جنایتکاری که نقش یک دلقک را بازی می‌کند!
دلقک های قاتل از کجا می‌آیند؟ عنوان گزارشی است از بی بی سی در ۱۱  اکتبر ۲۰۱۶. در آن گزارش به پدیده‌ای عجیب در آمریکا و انگلستان پرداخته شده بود. موج دلقک‌های ترسناکی که از آمریکا شروع شده بود، به کانادا و سپس به انگلستان رسید.
در قسمتی از آن گزارش آمده بود: از تابستان پارسال تا‌کنون، «دلقک قاتل» از ایالت آلاباما در جنوب آمریکا تا نووا اسکوشیا در شرق کانادا دیده شده.
در ایالت‌های آلاباما و تگزاس چند مدرسه بسته شده و پلیس چند نفر را دستگیر کرده – که هر بار گزارش اشتباه بوده و آدمی عادی لباس دلقک پوشیده بود.
موضوع آن قدر بالا گرفت که به کاخ سفید کشیده شد و سخنگوی وقت کاخ سفید جاش ارنست در مورد این پدیده مورد پرسش قرار گرفت. او در حالی که وحشت زده به نظر می‌رسید، به آهستگی پاسخ داد: گزارشی در این مورد به رئیس‌جمهور نرسیده، اما «مسئولان و مجریان قانون در سطح محلی مسئله را به جد پیگیری می‌کنند، و باید به دقت هرگونه خطر احتمالی برای مردم را بررسی کنند و سنجیده عمل کنند».
پدیده دلقک‌های قاتل مثل بسیاری از موضوعات اینچنینی به سرانجام نهایی ذهن‌های کنجکاو نرسید و معلوم نشد که این پدیده چگونه پدیدار و چگونه پایان یافت.
اما این روزها دلقک قاتلی در دادگاه یکی از کشورهای اروپایی پیدا شده که گوی سبقت را از اسلافش ربوده است. این دلقک برخلاف گزارش مورد اشاره فوق لباس دلقک‌ها را نپوشیده است. او ظاهرا لباس یک متهم را به تن دارد. اما این یک جنایتکار حرفه‌ای است که تلاش دارد با دلقک بازی خود و پشتیباناش را از مجازات حتمی برهاند. اسمش حمید نوری است و دیروز هشتاد و ششمین جلسه محاکمه او در دادگاهی در سوئد برگزار شد.
 
