مرداد 21, 1401

مصاحبه تلویزیون الغد با الهام یک زن عضو کانون شورشی در ایران

in زنان

کمپین «می توان و باید» با شرکت ۵هزار عضو کانون شورشی در راستای قیام و…
مرداد 21, 1401

نمایشگاه قتل‌عام سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا - گزارش تصویری

in جنبش دادخواهی

روز جمعه ۲۱مردادماه نمایشگاهی درباره اسناد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا…
مرداد 21, 1401

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً…

in اطلاعیه ها و فعالیتها

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً…
مرداد 21, 1401

برگزاری نمایشگاه قتل‌عام سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا + فیلم و عکس

in کنفرانس ها و گردهمایی ها

روز جمعه ۲۱مردادماه نمایشگاهی درباره اسناد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا…
مرداد 21, 1401

آسوشیتدپرس: حمله به سلمان رشدی پیش از یک سخنرانی در نیویورک

in سیاست

آسوشیتدپرس روز جمعه ۲۱مرداد ۱۴۰۱ نوشت: سلمان رشدی نویسنده‌ای که به‌خاطر کتابش از سوی رژیم…
مرداد 21, 1401

وزارت دفاع انگلستان: انهدام جتهای جنگنده روسیه در پایگاه هوایی ساکی در شبه جزیره کریمه

in خاورمیانه و جهان

وزارت دفاع انگلستان روز جمعه ۲۱مرداد اعلام کرد انفجار اخیر در پایگاه هوایی ساکی روسیه…
مرداد 21, 1401

سخنگوی مجاهدین: طرح دو استانی کردن کرمان برای بهره‌کشی و چپاول

in سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین به مردم و جوانان دلیر و شورشگر در کرمان: طرح دو استانی کردن…
مرداد 21, 1401

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس دانمارک علیه سیاست مماشات با…

in فعالیت یاران اشرف نشان

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس علیه سیاست مماشات با آخوندها…
مرداد 21, 1401

جان بولتون: از دیدگاه رژیم ایران فعالیت‌های تروریستی و ​​ارعاب هسته‌یی «دو روی یک سکه»…

in سیاست

جان بولتون پس از افشای توطئه ترور توسط آمریکا و اعلام پیگرد و دستگیری مزدور…
مرداد 21, 1401

لارنس نورمن: آیا اتحادیه اروپا درباره عواقب ضرب‌الاجل ۱۵اوت در صورت عدم رعایت آن، مصمم…

in سیاست

لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در اروپا روز ۲۱مرداد درباره ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا در…
مرداد 21, 1401

اعتراف به شکست رژیم در موضوع حجاب

in اختناق و سرکوب

روزنامه حکومتی اعتماد آنلاین روز جمعه ۲۱مرداد به‌نقل از محمد اشرفی اصفهانی رئیس سابق هیأت…
مرداد 21, 1401

دختران و جوانان ایران،‌ تشنه‌ی آزادی و برابری

in زنان

روز ۱۲ اوت برابر با ۲۱ مرداد توسط سازمان جهانی یونسکو روز جهانی جوانان نامگذاری…
مرداد 21, 1401

اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738794530
مرداد 21, 1401

جت‌های جنگنده روسیه در کریمه منهدم شدند

in خاورمیانه و جهان

https://vimeo.com/738771431
مرداد 21, 1401

یاران شورشگر در زوریخ ـ فراخوان به محاکمه خامنه‌ای و رئیسی

in فعالیت های یاران شورشگر

https://vimeo.com/738750014
مرداد 21, 1401

عناوین خبرهای ایران و جهان ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738738717
مرداد 21, 1401

