همچنین یک لیست ۱۱۰ نفره از زندانیان سیاسی اعدام شده مجاهد خلق در اختیاردارد، در حالی که تعداد اعدام شدگان به هزاران نفر می رسد.
 
امیرهوشنگ اطیابی کیست؟
امیر هوشنگ اطیابی برای دادگاه توضیح داد که به دلیل اینکه آگاهی داشت که از ۳۰ خرداد ۶۰ اعدام‌ها و شکنجه های در همه زندان های ایران جریان دارد، با اینکه هرگز دست به خشونت نزده بود، مجبور شد که زندگی مخفی پیشه کند. او سرانجام در سال ۶۲ دستگیر شد و مدتها در زیر زمین بند ۲۰۹ تحت شکنجه با کابل قرار داشت. او شرح مختصری از اعدام های هولناکی را شرح داد که در این مدت شاهد آن بود.
او می‌گوید یکسال و نیم پس از بازداشت حکمش را دریافت کرده است که در آن به ۱۰ سال زندان محکوم شد. او گفت هیچ برگه‌ای مبنی بر محکومیتش دریافت نکرده و فقط در دادیاری به او این حکم ابلاغ شد.
زندانی سیاسی امیرهوشنگ اطیابی از اوایل سال ۶۵ به زندان گوهردشت کرج منتقل و تا بهمن ۶۷ در این زندان محبوس بود. او قبل از انتقال به زندان گوهردشت در زندان اوین و قزلحصار محبوس بود.
روزهای قتل عام در زندان گوهردشت
امیر هوشنگ اطیابی برای دادگاه حمید نوری توضیح داد که چگونه بعد از تفکیک زندانیان در سال ۶۷ او هر شب صدا شکنجه شدگان زن را از بندها می شنیده است. او همچنین شهادت داد که چگونه شاهد سقوط یک زندانی از بند بالا و پرتاب شدن به کف راهروی زندان بوده و چگونه ناصریان یعنی قاضی مقیسه بالای سر زندانی درحال مرگ حاضر شده و به او فحاشی می کرد.
امیر هوشنگ اطیابی سپس برای دادگاه از آغاز قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ گفت و مشاهداتش در این مورد را کامل شرح داد. او به دادگاه گفت که چگونه از کرکره پنجره حمام بند ۱۲ شب متوالی شاهد بار زدن پیکر زندانیان اعدام شده توسط پاسداران بود. او گفت که از روی صدای پرتاب جسدهای زندانیان به داخل کامیون هر شب شمارش می کرد که چند پیکر را به داخل کامیون می اندازند. هر کامیون بین ۵۲ تا ۵۴ جسد در آن جا می گرفت. او برای دادگاه توضیح داد که پاسداران در تاریکی شب آن قدر جسد در کامیون جا می دادند که از بالای کامیون تمام قد دیده می شدند.
حمید نوری جنایتکاری که راه فراری ندارد
این زندانی سیاسی توضیح داد که نام حمید عباسی را از زندانیانی که به خاطر زیر پا گذاشتن قانون ممنوعیت ورزش جمعی مورد ضرب و شتم قرار می گرفتند، شنیده بود.
امیرهوشنگ اطیابی در ابتدا بر روی ماکت شبیه‌سازی شده زندان گوهردشت که توسط مجاهدین خلق تقدیم این دادگاه شده بود، محل حبس خود در دوره اعدام‌ها را در طبقه اول نشان داد.
او توضیح داد که بند آنها اولین بند چپ ها بود که نزد متصدی اعدامها رفتند. بازماندگان اعدام‌های سال ۱۳۶۷ به این هیات، «هیات مرگ» می‌گفتند.
او برای دادگاه شرح داد که پس از قطع ارتباط زندان با بیرون اولین چیزی که متوجه شدند، صدای شیون و زاری از بند بالایی بود. او گفت این صداها مربوط به بند زنان بود و در محوطه زندان می‌پیچید. او گفت زندانی زنی که«شیون و زاری می کرد بچه اش را می خواست».
امیرهوشنگ در پاسخ به سوال دادستان گفت: از روز ۸ مرداد ماه ۶۷ صداهای عجیبی در محوطه می‌شنیدند. مثل اینکه چیزی پرت کنند در یک محوطه فلزی. او بعد از چند شب شروع کرده است به شماردن این صداها.
کامیون هایی که شبانه برای بردن اجساد می آمدند
او در مورد مشخصات کامیون حامل اجساد زندانیان گفت: آنچه که دیده است کامیون یخچال داری بود که رنگ سبز روشن (پسته‌ای) داشت‌. این کامیون به پشت به حسینیه چسبیده بود. ما جلوی کامیون و بخشی از یخچال را می‌دیدیم اما نمی‌توانستیم ببینیم چه چیزی دارند بار می‌زنند.
امیرهوشنگ اطیابی به دادگاه گفت که «وحشتناک‌ترین صحنه‌ای» که دیده است این بود که «دو سه پاسدار رفته بودند روی کامیونی که بالایش باز بود. معلوم بود بار کامیون پر شده. وقتی که اینها روی کامیون راه می‌رفتند می‌شد تمام قد این پاسدارها را دید».
امیرهوشنگ گفت؛ «بعد دیدم اینها دارند یک چیزهایی را جابه جا می‌کنند. بار کامیون را. یکباره دیدم این دست و پاست. ما این دست و پاهایی که پاسدارها برای جابه جایی بلند می‌کردند را می‌دیدیم».
پاسداران بر فراز کامیون‌های حامل اجساد اعدام شدگان
هوشنگ اطیابی همچنین شهادت داد که؛ یک عده پاسدار دم غروب می‌آمدند و چیزهایی را کنار دیوار حسینیه آتش می‌زدند. با هم شوخی می کردند و صدای قهقهه می‌آمد. تمام پاسدارهایی که در بند دیده بودیم آنجا رفت و آمد داشتند.
او می‌گوید نمی‌فهمیدند چه چیزی را آتش می ‌زدند، شاید «چشم بند و پارچه» بود. او می‌گوید به طور متعدد این صحنه آتش زدن دیده‌ است.
محاکمه حمید نوری ادامه دارد و هر روز صحنه جدیدی از جنایت های خمینی در سال ۶۷ افشا می شود. حمید نوری متهم است که شخصا در کشتار هزاران زندانی سیاسی در سال ۶۷ در زندان گوهردشت مشارکت داشت. حمید نوری تاکنون در شصت جلسه محاکمه حاضر شده و دهها زندانی سیاسی سابق و شاهد قتل عام علیه او شهادت داده‌اند. 
خرداد 01, 1401