سوابق دلقکی به نام حمید نوری
حمید نوری متولد ۱۳۴۰، که هم اکنون به جرم مشارکت در جنایت علیه بشریت در دادگاهی در سوئد محاکمه می‌شود، در نزد زندانیان سیاسی به حمید عباسی مشهور است.
حمید نوری یک عضو سپاه پاسداران بود که در دهه ۶۰ خورشیدی به استخدام قوه قضاییه جمهوری اسلامی درآمد و به عنوان یکی از مسئولان زندان به کار مشغول شد.
حمید نوری به عنوان دادیار در زندان‌های اوین و گوهردشت فعالیت می‌کرد. او مدت‌ها تحت سرپرستی محمد مقیسه‌ که سمت دادیار در زندان داشت و از عاملان اعدام‌ها در جریان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ است، کار کرد.
حمید نوری در جریان قتل‌عام ۱۳۶۷ یک عضو فعال همکار و کمک‌کار هیئت مرگ در زندان گوهردشت بود.
بنابه گفته‌ی شاهدان او در بردن زندانیان نزد هیئت مرگ و سپس هدایت آن‌ها به سالن اعدام نقش جدی داشت. حمید نوری در ۱۸ آبان ۹۸ در فرودگاه استکهلم بازداشت شد. تاکنون دهها زندانی سیاسی و شاهدان قتل عام و نیز بازماندگان اعدام شدگان ۶۷ علیه او شهادت دادند.
برخی از دلقک‌نمایی های حمیدنوری در هشتاد و ششمین جلسه دادگاه
در هشتاد و ششمین جلسه دادگاه حمید نوری، مدارک جدیدی علیه او مطرح شد در کیفرخواستی معروف به پروتکل ۱۶ بخشی از شنود مکالمات تلفنی حمید نوری و برخی اسناد صوتی وتصویری علیه او ارائه شد که نشان می‌دهد حمید نوری در آخرین لحظات سفر به سوئد برخی ارتباطاتی که با مقامات زندان گوهردشت و اوین داشته پاک کرده و نیز بسیاری از شماره‌های ذخیره شده در گوشی تلفنش را محو کرد.
حمید نوری که تاکنون تلاش می‌کرد خود را یک شهروند عادی و دارای زندگی عادی جلوه بدهد در برخورد با سئوالات جدید و مدارک جدید دچار شوک شد و برای اینکه تعادلش را از دست ندهد به دلقک نمایی روی آورد.
او وقتی با انبوه اسناد و مدارک از آخرین فعالیت‌های خود مواجه شد گفت: «سند آزادی من همین پروتکل۱۶ است که خانم دادستان دارد. من دو سال و نیم است که منتظر این هستم»!
مدرک صوتی پروتکل ۱۶ مکالمه تلفنی همسر و دختر حمید نوری شب قبل از سفرش به سوئد است که دادستان‌ها توانستند نسخه پاک شده آن را از تلفن متهم پیدا کنند. در این مکالمه همسر نوری از دخترش می پرسد: پدرت کجاست؟ و دختر پاسخ می دهد: پدر با مسعود (داماد خانواده) در اتاق مجاور مشغول پاک کردن تلفن همراهش پیش از سفر به سوئد هستند.
او سپس نقش دلقک گونه‌اش را این طوری تکمیل می‌کند که: «من مهمان آقای هیرش بودم. ایشون مزاحمت ایجاد کرده بود. تلفن‌هایی رو که احتمال می‌دادم دوباره در می‌آره و مزاحمت ایجاد می‌کنه و بعضی هاشون در زندان اوین کار می‌کردند را پاک کردم.
ایکاش این شماره‌ها را نمی‌گذاشتید خانم دادستان. شما که شاکیان این پرونده را می‌شناسید. شاکیان این پرونده دشمنان من و دشمنان ایران هستند».
جنایتکاری در نقش دن کیشوت!
پاسخ مضحک حمید نوری در مورد اینکه از ترس مزاحمت تلفنی میزبانش (هیرش) تلفن‌ها را پاک کرده موجب خنده حضار شد. بعد هم مثل دیگر دلقک‌های قاتل تلاش کرد که خودش را پشت نام مقدس ایران پنهان کند. درحالی که جرم اصلی او کشتار و جنایت در همان ایرانی است که از آن صحبت می‌کند.
سپس بار دیگر تلاش کرد با سرهم کردن چند داستان از ارتباطات میزبان خود، داستانش را قابل باورتر کند. اما هرچه جلوتر می‌رفت، بیشتر گیر می‌کرد.
دادستان وقتی تناقض‌های او را دید پرسید چه چیزی باعث شده که  به دعوت فردی مثل هیرش که قبلا برایت مزاحمت ایجاد کرده به سوئد مسافرت کنی؟ حمید نوری باز هم به همان لاک دلقک گونه برگشت و گفت: «چون من حمید نوری‌ام. من در دفاعیه اولم هم گفتم که ایرانی‌ها افراد عجیبی هستند. …
دقت کنید من هر کلمه‌ای که در دفاعیه‌ام گفتم، معنی داره. چرا اومدم؟ خیلی سوال خوب و منطقی‌ است.
خانم سابق ایشون برای من خیلی قابل احترام بود و هنوزم هست… احتمال خطر می‌دادم برای خانمش. بعد از این خانواده‌ام… بخاطر اون اومدم شماره‌ها رو پاک کردم که [هیرش] مزاحمت ایجاد نکنه. چرا مسافرت نیام؟‌ خب شماره ها رو پاک می‌کنم و میام مسافرت دیگه.»
یعنی یک قاتل حرفه‌ای که صدها زن زندانی سیاسی را در سال ۶۷ به پای چوبه دار برده بود، الان برای نجات یک زن آن هم در سوئد! در نقش دن کیشوت ظاهر می شود و با تن دادن به خطر برای نجات او می‌شتابد! و بازهم دلقک وار تلاش می کند پشت ایرانی بودن پنهان شود.
ارتباطات گسترده با مقامات زندان و دادستانی
در تلفن‌های پاک شده حمیدنوری چندین شماره تلفن از محافظان محمد مقیسه معروف به ناصریان وجود داشت وقتی دادستان درمورد آن از او سوال کرد دوباره به قصه گویی روی آورد:
«برای ایشون محافظ گذاشتند که ترورش نکنند. من شماره مقیسه و ناصریان رئیس عزیزم را ندارم. به من نداده. نمی‌ده. چرا نمی‌ده؟ چون من تلفنش رو به همه می‌دادم. فهمید من تلفنش رو به همه می‌دم. دو تا خط موبایلش رو عوض کرد و دیگه به من نداد. با محافظاش که می اومد، من تلفن محافظاش رو می‌گرفتم. من از اون زرنگتر بودم».
و بازهم با حرکات دلقک گونه تلاش کرد که داستانش را کسی باور کند.
او در همان حال در میان نمایش‌های دلقک گونه، خوی وحشیگری‌اش را به نمایش گذاشت و این چنین تهدید کرد: «شماها شک نکنید که از اینجا هم که برم شماره همه شما وکلا، دادستان‌ها، پلیس‌ها و همه را خواهم داشت. مخصوصا تلفن آقای «کنت لوئیس» را.
او در پاسخ به اظهارات کنت لوئیس یکی از وکلا که گفته بود تو همه ما را به بازی گرفته‌ای، با همان رندی پاسداری گفت: «من دو تا وکیل ندارم. تو با سوال‌هایی که از من می‌کنی، من فکر می‌کنم سه تا وکیل دارم».
به این ترتیب حمید نوری در حالی که خانواده‌اش نیز در دادگاه حضور داشتند تلاش کرد با حرکات و کلمات آزار دهنده و مضحک تعادلش را حفظ کند و به روی خود و ولی فقیه‌اش نیاورد که در چه مهلکه دردناکی گرفتار آمده‌اند.
تنها تفاوت دلقک‌های قاتل در امریکا و این یکی در آن است که آنان دلقک‌هایی بودند که تلاش می‌کردند پز قاتل به خود بگیرند اما این یکی قاتل و جنایتکاری است که تلاش دارد در پوستین دلقک فرو برود. 
خرداد 17, 1401

