مرداد 21, 1401

مصاحبه تلویزیون الغد با الهام یک زن عضو کانون شورشی در ایران

in زنان

کمپین «می توان و باید» با شرکت ۵هزار عضو کانون شورشی در راستای قیام و…
مرداد 21, 1401

نمایشگاه قتل‌عام سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا - گزارش تصویری

in جنبش دادخواهی

روز جمعه ۲۱مردادماه نمایشگاهی درباره اسناد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا…
مرداد 21, 1401

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً…

in اطلاعیه ها و فعالیتها

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً…
مرداد 21, 1401

برگزاری نمایشگاه قتل‌عام سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا + فیلم و عکس

in کنفرانس ها و گردهمایی ها

روز جمعه ۲۱مردادماه نمایشگاهی درباره اسناد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا…
مرداد 21, 1401

آسوشیتدپرس: حمله به سلمان رشدی پیش از یک سخنرانی در نیویورک

in سیاست

آسوشیتدپرس روز جمعه ۲۱مرداد ۱۴۰۱ نوشت: سلمان رشدی نویسنده‌ای که به‌خاطر کتابش از سوی رژیم…
مرداد 21, 1401

وزارت دفاع انگلستان: انهدام جتهای جنگنده روسیه در پایگاه هوایی ساکی در شبه جزیره کریمه

in خاورمیانه و جهان

وزارت دفاع انگلستان روز جمعه ۲۱مرداد اعلام کرد انفجار اخیر در پایگاه هوایی ساکی روسیه…
مرداد 21, 1401

سخنگوی مجاهدین: طرح دو استانی کردن کرمان برای بهره‌کشی و چپاول

in سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین به مردم و جوانان دلیر و شورشگر در کرمان: طرح دو استانی کردن…
مرداد 21, 1401

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس دانمارک علیه سیاست مماشات با…

in فعالیت یاران اشرف نشان

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس علیه سیاست مماشات با آخوندها…
مرداد 21, 1401

جان بولتون: از دیدگاه رژیم ایران فعالیت‌های تروریستی و ​​ارعاب هسته‌یی «دو روی یک سکه»…

in سیاست

جان بولتون پس از افشای توطئه ترور توسط آمریکا و اعلام پیگرد و دستگیری مزدور…
مرداد 21, 1401

لارنس نورمن: آیا اتحادیه اروپا درباره عواقب ضرب‌الاجل ۱۵اوت در صورت عدم رعایت آن، مصمم…

in سیاست

لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در اروپا روز ۲۱مرداد درباره ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا در…
مرداد 21, 1401

اعتراف به شکست رژیم در موضوع حجاب

in اختناق و سرکوب

روزنامه حکومتی اعتماد آنلاین روز جمعه ۲۱مرداد به‌نقل از محمد اشرفی اصفهانی رئیس سابق هیأت…
مرداد 21, 1401

دختران و جوانان ایران،‌ تشنه‌ی آزادی و برابری

in زنان

روز ۱۲ اوت برابر با ۲۱ مرداد توسط سازمان جهانی یونسکو روز جهانی جوانان نامگذاری…
مرداد 21, 1401

اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738794530
مرداد 21, 1401

جت‌های جنگنده روسیه در کریمه منهدم شدند

in خاورمیانه و جهان

https://vimeo.com/738771431
مرداد 21, 1401

یاران شورشگر در زوریخ ـ فراخوان به محاکمه خامنه‌ای و رئیسی

in فعالیت های یاران شورشگر

https://vimeo.com/738750014
مرداد 21, 1401

عناوین خبرهای ایران و جهان ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738738717
مرداد 21, 1401