آلترناتیو بازی

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738694760
مرداد 21, 1401

نقش امام جمعه‌ها در حاکمیت آخوندی ـ قضاوت با شما

in قضاوت با شما

https://vimeo.com/738684450
مرداد 21, 1401

سیل بزرگ خروش‌های مردم به سوی رژیم آخوندی

in قیام و شورش و اعتراض

https://vimeo.com/738681355
مرداد 21, 1401

تاریخچه ماجراجویی‌های اتمی رژیم

in گزارش های سیاسی

https://vimeo.com/738680512
مرداد 21, 1401

آفساید - #مجاهدین وآلترناتیو یقه درانی تلویزیون من وتو

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738679966
۱۱اعدام در یک روز
به گزارش دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران دژخیمان خامنه‌ای روز شنبه اول مرداد ۱۱زندانی، شامل یک زندانی در شیراز، ۷ زندانی از هموطنان بلوچ در زاهدان و زابل و ۳ زندانی را در قم حلق‌آویز کردند.
هم‌چنین روز پنجشنبه ۳۰تیر ۳زندانی در یزد از جمله یک زن و دو زندانی در بیرجند و روز ۲۹تیر دو زندانی در اصفهان و یک زندانی در قم حلق‌آویز شدند. به این ترتیب در کارنامه تیرماه رئیسی جلاد شمار اعدامهای ثبت شده به ۵۴فقره بالغ می‌شود که در میان آنها ۸ هموطن بلوچ و ۸ هموطن کرد به چشم می‌خورد. شمار اعدامهای ثبت شده در چهار ماه اول سال۱۴۰۱ دست‌کم ۲۲۶نفر است.
 
اعدام کارگر زحمتکش در شیراز
در شرایطی که مردم ما در شهرهای استان فارس درسوگ عزیزانشان در فاجعه سیل عزاداربودند، رئیسی جلاد با اعدام یک کارگر جوان زحمتکش درملأ عام در شیراز، نفیرخونخواری خودش را برای مردم ستمدیده فرستاد. این اصلاً پدیده عجیبی نیست چرا که نباید فراموش کرد که هدف خامنه‌ای از انتصاب جلاد۶۷ در شرایط لرزان حکومتش و در وحشت از انفجار در تقدیر، همین اعدام و نهایت سرکوب است.
 
عفو بین‌الملل در آخرین گزارش خود درباره احکام اعدام در کشورهای جهان به یک واقعیت فاجعه‌بار و تکان‌دهنده در مورد رژیم استبداد مذهبی در ایران اشاره می‌کند که به‌گفته خودش تنها بیان گوشه‌ای از حقیقت این روند دهها ساله است. در گزارش سازمان عفو بین‌الملل آمده است، مجازات اعدام در سال گذشته (۲۰۲۱) در ایران نسبت به سال پیشین ۲۰درصد رشد (!) داشته است. وحشت آورتر آن که فاشیسم مذهبی حاکم بر «ایران از سال۲۰۱۷ بیشترین آمار اعدام در جهان را به خود اختصاص داده است». اخباری که به دست این نهاد بین‌المللی رسیده است حاکی است که دست‌کم ۳۱۴نفر در سال۲۰۲۱، در ایران اعدام شده‌اند. عفو بین‌الملل تأکید کرده است، آمارهای واقعی در این زمینه احتمالاً بیش از این عدد هستند. اشاره‌ای هم به اعدام کودکان و زنان شده است که مشمئز کننده‌ترین بخش آن است. و متأسفانه ستم و بی‌عدالتی مضاعف نیز نصیب هموطنان بلوچ و کردمان شده است که به جرم های آخوند‌ساخته «محاربه با خدا» نزدیک به ۲۰درصد اعدام شدگان را شامل می‌شوند.
 
ایران؛ رکود دار اعدام در جهان
گزارش عفو بین‌الملل را دیگر سازمانهای مدافع حقوق‌بشر و نهادهایی که وضعیت مجازاتهای سنگین را مورد بررسی قرار می‌دهند مورد تأیید قرار داده‌اند. کانون حقوق‌بشری «نه به زندان ـ نه به اعدام» نیز پیش‌تر در گزارشی به انتشار اسامی و مشخصات ۵۰ زندانی سیاسی محکوم به اعدام در ایران پرداخته بود. هم‌چنین «سازمان حقوق‌بشر در ایران» نیز از افزایش ۲۶درصدی اعدام در ایران خبر داده است. اعدام ۳۳۳نفر شامل ۴کودک و ۱۵زن در حالی مستند شده است که «۸۸ درصد اعدامها به‌صورت مخفیانه و بدون اطلاع رسانه‌ها بوده است»
همگان می‌دانند از وقتی که آخوند رئیسی در قوه مجریه منصوب شده است میزان اعدامها و دیگر مجازاتهای ظالمانه افزایش یافته است و این را حتی در آمارهای دستچین شده حکومت خامنه‌ای هم می‌بینیم. و این البته طبیعی است! چرا که آخوند رئیسی متخصص قتل‌عام و کشتارهای جمعی است.
 