چند داستان شگفت از شقاوت های صادق خلخالی نماینده تام الاختیار خمینی

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شبرنگ به تاریخ؛ خلخالی بازوی سرکوب خمینی چگونه اعدام می‌کرد؟ دو روز بعد از پیروزی انقلاب، خمینی این حکم را صادر کرد: «جناب حجت‌الاسلام آقای شیخ صادق خلخالی دامت‌افاضه. به جنابعالی مأموریت داده می‌شود تا در دادگاهی که برای محاکمه متهمین و زندانیان تشکیل می‌شود…
خرداد 17, 1401

جنایتکاران و عاملان قتل عام ارتقا مقام گرفتند

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

هشتادو هفتمین جلسه دادگاه حمید نوری به شهادت پیام اخوان اختصاص یافت روز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ هشتاد و هفتمین جلسه محاکمه حمید نوری در سوئد در شهر استکهلم برگزار شد. در این دادگاه حمید نوری به عنوان جنایتکاری که در قتل‌عام هزاران زندانی…
خرداد 17, 1401

دلقک‌‌های قاتل از کجا می آیند؟

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

جنایتکاری که نقش یک دلقک را بازی می‌کند! دلقک های قاتل از کجا می‌آیند؟ عنوان گزارشی است از بی بی سی در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶. در آن گزارش به پدیده‌ای عجیب در آمریکا و انگلستان پرداخته شده بود. موج دلقک‌های ترسناکی که از آمریکا شروع…
خرداد 17, 1401

زندان مرکزی ارومیه؛ قتلگاه انسانیت (قسمت دوم) + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

وضعیت غیرانسانی و غیربهداشتی در زندان مرکزی ارومیه در زندان مرکزی ارومیه با گنجایش ۷۰۰ زندانی، در حال حاضر حدود ۴ هزار زندانی وجود دارد. این زندان علاوه بر اینکه مرکز اعدام زندانیان استان آذربایجان غربی و بسیاری از زندانیان استان کردستان است، آمار خودکشی…
خرداد 17, 1401

دادگاه حمید نوری؛ پای متهم بر گردن شاهد!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد دیگری برای قتل عام هزاران زندانی سیاسی در سال۶۷ روز چهارشنبه ۳۱ فروردین شهر استکلهم سوئد شاهد ادامه دادگاه رسیدگی به جنایات حمید نوری در جریان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ بود. هشتاد و پنجمین جلسه رسیدگی به این جنایت ضد بشری…
خرداد 17, 1401