آلترناتیو بازی

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738694760
مرداد 21, 1401

نقش امام جمعه‌ها در حاکمیت آخوندی ـ قضاوت با شما

in قضاوت با شما

https://vimeo.com/738684450
مرداد 21, 1401

سیل بزرگ خروش‌های مردم به سوی رژیم آخوندی

in قیام و شورش و اعتراض

https://vimeo.com/738681355
مرداد 21, 1401

تاریخچه ماجراجویی‌های اتمی رژیم

in گزارش های سیاسی

https://vimeo.com/738680512
مرداد 21, 1401

آفساید - #مجاهدین وآلترناتیو یقه درانی تلویزیون من وتو

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738679966

در میان همه دردها و رنجها، ستم‌ها و نابرابریها، جنگها، تجاوزها و پلشتی‌ها، زد و بندها و مردم فریبی‌ها، بیم‌ها و امیدها و در هجوم ظلمت تردیدها، یک نور، یک شعله، یک مشعل همیشه روشن، پیوسته نورافشانتر و پر فروغ‌تر، باور و یقین و امید به‌ زندگی و آینده را نوید می‌دهد و هر سال فزونتر از قبل، نگاهها، قلبها و دیدگاهها را به اصالت، حقانیت و بالندگی خود باورمند می‌کند. اسمش آلترناتیو است. بله آلترناتیو تبهکارترین رژیم ستیزه‌جو با بشریت معاصر، تنها آلترناتیو دمکراتیک برای ایران پس از آخوندها که بی‌تردید راه را بر تمامی آلترناتیوها و راه‌حل‌های ارتجاعی و استعماری بسته است و موجودیت خود را به‌مثابه آزمون ماندگار اتحاد عمل سیاسی در این میهن به‌ ثبت رسانده است. بسیار تلاش کردند انکارش کنند، بر سرش خاک بپاشند و اگر شد داغانش نمایند و یا در مقابلش انواع آلترناتیوهای قلابی علم کنند، ولی خورشید در زیر ابرها هم خورشید است. آن‌که عین حقیقت بوده و آزمایش صدق و فدایش را در هر شرایطی پس داده، محکم و استوار ایستاده و هویت، اصالت و موقعیت خود را در عرصه داخلی و بین‌المللی به‌اثبات رسانده است.
اما اکنون قصد صحبت دربارهٔ شورای ملی مقاومت و مختصات آن را ندارم. تنها می‌خواهم در چهل و یکمین سالگرد بنیانگذاری این بدیل ماندگار، مروری هر چند کوتاه به‌ خاطراتی چند در این‌باره داشته باشم. شورای ملی مقاومت، آلترناتیو دمکراتیک که امروزه صورت مسأله اصلی تغییر نه فقط در ایران که در منطقه و حتی جهان پیرامون ماست، روزگاران پرتب و تابی را از سرگذرانده است. به یاد می‌آورم ایامی را که بنیانگذار، معمار و خالق این نقش ماندگار صورت مسأله و آینده این خلق جدید را در خشت خام می‌دید، ولی هیچ‌کس و نه حتی هیچ‌کدام از خود ما مجاهدین، درک قابل توجهی از این پدیده و ضرورت حیاتی آن نداشتیم. چندی پیش استاد ارجمندمان دکتر عزیز فولادوند، به درستی دربارهٔ این معمار چیره دست نوشت «مسعود با تسلط بر عنصر «زمان» چنین راهگشایانه آینده را ترسیم کرد»... او در مورد دیدگاهها و خطوطی که مسعود پیشاپیش و قبل از تنوره کشیدن هیولای خمینی طرح کرده بود افزود: «پیش‌بینی شگرف و داهیانه مسعود در آن دوران (دربارهٔ خمینی) بسان معجزه‌ای بود» حالا به‌راستی باید گفت که آینده‌نگری و پیشدستی مسعود در شکل دادن آلترناتیو هم فی‌الواقع معجزهٔ دوم او بود. همه می‌دانیم که در فاز سیاسی، سازمان مجاهدین فی نفسه هماورد بی‌رقیب ارتجاع حاکم بود و به‌گفته خود آخوندها با ۵۰۰هزار نیروی جوان رزمنده و گوش به‌فرمان در صحنه سیاسی و اجتماعی ایران پیش می‌رفت و در اوج محبوبیت و توانمندی بود، چیزی کم نداشت و چنان‌چه بعداً دیدیم حتی در انتخابات مجلس هم به‌رغم همه تقلب‌ها و کارشکنیهای ارتجاع، مجاهدین میلیونها رأی کسب کردند. اما مسعود درست در همان شرایط و در پراتیکهایی مثل انتخابات، بر ضرورت ائتلاف با جریانها و شخصیتهای ضدارتجاعی تأکید می‌ورزید و آن را محقق کرد. قدم بعدی انتشار برخی مقالات شخصیتهای غیرمجاهد در نشریه مجاهد بود و گام بعدی انتشار صفحات شورا، ضمیمه نشریه مجاهد، و سرانجام درست در میان آتش و خون و اوج درگیریهای مسلحانه روزهای تیرماه ۶۰، اطلاعیهٔ تأسیس شورای ملی مقاومت را در تهران صادر کرد و به همه نیروهای آزادیخواه برای پیوستن به شورا فراخوان داد. مسعود در پاسخ این سؤال که تلاش برای برپایی شورا در میان این نبردهای خونین با ارتجاع، چه ضرورتی دارد؟ گفت برای حفظ و حراست و بالغ کردن همان خونها به‌یک فرایند جمعی: «وقتی شما به مبارزه "بود و نبود"، یعنی به‌ مبارزه سرنوشت‌ساز برای آزادی میهنتان، قد علم می‌کنید و سینه سپر می‌سازید، باید یک جایگزین سیاسی ارائه بدهید... چه چیزی را می‌خواهید جای آن بگذارید؟ با چه برنامه‌یی؟ چه روشی و... بله این‌دفعه برخلاف گذشته، نه یک فرد تنها (اشاره به خمینی)، بلکه شورایی هست مرکب از سازمانها، گروهها، افراد و شخصیتهای مختلف با نظرگاهها، ایدئولوژیها و مواضع گوناگون. این واقعیت یک جامعه است».