ایران؛ قربانگاه عدالت و انسانیت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ایران کنونی در زیر ذره‌بین عدالت و انسانیت بقلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در ایران کنونی هر چند ثانیه یک نفر اعدام و حلق‌آویز، زندانی و شکنجه شده و یا به قتل می‌رسد!. علاوه بر این، جنایات و غارتگری‌های دولتی در این کشور…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ شاهدی که از سالن مرگ برگشته است

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

هشتاد و چهارمین جلسه دادگاه حمید نوری در دادگاه استکهلم برگزار شد هشتاد و چهارمین جلسه دادگاه حمید نوری متهم به مشارکت در قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ روز پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ در دادگاه استکهلم سوئد برگزار شد. در این جلسه دادگاه،…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ سمپاشی جنازه اعدام شدگان در حیاط زندان گوهردشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد دادگاه: خبر اولیه اعدام ۲۰۰ زندانی مجاهد شوکه کننده بود! هفتاد و ششمین جلسه دادگاه حمید نوری روز سه شنبه دوم فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد. حمید نوری که متهم به دست داشتن در کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ است، شهادت دهها شاهد…
خرداد 01, 1401

مهری عمرانی از قتل عام ۶۷ در زندان وکیل آباد مشهد سخن می‌ گوید!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

زوایای بیان ناشده قتل عام ۶۷ در شهرستان‌های ایران خانم مهری عمرانی از زندانیان سیاسی سابق که به جرم هواداری از مجاهدین خلق در زندان بود، درمصاحبه با خانم سهیلا دشتی ابعاد دیگری از وقایع قتل عام۶۷ در زندان وکیل آباد مشهد را تشریح کرد.…
ارديبهشت 31, 1401