زندان مرکزی ارومیه؛ قتلگاه انسانیت (قسمت اول) + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

زندان مرکزی ارومیه کجاست؟ زندان مرکزی ارومیه یکی از ترسناک‌ترین زندان‌ها و زندان فوق امنیتی ایران است که محل نگهداری همه مدل زندانی است. از زندانی سیاسی، تا زندانی جرائم عادی یا سرقت مسلحانه و مال‌خر و متهم به قتل در این زندان مشاهده می‌شود.…
خرداد 01, 1401

ایران؛ قربانگاه عدالت و انسانیت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ایران کنونی در زیر ذره‌بین عدالت و انسانیت بقلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در ایران کنونی هر چند ثانیه یک نفر اعدام و حلق‌آویز، زندانی و شکنجه شده و یا به قتل می‌رسد!. علاوه بر این، جنایات و غارتگری‌های دولتی در این کشور…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ شاهدی که از سالن مرگ برگشته است

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

هشتاد و چهارمین جلسه دادگاه حمید نوری در دادگاه استکهلم برگزار شد هشتاد و چهارمین جلسه دادگاه حمید نوری متهم به مشارکت در قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ روز پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ در دادگاه استکهلم سوئد برگزار شد. در این جلسه دادگاه،…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ سمپاشی جنازه اعدام شدگان در حیاط زندان گوهردشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد دادگاه: خبر اولیه اعدام ۲۰۰ زندانی مجاهد شوکه کننده بود! هفتاد و ششمین جلسه دادگاه حمید نوری روز سه شنبه دوم فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد. حمید نوری که متهم به دست داشتن در کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۶۷ است، شهادت دهها شاهد…
خرداد 01, 1401

مهری عمرانی از قتل عام ۶۷ در زندان وکیل آباد مشهد سخن می‌ گوید!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

زوایای بیان ناشده قتل عام ۶۷ در شهرستان‌های ایران خانم مهری عمرانی از زندانیان سیاسی سابق که به جرم هواداری از مجاهدین خلق در زندان بود، درمصاحبه با خانم سهیلا دشتی ابعاد دیگری از وقایع قتل عام۶۷ در زندان وکیل آباد مشهد را تشریح کرد.…
ارديبهشت 31, 1401

دژخیم حمید نوری در مواجهه با اسناد انکار ناپذیر وکیل مجاهدین به تله افتاد!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ارائه اسناد و مدارک انکارناپذیر از قتل عام و حکم خمینی برای کشتار زندانیان مجاهد جلسه هفتاد ویکم محاکمه حمید نوری در استکهلم در روز سه شنبه ۱۷ اسفند برگزار شد. حمید نوری متهم به مشارکت در قتل عام هزاران زندانی سیاسی در زندان گوهردشت…
ارديبهشت 31, 1401

خمینی ملعون چگونه دژخیم حمید نوری را بر آشفت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شصت و نهمین جلسه محاکمه حمید نوری در سوئد برگزار شد روز چهارشنبه ۴ اسفند ماه شصت و نهمین جلسه محاکمه حمید نوری متهم به مشارکت فعال در قتل عام هزاران زندانی سیاسی در سال ۶۷ در سوئد برگزار شد. حمید نوری که در زمان…
ارديبهشت 31, 1401

قتل عام ۶۷ ؛ من حمید نوری را موقع بردن زندانیان برای اعدام دیدم!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شصت و هفتمین جلسه محاکمه حمید نوری متهم به جنایت علیه بشریت بر اساس خبرهای رسیده دادگاه حمید نوری روز جمعه، ۲۹ بهمن، در استکهلم سوئد با شاهد جدید ادامه یافت. محمد ایزدجو شهادت داد که حمید نوری و داود لشکری چند زندانی را پیش…
ارديبهشت 31, 1401

دادگاه حمید نوری؛ شاهدی چشم درچشم هیولای زندان گوهر دشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شصت و ششمین جلسه دادگاه حمید نوری برگزار شد روز سه شنبه ۲۶ بهمن جلسه شصت و ششم دادگاه حمید نوری متهم به مشارکت در قتل عام هزاران زندانی سیاسی در زندان گوهر دشت دردادگاه استکهلم سوئد برگزار شد. در این دادگاه جلال سعیدی یکی…
ارديبهشت 10, 1401