سپس مواجه شدیم با راه و رسم و سقف تازه‌یی از دموکراسی که توسط مسعود در این شورا جاری و ساری شد. از تعهد به دولت ۶ماهه پس از سرنگونی که شگفتی همه را برمی‌انگیخت. عنصر شگفت‌آفرین بعدی قانون یکسانی رأی همه اعضای شوراست. یعنی هر عضو شورا اعم از این‌که یک فرد تنها باشد یا یک حزب و سازمان، در هر حال فقط یک رأی دارد که این هم سقف جدیدی از گسترهٔ مفهوم دموکراسی در شورا بود. بارها سؤال می‌شد که آخر این چه رسمی است که فرضا همین سازمان مجاهدین یا حزب دموکرات یا دیگر سازمانها هر کدام فقط یک رأی داشته باشند و فلان نویسنده یا ورزشکار یا هنرمند عضو شورا هم یک رای؟! پاسخ مسعود این بود که آخر ما که برای مسابقه رأی و رأی‌کشی و عدد و رقم اینجا نیامده‌ایم، بلکه جمع شده‌ایم تا یک مسأله حیاتی و تاریخی از این خلق خیانت‌شده حل کنیم.
روش هدایت و پیش برد بحثها در جلسات شورا هم خود بدعت دمکراتیک نوینی را به‌ ثبت رساند. هدایت بحثها در یک ائتلاف کثرت‌گرا متشکل از افکار و عقاید گوناگون با تکیه بر بیشترین وحدتها، به‌راستی کاری بود کارستان که به‌ اذعان حاضران، جز با سعهٔ صدر، بردباری تمام‌ عیار و قیمت دادن بی‌دریغ برای شنیدن تک‌تک نظرات و هدایت آن در روند دمکراتیک بحث و اقناع امکانپذیر نبوده و نیست. مسعود خود در کنفرانس رادیو تلویزیونی۱۷خرداد۷۲ به این مسأله (البته بدون اشاره به نقش تعیین‌کننده خودش در ماندگاری شورا) چنین اشاره کرد: «... اهمیت وجود و پایداری این ائتلاف و این شورا از جمله در این است که یک امر ضروری و حیاتی اما بی‌سابقه در تاریخ سیاسی معاصر ایران محقق گردیده است. این وحدت را محاسبات و شیوه‌های مرسوم و دنیای سیاست حفظ نکرده. والاّ به‌سادگی می‌شود نظام‌نامه و اساسنامه‌یی نوشت، و نظام‌نامه‌یی کارکرد. ولی این شورا را رزم و رنج و حسن‌نیت اعضا و رزمندگانش حفظ کرده که یک ضرورتی را بحث کردند، روشن کردند و به آن رسیدند. البته خود اینها هم تماماً، برآمده از تاریخ مبارزات و فداکاریهای همین ملت از مشروطه تا به امروز است». این‌چنین بود که شورای ملی مقاومت به‌ این دستاورد کم‌نظیر دست یافت که غالب طرح‌ها و مصوباتش به‌رغم تنوع نظرات، با اتفاق آرا به‌ تصویب رسیده است.
این وحدت و استحکام شورایی البته به یمن وفاداری شورا و اعضای سرفراز آن به اصول و مبانی تأسیس شورا و در جریان یک جنگ سیاسی مستمر با بسیاری تلاشهای شوراشکنانه به‌دست آمده است. تلاشهایی که سررشته آن به رژیم آخوندی و آنها که خواهان حفظ آن بودند و با شعار البته خمینی استبداد حاکم یا دیکتاتوری سلطنتی را بر آلترناتیو دمکراتیک ترجیح می‌دهند راه می‌برد. اما اکنون تجارب این جنگ سیاسی گنجینه‌یی آموزنده در مسیر پیشبرد هدف شورا یعنی همان سرنگونی استبداد دینی و استقرار آزادی و حاکمیت مردم است. در تاریخچه پر‌تلاطم این نبرد سیاسی، مسعود به‌عنوان مسئول شورا با وفاداری بر اصل وحدت نیروهای جبهه خلق از یک‌سو و مرزبندی قاطع با شاه و شیخ از سوی دیگر این جنگ را با پرداخت هر قیمتی که می‌طلبید به پیش برد. او برای شورا و این سرمایه بی‌نظیر دربرگیرندهٔ آگاه‌ترین و وارسته‌ترین زنان و مردان پیشتاز جامعه با بیش از ۴دهه رزم و رنج و پایداری، عاشقانه جوشید و خروشید و هرآنچه در امکان داشت در طبق اخلاص گذاشت تا این گنجینهٔ بی‌نظیر را از میان توفانها و سرفصلهای خطیر عبور داده و استوار و ماندگار به‌ ایران و خلق محبوبش تقدیم نماید. این است آلترناتیو دمکراتیک با تاریخچه‌یی سراسر افتخار از مبارزه بی‌امان با ارتجاع و استبداد دینی و دفاع از جنبش آزادیخواهی در برابر ایلغار خمینی و متحدان داخلی و خارجی آن. از ایستادگی و جسارت غیرقابل تصور در برابر دجالیت جنگ‌افروزی خمینی و ریختن خون جوانان و تلف کردن منابع و سرمایه‌های ایران تا پیچیدن جلوی سازوکار شوم بمب‌سازی آخوندهای تبهکار و آگاه کردن جهان از تهدید آخوندهای اتمی. از تصویب قویترین طرح‌ها و مصوبات در مورد مبرم‌ترین مسایل پایه‌یی و تاریخی جامعه ایران تا واقع‌گرایانه‌ترین ادراک از ماهیت ارتجاعی رژیم حاکم و مسیر اتودینامیک آن‌که جز سراشیب افزایش سرکوب و انقباض نیست تا ترسیم نقشه‌مسیر واقعی برای سرنگونی این رژیم. و بالاخره پرسشی در پایان از شما که به راستی اگر نقش این مقاومت و این آلترناتیو را از صورت مسأله ایران در این ۴دهه حذف کنیم، آیا تصوری دارید که در این صورت اکنون ایران در چه نقطه‌یی قرار داشت؟ آخوندها در چه موقعیتی بودند؟ و ما و دنیا در کجا بودیم؟! 