دژخیم حمید نوری در مواجهه با اسناد انکار ناپذیر وکیل مجاهدین به تله افتاد!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ارائه اسناد و مدارک انکارناپذیر از قتل عام و حکم خمینی برای کشتار زندانیان مجاهد جلسه هفتاد ویکم محاکمه حمید نوری در استکهلم در روز سه شنبه ۱۷ اسفند برگزار شد. حمید نوری متهم به مشارکت در قتل عام هزاران زندانی سیاسی در زندان گوهردشت…
ارديبهشت 31, 1401

خمینی ملعون چگونه دژخیم حمید نوری را بر آشفت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شصت و نهمین جلسه محاکمه حمید نوری در سوئد برگزار شد روز چهارشنبه ۴ اسفند ماه شصت و نهمین جلسه محاکمه حمید نوری متهم به مشارکت فعال در قتل عام هزاران زندانی سیاسی در سال ۶۷ در سوئد برگزار شد. حمید نوری که در زمان…
ارديبهشت 31, 1401

قتل عام ۶۷ ؛ من حمید نوری را موقع بردن زندانیان برای اعدام دیدم!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شصت و هفتمین جلسه محاکمه حمید نوری متهم به جنایت علیه بشریت بر اساس خبرهای رسیده دادگاه حمید نوری روز جمعه، ۲۹ بهمن، در استکهلم سوئد با شاهد جدید ادامه یافت. محمد ایزدجو شهادت داد که حمید نوری و داود لشکری چند زندانی را پیش…
ارديبهشت 31, 1401

دادگاه حمید نوری؛ شاهدی چشم درچشم هیولای زندان گوهر دشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شصت و ششمین جلسه دادگاه حمید نوری برگزار شد روز سه شنبه ۲۶ بهمن جلسه شصت و ششم دادگاه حمید نوری متهم به مشارکت در قتل عام هزاران زندانی سیاسی در زندان گوهر دشت دردادگاه استکهلم سوئد برگزار شد. در این دادگاه جلال سعیدی یکی…
ارديبهشت 10, 1401

حمید نوری؛ تبهکاری که هر روز پرونده جنایت حکومت را قطورتر می کند!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

در شصت وچهارمین جلسه دادگاه: پاسداران اجساد را با کامیون یخچا‌ل‌دار می بردند روز جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ جلسه محاکمه حمید نوری به جرم شرکت در قتل عام سال ۶۷ با شهادت دو زندانی از بند رسته دیگر به عنوان شاهد برگزار شد. جعفر یعقوبی…
ارديبهشت 10, 1401

فیلمی از مزار دو پرستار اعدام شده شهلا و نسرین کعبی بعد از ۴۱سال

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/jzDm18OcqJwصادق خلخالی چگونه پرستاران کرد خواهران کعبی را به جوخه اعدام سپرد دو خواهر پرستار شهلا و نسرین کعبی (ساکن سقز) پس از دستگیری در پاییز ۱۳۵۸ به قزوین تبعید شدند. پس از چند ماه و طی پروسه‌ی مذاکرات نمایندگان دولت با هیئت نمایندگی خلق…
ارديبهشت 10, 1401

سرکوبگران مردم شهرستان شهریار در آبان ۹۸ را بشناسید + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/34jL-pqKCWwشهریار کانون اصلی قیام و شورش علیه حاکمیت خامنه‌ای در قیام آبان۹۸، پاسداران مردمشهریار را که مانند سایر شهرهای ایران بپا خاسته بودند به گلوله بسته و عده‌ای از آنها را شهید و تعداد زیادی را مجروح کردند. شهریار در غرب تهران یکی از کانون‌های…
ارديبهشت 10, 1401

دادگاه حمید نوری؛ از ملی کش های مجاهدین به جز یک نفر همه اعدام…

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

در شصت و سومین جلسه محاکمه حمید نوری چه گذشت؟ شصت و سومین جلسه محاکمه حمید نوری در استکهلم سوئد برگزار شد. حمید نوری به عنوان متهم به جنایت علیه بشریت و شرکت در قتل عام ۶۷ در این دادگاه محاکمه می شود. در این…
ارديبهشت 10, 1401