کارنامه مردودی آخوند رئیسی 
حال خوب است در حوزه اقتصادی هم وضعیت رکوردهای نکبت‌بار و فلاکت ساز را هم ببینیم که چطور با روند سرکوب و ارعاب جامعه همسویی دارد. دولت منصوب خامنه‌ای مدتی است که تبلیغ می‌کند که بدهیهای فوق کلان این دولت و دولتهای پیشین را کاهش داده است و رشد نقدینگی و پایه پولی را کم کرده است. کارگزاران فریبکار هم به یک دیگر تبریک می‌گویند! اما باز مانند آمارهای اعدام، گوشه‌های کوچکی از شکستهای اقتصادی در رسانه‌ها منتشر می‌شود.
 
بدهی دولتی رکورد زد 
آمارهای دولتی حاکی از آن است که: «در ماه اردیبهشت۱۴۰۱ میزان کل نقدینگی ثبت شده برابر با ۴هزار و ۹۴۳هزار میلیارد تومان بوده که ۹.۱۳ درصد آن سهم بدهی بخش دولتی بوده است. از سوی دیگر مطالبه بانک مرکزی از بخش دولتی نیز در این ماه رکوردزنی کرده و خیز صعودی برداشته است. مجموع بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی برابر با ۵هزار و ۱۰۰میلیارد تومان بوده که ناشی از مطالبات از شرکت‌های دولتی بوده است» (اقتصادنیوز۳۰تیر۱۴۰۱).
در بررسیهای آماری نکته مهمی مشهود است. یعنی در حالی که بدهی دولت به بانک مرکزی در چند ماه گذشته در سطح پایینی قرار داشته است اما این بدهی از سوی بانکها به بانک مرکزی روندی کاملاً متقارن را با دولت داشته و اتفاقاً در حد بالایی به ثبت رسیده است. به این معنا که دولت آخوند رئیسی بدهی‌های خود به بانک مرکزی را از طریق استقراض از بانکها پرداخته و بانکها نیز منابع خود را از بانک مرکزی تأمین کرده (!) و در نتیجه بدهی نهادهای مالی به بانک مرکزی و بدهی دولت به بانک مرکزی روندی فزاینده به خود گرفته است.
 
نقدینگی ۵۰۰۰هزار میلیارد تومان را رد کرد 
درست یک ماه پس از این کلاهبرداریهای حکومتی و بازی با آمار و ارقام و جابه‌جایی بدهیها از دولت به بانکها، خبر رسید که نقدینگی از ۵۰۰۰هزار میلیارد تومان هم رد شده است که تشت رسوایی حکومت به صدا درآمد. عبدالناصر همتی رئیس کل سابق بانک مرکزی در نوشته‌ای کوتاه به آخوند رئیسی گفت، تو می‌گویی: نرخ رشد نقدینگی به کمترین حد در ۱۶ماه گذشته رسیده و خلق پول بانکها کاهشی شده است. جهت اطلاع، اضافه برداشت بانکها مجدداً از ۱۰۰هزار میلیارد تومان گذشت: یعنی خلق پول!»
 