رمز و راز راهگشایی‌های مقاومت ایران از زبان استاد فولادوند - راز تاثیرگذاری مجاهدین…

من سخنرانی مایک پنس را چندین بار مطالعه کردم. ایشان می‌گوید که افتخار بزرگی است برای…

انسان‌ها را در کشوهای مختلف نگذاریم! - راز تاثیرگذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت دوم)…

در این دبستان فکری که به باورمان دو فیلسوف عمل‌گرای بزرگ نماینده‌اش هستند، مسعود و مریم.…

مجاهدین خلق چگونه وجدان‌های آزادیخواه را بر می‌انگیزند؟ - راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق…

راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت اول) دکتر عزیز فولادوند به باور من سیاست عرصه…

میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل، چهره تاثیرگذار انقلاب مشروطه - مجله صوراسرافیل؛ انعکاس اعتراضات و خواسته…

یکی روزنامه‌های تأثیرگذار مشروطیت ایران مجله صوراسرافیل بوده است. شروع این مجله به مدیریت میرزا جهانگیرخان…

نگاهی کوتاه به جنبش زنان در ایران - جنبش زنان در ایران با چه…

جنبش زنان ایران چگونه شکل گرفت؟ و چگونه توانست زنان را از کنج اندرونی‌ها به مدرسه…