سرکوبگران در فردیس کرج را بشناسید + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/2ob-zvG-GAwعناصر سرکوبگر در فردیس کرج یکی از مناطقی که در قیام سراسری آبان۹۸ بپاخاست، فردیس کرج بود. در جریان این قیام، مزدوران سرکوبگر با شلیک مستقیم به جوانان، تعدادی از آنها را شهید و بسیاری را مجروح کردند. در این برنامه تعدادی از عوامل سرکوب…
ارديبهشت 10, 1401

کودکی وحشتزده در راهروهای خونین اوین؛ خاطرات آزاده عالمی

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

آزاده عالمی کودکی اش را با میله‌های آهنی زندان آغاز کرد آن چه در پی می‌آید سخنان یکی از هزاران کودک ایرانی است که زندگی را با زندان آغاز کردند. خانم آزاده عالمی کودک ۶ ساله بود که همراه با مادرش که یک زندانی سیاسی…
ارديبهشت 10, 1401

شاهد دادگاه حمید نوری؛ ۱۲روز کامیون‌های حامل اجساد اعدام شدگان را شمردم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شهادت تکان دهنده شاهد قتل عام ۶۷ در زندان گوهردشت کرج روز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ شصتمین روز محاکمه حمید نوری کارگزار جنایتکار حکومت در زندان گوهردشت کرج در سال ۶۷ در دادگاه استکهلم سوئد برگزار شد. در این جلسه امیر هوشنگ اطیابی عضو سابق…
ارديبهشت 10, 1401

افشای عوامل سرکوب در شهر مشهد + ویدئو

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/24FonHOJIDgعوامل سرکوب در شهر مشهد استان خراسان رضوی در این برنامه تعدادی از مزدوران سرکوبگر مشهد را معرفی می‌کنیم. شهری که به دلیل ویژگی‌هایش، مردم آن بیش از شهرهای دیگر تحت سرکوب هستند. هر چند سرکوب معترضان در مشهد به دستور مستقیم علم الهدی نماینده…
ارديبهشت 10, 1401

راز مادری با مزار ممنوعه!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

قلم خوردگی شناسنامه برای گرفتن پاسپورت هم شده بود یک دردسر. درست الان که بابا توو آی سی یو بود برای تکمیل مدارک بورسیه به ثبت احوال هم مراجعه می‌کردم. کجا گذاشته بودم شناسنامه رو؟ گیج شدم. وقتم کمه. اینجا هم نیست. آه قوطی چای…
ارديبهشت 10, 1401

سرکوبگران سپاه و بسیج در اهواز را بشناسید + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/Icxc3P1HOXEعناصر فعال در سرکوبگر قیام و اعتراضات مردمی استان زرخیز خوزستان از نقاطی است که بعلت تبعیض و غارت اموال مردم توسط نیروهای سرکوبگر حکومت، همواره اعتراضات مردمی و کارگری در آن جریان داشته و مردم آنجا توسط عوامل حکومت سرکوب شده‌اند. در این برنامه…
ارديبهشت 10, 1401

دادگاه حمید نوری؛ باز هم شاهدانی دیگر از راهروی مرگ!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

آذرنوش همتی و قاسم سلیمان پور شاهدان قتل عام ۶۷ در دادگاه روز چهارشنبه۲۲ دیماه دادگاه یک جنایتکار قتل عام ۶۷ یعنی حمید نوری در سوئد ادامه یافت. در این دادگاه آذرنوش همتی الیزه‌ای معروف به اسکندر به ادای شهادت در مورد قتل عام ۶۷…
ارديبهشت 10, 1401

روایت محمد زند از راهروی مرگ زندان گوهردشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد قتل عام ۶۷ از دیده‌ها و شنیده هایش در راهروی مرگ می‌گوید (قسمت دوم) شنبه ۱۵مرداد۶۷ – ساعت ۹ یا ۱۰صبح اسم من را خواندند و بردن توی راهروی مرگ که تعداد زیادی زندانی نشسته بودند. من ‌را تقریبا بعد از یک ساعت بردن…
ارديبهشت 09, 1401