حمید نوری؛ تبهکاری که هر روز پرونده جنایت حکومت را قطورتر می کند!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

در شصت وچهارمین جلسه دادگاه: پاسداران اجساد را با کامیون یخچا‌ل‌دار می بردند روز جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ جلسه محاکمه حمید نوری به جرم شرکت در قتل عام سال ۶۷ با شهادت دو زندانی از بند رسته دیگر به عنوان شاهد برگزار شد. جعفر یعقوبی…
ارديبهشت 10, 1401

فیلمی از مزار دو پرستار اعدام شده شهلا و نسرین کعبی بعد از ۴۱سال

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/jzDm18OcqJwصادق خلخالی چگونه پرستاران کرد خواهران کعبی را به جوخه اعدام سپرد دو خواهر پرستار شهلا و نسرین کعبی (ساکن سقز) پس از دستگیری در پاییز ۱۳۵۸ به قزوین تبعید شدند. پس از چند ماه و طی پروسه‌ی مذاکرات نمایندگان دولت با هیئت نمایندگی خلق…
ارديبهشت 10, 1401

سرکوبگران مردم شهرستان شهریار در آبان ۹۸ را بشناسید + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/34jL-pqKCWwشهریار کانون اصلی قیام و شورش علیه حاکمیت خامنه‌ای در قیام آبان۹۸، پاسداران مردمشهریار را که مانند سایر شهرهای ایران بپا خاسته بودند به گلوله بسته و عده‌ای از آنها را شهید و تعداد زیادی را مجروح کردند. شهریار در غرب تهران یکی از کانون‌های…
ارديبهشت 10, 1401

دادگاه حمید نوری؛ از ملی کش های مجاهدین به جز یک نفر همه اعدام…

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

در شصت و سومین جلسه محاکمه حمید نوری چه گذشت؟ شصت و سومین جلسه محاکمه حمید نوری در استکهلم سوئد برگزار شد. حمید نوری به عنوان متهم به جنایت علیه بشریت و شرکت در قتل عام ۶۷ در این دادگاه محاکمه می شود. در این…
ارديبهشت 10, 1401

سرکوبگران در فردیس کرج را بشناسید + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/2ob-zvG-GAwعناصر سرکوبگر در فردیس کرج یکی از مناطقی که در قیام سراسری آبان۹۸ بپاخاست، فردیس کرج بود. در جریان این قیام، مزدوران سرکوبگر با شلیک مستقیم به جوانان، تعدادی از آنها را شهید و بسیاری را مجروح کردند. در این برنامه تعدادی از عوامل سرکوب…
ارديبهشت 10, 1401

کودکی وحشتزده در راهروهای خونین اوین؛ خاطرات آزاده عالمی

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

آزاده عالمی کودکی اش را با میله‌های آهنی زندان آغاز کرد آن چه در پی می‌آید سخنان یکی از هزاران کودک ایرانی است که زندگی را با زندان آغاز کردند. خانم آزاده عالمی کودک ۶ ساله بود که همراه با مادرش که یک زندانی سیاسی…
ارديبهشت 10, 1401

شاهد دادگاه حمید نوری؛ ۱۲روز کامیون‌های حامل اجساد اعدام شدگان را شمردم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شهادت تکان دهنده شاهد قتل عام ۶۷ در زندان گوهردشت کرج روز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ شصتمین روز محاکمه حمید نوری کارگزار جنایتکار حکومت در زندان گوهردشت کرج در سال ۶۷ در دادگاه استکهلم سوئد برگزار شد. در این جلسه امیر هوشنگ اطیابی عضو سابق…
ارديبهشت 10, 1401

افشای عوامل سرکوب در شهر مشهد + ویدئو

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/24FonHOJIDgعوامل سرکوب در شهر مشهد استان خراسان رضوی در این برنامه تعدادی از مزدوران سرکوبگر مشهد را معرفی می‌کنیم. شهری که به دلیل ویژگی‌هایش، مردم آن بیش از شهرهای دیگر تحت سرکوب هستند. هر چند سرکوب معترضان در مشهد به دستور مستقیم علم الهدی نماینده…
ارديبهشت 10, 1401

راز مادری با مزار ممنوعه!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

قلم خوردگی شناسنامه برای گرفتن پاسپورت هم شده بود یک دردسر. درست الان که بابا توو آی سی یو بود برای تکمیل مدارک بورسیه به ثبت احوال هم مراجعه می‌کردم. کجا گذاشته بودم شناسنامه رو؟ گیج شدم. وقتم کمه. اینجا هم نیست. آه قوطی چای…
ارديبهشت 10, 1401