ایران در جنگ حداکثر، علیه دیکتاتوری! - نگاهی کوتاه به رویارویی با دیکتاتور در…

انقلابیون و آزادیخواهان واقعی یک سرزمین در هر کجای این زمین خاکی که باشند قلبشان برای…

حجاب اجباری و سرکوب زنان مبارز - چرا دستگاه سرکوب روی موضوع حجاب متمرکز…

سرکوب زنان در رژیم آخوندی مقوله جدیدی نیست، این مساله از روزی که این آخوندها بر…

دوران جاودانی دیکتاتورها به پایان رسیده است! - به مناسبت سالمرگ رضا خان پهلوی…

قدرت زیاد دیکتاتور با خودکامگیش درهم می‌آمیزد و نهایتاً قدرت کامل که نصیبش شد، تماسش با…

آدولف رضاخان از زبان احمد شاملو!

ترسیم دیکتاتوری رضاخان در شعر ستاره آسمان ادب ایرانhttps://youtu.be/xEJk-qbKZFA با صدای احمد شاملو؛ «قصیده برای انسان…

ایران؛ آلترناتیو واقعی، ویژگی‌ها و ضمانت‌ها‍! - نگاهی به آخرین تحولات مربوط به ایران!…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی به دنبال دو سفر مهم و تاریخی مایک…

آغاز فصل تهاجم در پرتو قیام مردم ایران - نگاهی به آخرین تحولات مربوط…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در رابطه با ایران، سال ویژه‌یی را پیش…

نقطه وحدت دو دیکتاتوری علیه قیام‌های مردم ایران - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در شرایط کنونی که دیکتاتوری حاکم بر…

ایران جای دیکتاتوری نیست! - نگاهی به صحنه سیاسی- اجتماعی امروز ایران (۲)

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی جریانی تحت نام «سطلنت‌خواهی!» در ایران، موهوم…

ای قزاق روحت شاد!

این روزها کدخدا و ملای ده و ژاندارم هر سه تا به نقطه رضا رسیدند! نه…

قیام‌های مردمی و تکاپوی رژیم حاکم علیه آن! - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی آنچه بیش از هر چیز دیگر موجب…

اسماعیل محدث: موضع‌گیری برآمدِ شجاعت یا نشان فرصت‌طلبی

در سیاست موضع‌گیری صریح و به هنگام از اصول اولیه محسوب می‌شود. این‌گونه موضع‌گیریها، در فرای…

ماهواره روسی ولایی!

ماهواره‌ای که از روس پرتاب در فضا شد در دولت و ولایت ولوله‌ای بپا شد «خیام»…

حمید معاصر: مسئولیت ما در برابر شبکه‌های ترور و جاسوسی

یک بررسی ساده داده‌های اطلاعاتی و امنیتی به‌دست‌آمده از ”بریده مزدوران” در دادگاه آلبانی، ابعاد جدیدی…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش، بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار - جمشید…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار «جمشید پیمان» گفت هستی…

ولایت فقیه؛ کانون الیگارشیِ فاسد سیاسی و اقتصادی

ساختار حاکمیت ولایت فقیه با انحصارگراییِ همه‌جانبه در هیأت یک الیگارشی سیاسی ــ اقتصادی بارز می‌شود.…

گسترش و رشد فزاینده فقر در ایران، ارمغان حاکمیت ملایان

رفاه جامعه تحت تأثیر سیاست‌های خرد و کلان مملکت است و از آن‌جایی که اقتصاد در…

گرد و خاک برای پوشاندن شکست و بن‌بست

پس از استقرار دولت بایدن در کاخ سفید، ولوله‌ای در نظام آخوندی به‌راه افتاد و کارگزاران…

پیام معرفی «سه قوای ماکت» در فریاد بازنشستگان

روز سه‌شنبه ۱۸مرداد بازنشستگان تأمین اجتماعی حین تجمع‌شان در شهر شوشتر، شعاری را فریاد زدند که…

لاکچری شدن خوراکی‌ها و سونامی سوء‌تغذیه در ایران

فاصلهٔ عظیم طبقاتی بین دهک‌های جامعهٔ ایران، یکی از آثار شوم حاکمیت ناجمهوری آخوندی است. بنا‌به‌اعتراف…