حال نوبت آخوند جلاد رئیسی است

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

درخواست دادستانی سوئد برای صدور اشد مجازات علیه دژخیم حمید نوری در دادگاه استکهلم، به‌یقین ترجمان پیروزی بزرگی برای جنبش دادخواهی، مقاومت ایران، مجاهدین خلق، خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان و نیروهای سیاسی و بشردوست، بر سر خون‌های به‌ناحق ریخته شده در دیکتاتوری ولی‌فقیه می‌باشد. براین…
ارديبهشت 09, 1401

سرکوبگران سپاه و بسیج در اصفهان را بشناسید؛ (قسمت دوم) + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/rwFFl_sfNvsسرکوبگران تجمع زاینده رود در برنامه قبل تعدادی از سرکوبگران مردم اصفهان را معرفی کردیم. در این برنامه تعدادی دیگر از مزدوران سرکوب‌گر در شهر اصفهان را معرفی می‌کنیم. سرکوبگر؛ میثم فرودستان مسئول فاوا (یکان ضد شورش در اصفهان) وی از مزدورانی است که در…
ارديبهشت 02, 1401

از گورستان خاوران تا گورستان بوچا؛ صحنه جنایت علیه بشریت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

دادگستری بین المللی در مسیر رسیدگی به جنایت در خاک اوکراین تصاویر قتل‌عام مردم در بوچای اوکراین همه جهان را شوکه کرده است. در خبرها آمده است که کریم خان دادستان دیوان کیفری بین المللی به بوچا وارده شده است تا از نزدیک صحنه وقوع…
فروردين 06, 1401

ادای شهادت شادی صدر کارشناس حقوق بین الملل و از مسئولین سازمان عدالت برای…

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://vimeo.com/691517905روز چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱ محاکمه حمید نوری از عاملان قتل عام زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت در سال ۶۷، در دادگاه سوئد ادامه یافت. در این جلسه ابتدا دادگاه به سوال و جواب با تورون لیندهولم کارشناس و متخصص روانشناسی حافظه اختصاص داشت و…
فروردين 05, 1401

فرار از زندان ساوه (قسمت آخر)

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/raJPl_3mstoمرداد۱۳۶۶، چهار زندانی سیاسی که از زندان ساوه فرار کرده‌اند خود را به تهران رسانده و در آنجا موفق می‌شوند با یک هسته‌ مقاومت ارتباط برقرار کنند. آن‌ها پس از چند روز با کمک هسته مقاومت به تبریز می‌روند تا از کشور خارج شوند اما…
اسفند 28, 1400

جاوید رحمان: از حکومت ایران برای قتل عام ۶۷ و آبان۹۸ حسابرسی کنید!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

چهل و نهمین اجلاس شورای حقوق بشر و گزارش مهم گزارشگر حقوق بشر چهل و نهمین اجلاس شورای حقوق بشر ملل متحد در روز پنجشنبه ۲۶ اسفند۱۴۰۰ برگزار شد. در این جلسه آقای جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران به ایراد سخن پرداخت.…
خرداد 01, 1401

ایران؛ قربانگاه عدالت و انسانیت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ایران کنونی در زیر ذره‌بین عدالت و انسانیت بقلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ شاهدی که از سالن مرگ برگشته است

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

هشتاد و چهارمین جلسه دادگاه حمید نوری در دادگاه استکهلم برگزار شد هشتاد و چهارمین…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ سمپاشی جنازه اعدام شدگان در حیاط زندان گوهردشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد دادگاه: خبر اولیه اعدام ۲۰۰ زندانی مجاهد شوکه کننده بود! هفتاد و ششمین جلسه…
خرداد 01, 1401

مهری عمرانی از قتل عام ۶۷ در زندان وکیل آباد مشهد سخن می‌ گوید!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

زوایای بیان ناشده قتل عام ۶۷ در شهرستان‌های ایران خانم مهری عمرانی از زندانیان سیاسی…
خرداد 01, 1401

بازدید مایک پمپئو از موزه مقاومت در اشرف۳

in گزیده ها

by Resistance Sites

https://vimeo.com/711756478
خرداد 01, 1401

دیدار و گفتگوی مایک پمپئو با خانم رجوی

in مریم رجوی

by Resistance Sites

https://vimeo.com/710905369