سرکوبگران سپاه و بسیج در اهواز را بشناسید + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

https://youtu.be/Icxc3P1HOXEعناصر فعال در سرکوبگر قیام و اعتراضات مردمی استان زرخیز خوزستان از نقاطی است که بعلت تبعیض و غارت اموال مردم توسط نیروهای سرکوبگر حکومت، همواره اعتراضات مردمی و کارگری در آن جریان داشته و مردم آنجا توسط عوامل حکومت سرکوب شده‌اند. در این برنامه…
ارديبهشت 10, 1401

دادگاه حمید نوری؛ باز هم شاهدانی دیگر از راهروی مرگ!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

آذرنوش همتی و قاسم سلیمان پور شاهدان قتل عام ۶۷ در دادگاه روز چهارشنبه۲۲ دیماه دادگاه یک جنایتکار قتل عام ۶۷ یعنی حمید نوری در سوئد ادامه یافت. در این دادگاه آذرنوش همتی الیزه‌ای معروف به اسکندر به ادای شهادت در مورد قتل عام ۶۷…
ارديبهشت 10, 1401

روایت محمد زند از راهروی مرگ زندان گوهردشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد قتل عام ۶۷ از دیده‌ها و شنیده هایش در راهروی مرگ می‌گوید (قسمت دوم) شنبه ۱۵مرداد۶۷ – ساعت ۹ یا ۱۰صبح اسم من را خواندند و بردن توی راهروی مرگ که تعداد زیادی زندانی نشسته بودند. من ‌را تقریبا بعد از یک ساعت بردن…
خرداد 17, 1401

چند داستان شگفت از شقاوت های صادق خلخالی نماینده تام الاختیار خمینی

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شبرنگ به تاریخ؛ خلخالی بازوی سرکوب خمینی چگونه اعدام می‌کرد؟ دو روز بعد از پیروزی…
خرداد 17, 1401

جنایتکاران و عاملان قتل عام ارتقا مقام گرفتند

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

هشتادو هفتمین جلسه دادگاه حمید نوری به شهادت پیام اخوان اختصاص یافت روز دوشنبه ۵…
خرداد 17, 1401

دلقک‌‌های قاتل از کجا می آیند؟

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

جنایتکاری که نقش یک دلقک را بازی می‌کند! دلقک های قاتل از کجا می‌آیند؟ عنوان…
خرداد 17, 1401

زندان مرکزی ارومیه؛ قتلگاه انسانیت (قسمت دوم) + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

وضعیت غیرانسانی و غیربهداشتی در زندان مرکزی ارومیه در زندان مرکزی ارومیه با گنجایش ۷۰۰…
خرداد 17, 1401

دادگاه حمید نوری؛ پای متهم بر گردن شاهد!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد دیگری برای قتل عام هزاران زندانی سیاسی در سال۶۷ روز چهارشنبه ۳۱ فروردین شهر…
خرداد 17, 1401

زندان مرکزی ارومیه؛ قتلگاه انسانیت (قسمت اول) + فیلم

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

زندان مرکزی ارومیه کجاست؟ زندان مرکزی ارومیه یکی از ترسناک‌ترین زندان‌ها و زندان فوق امنیتی…
خرداد 01, 1401

ایران؛ قربانگاه عدالت و انسانیت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ایران کنونی در زیر ذره‌بین عدالت و انسانیت بقلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ شاهدی که از سالن مرگ برگشته است

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

هشتاد و چهارمین جلسه دادگاه حمید نوری در دادگاه استکهلم برگزار شد هشتاد و چهارمین…
خرداد 01, 1401

دادگاه حمید نوری؛ سمپاشی جنازه اعدام شدگان در حیاط زندان گوهردشت

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

شاهد دادگاه: خبر اولیه اعدام ۲۰۰ زندانی مجاهد شوکه کننده بود! هفتاد و ششمین جلسه…
خرداد 01, 1401

مهری عمرانی از قتل عام ۶۷ در زندان وکیل آباد مشهد سخن می‌ گوید!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

زوایای بیان ناشده قتل عام ۶۷ در شهرستان‌های ایران خانم مهری عمرانی از زندانیان سیاسی…