نتیجه پمپاژ نقدینگی رشد تورم است
هر کارشناس اقتصادی هم می‌داند زمانی که اقتصاد ناسالم است توان جذب این حجم عظیم نقدینگی را ندارد. و در مورد نظام ضدتوسعه و رفاه آخوندی و تأمین کننده باندها و مافیای اقتصادی، روانه دلالی و سوداگری و رانت‌خواری خواهد شد. این معادلات هم در سفره مردم بینوا و ستم‌زده تبدیل به تورم خانمان برانداز و گرانی اقلام اصلی سبدخانوار و قبل از همه مواد غذایی و قوت لایموت‌شان می‌شود.
این تبهکاریهای اقتصادی ریشه در کسری بودجه‌های دولتی و فساد گسترده و حیرت‌آور برداشتهای محیر العقول از پس اندازها و اندوخته‌های مردمی و عمومی از بانکها و حجره‌های آقازاده‌های دزد و غارتگر وابسته به بیت خامنه‌ای و پاسداران جنایتکار بود. گرچه به‌قول وحید شقاقی این برداشتهای چپاولگرانه باعث زیان دیدگی بانکها گردید اما میزان زیانها بیش از اعدادی است که در آمارهای رسمی اعلام می‌شود.
 
زندگی برای مردم بسیار سخت‌تر خواهد شد
یک استاد مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف، نقدینگی را اصلی‌ترین متغیر اقتصاد سیاسی در اقتصاد ایران می‌داند که تعبیر روشن آن دست بردن دزدانه دولتها به ذخایر بانک مرکزی و دیگر بانک‌های تابعه امر حکومتی است؛ یعنی هرجا به کسری بودجه و کم آوردن منابع پولی برخوردند، از ابزار خلق پول سو استفاده کرده و موجب رشد پایه پولی در اقتصاد شده‌اند. اما معلوم است که صدمه اصلی و نهایی را میلیون هاتن از مردم تهیدست و مستضعف و به خاک سیاه نشانده‌ای دیده‌اند که دشمن اصلی حیات و کشور خود را در رأس این حاکمیت می‌بینند. به‌گفته همین کارشناس: «اقتصاد ما از نظر مالی بسیار ناتراز است و این ناترازی‌ها دائما بزرگتر شده است. اکنون در حال تجربه کردن نرخ تورم بسیار بالا هستیم اما در هر صورت نتیجه این است که زندگی برای مردم بسیار سخت‌تر خواهد شد» (تجارت فردا۲۶تیر۱۴۰۱)
سخت‌تر شدن زندگی و ادامه حیات ملتی که روزگار کهن با سرفرازی و کرامت انسانی، ایام را می‌گذراند، بیان شرایط عینی یک رستاخیز بزرگی است که جوانان این میهن همراه با لشگر گرسنگان و بیکاران و بازنشستگان و کارگران محروم از حقوق اولیه و... آن را کف خیابان‌ها و رو در روی حاکمان مستبد و خون ریز، محقق می‌سازند. 

رمز و راز راهگشایی‌های مقاومت ایران از زبان استاد فولادوند - راز تاثیرگذاری مجاهدین…

من سخنرانی مایک پنس را چندین بار مطالعه کردم. ایشان می‌گوید که افتخار بزرگی است برای…

انسان‌ها را در کشوهای مختلف نگذاریم! - راز تاثیرگذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت دوم)…

در این دبستان فکری که به باورمان دو فیلسوف عمل‌گرای بزرگ نماینده‌اش هستند، مسعود و مریم.…

مجاهدین خلق چگونه وجدان‌های آزادیخواه را بر می‌انگیزند؟ - راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق…

راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت اول) دکتر عزیز فولادوند به باور من سیاست عرصه…

میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل، چهره تاثیرگذار انقلاب مشروطه - مجله صوراسرافیل؛ انعکاس اعتراضات و خواسته…

یکی روزنامه‌های تأثیرگذار مشروطیت ایران مجله صوراسرافیل بوده است. شروع این مجله به مدیریت میرزا جهانگیرخان…

نگاهی کوتاه به جنبش زنان در ایران - جنبش زنان در ایران با چه…

جنبش زنان ایران چگونه شکل گرفت؟ و چگونه توانست زنان را از کنج اندرونی‌ها به مدرسه…

ایران در جنگ حداکثر، علیه دیکتاتوری! - نگاهی کوتاه به رویارویی با دیکتاتور در…

انقلابیون و آزادیخواهان واقعی یک سرزمین در هر کجای این زمین خاکی که باشند قلبشان برای…

حجاب اجباری و سرکوب زنان مبارز - چرا دستگاه سرکوب روی موضوع حجاب متمرکز…

سرکوب زنان در رژیم آخوندی مقوله جدیدی نیست، این مساله از روزی که این آخوندها بر…

دوران جاودانی دیکتاتورها به پایان رسیده است! - به مناسبت سالمرگ رضا خان پهلوی…

قدرت زیاد دیکتاتور با خودکامگیش درهم می‌آمیزد و نهایتاً قدرت کامل که نصیبش شد، تماسش با…

آدولف رضاخان از زبان احمد شاملو!

ترسیم دیکتاتوری رضاخان در شعر ستاره آسمان ادب ایرانhttps://youtu.be/xEJk-qbKZFA با صدای احمد شاملو؛ «قصیده برای انسان…

ایران؛ آلترناتیو واقعی، ویژگی‌ها و ضمانت‌ها‍! - نگاهی به آخرین تحولات مربوط به ایران!…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی به دنبال دو سفر مهم و تاریخی مایک…

آغاز فصل تهاجم در پرتو قیام مردم ایران - نگاهی به آخرین تحولات مربوط…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در رابطه با ایران، سال ویژه‌یی را پیش…

نقطه وحدت دو دیکتاتوری علیه قیام‌های مردم ایران - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در شرایط کنونی که دیکتاتوری حاکم بر…

ایران جای دیکتاتوری نیست! - نگاهی به صحنه سیاسی- اجتماعی امروز ایران (۲)

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی جریانی تحت نام «سطلنت‌خواهی!» در ایران، موهوم…

ای قزاق روحت شاد!

این روزها کدخدا و ملای ده و ژاندارم هر سه تا به نقطه رضا رسیدند! نه…

قیام‌های مردمی و تکاپوی رژیم حاکم علیه آن! - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی آنچه بیش از هر چیز دیگر موجب…

اسماعیل محدث: موضع‌گیری برآمدِ شجاعت یا نشان فرصت‌طلبی

در سیاست موضع‌گیری صریح و به هنگام از اصول اولیه محسوب می‌شود. این‌گونه موضع‌گیریها، در فرای…

ماهواره روسی ولایی!

ماهواره‌ای که از روس پرتاب در فضا شد در دولت و ولایت ولوله‌ای بپا شد «خیام»…

حمید معاصر: مسئولیت ما در برابر شبکه‌های ترور و جاسوسی

یک بررسی ساده داده‌های اطلاعاتی و امنیتی به‌دست‌آمده از ”بریده مزدوران” در دادگاه آلبانی، ابعاد جدیدی…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش، بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار - جمشید…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار «جمشید پیمان» گفت هستی…

ولایت فقیه؛ کانون الیگارشیِ فاسد سیاسی و اقتصادی

ساختار حاکمیت ولایت فقیه با انحصارگراییِ همه‌جانبه در هیأت یک الیگارشی سیاسی ــ اقتصادی بارز می‌شود.…

گسترش و رشد فزاینده فقر در ایران، ارمغان حاکمیت ملایان

رفاه جامعه تحت تأثیر سیاست‌های خرد و کلان مملکت است و از آن‌جایی که اقتصاد در…

گرد و خاک برای پوشاندن شکست و بن‌بست

پس از استقرار دولت بایدن در کاخ سفید، ولوله‌ای در نظام آخوندی به‌راه افتاد و کارگزاران…

پیام معرفی «سه قوای ماکت» در فریاد بازنشستگان

روز سه‌شنبه ۱۸مرداد بازنشستگان تأمین اجتماعی حین تجمع‌شان در شهر شوشتر، شعاری را فریاد زدند که…

لاکچری شدن خوراکی‌ها و سونامی سوء‌تغذیه در ایران

فاصلهٔ عظیم طبقاتی بین دهک‌های جامعهٔ ایران، یکی از آثار شوم حاکمیت ناجمهوری آخوندی است. بنا‌به‌اعتراف…