مرداد 21, 1401

وزارت دفاع انگلستان: انهدام جتهای جنگنده روسیه در پایگاه هوایی ساکی در شبه جزیره کریمه

in خاورمیانه و جهان

وزارت دفاع انگلستان روز جمعه ۲۱مرداد اعلام کرد انفجار اخیر در پایگاه هوایی ساکی روسیه…
مرداد 21, 1401

سخنگوی مجاهدین: طرح دو استانی کردن کرمان برای بهره‌کشی و چپاول

in سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین به مردم و جوانان دلیر و شورشگر در کرمان: طرح دو استانی کردن…
مرداد 21, 1401

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس دانمارک علیه سیاست مماشات با…

in فعالیت یاران اشرف نشان

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس علیه سیاست مماشات با آخوندها…
مرداد 21, 1401

جان بولتون: از دیدگاه رژیم ایران فعالیت‌های تروریستی و ​​ارعاب هسته‌یی «دو روی یک سکه»…

in سیاست

جان بولتون پس از افشای توطئه ترور توسط آمریکا و اعلام پیگرد و دستگیری مزدور…
مرداد 21, 1401

لارنس نورمن: آیا اتحادیه اروپا درباره عواقب ضرب‌الاجل ۱۵اوت در صورت عدم رعایت آن، مصمم…

in سیاست

لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در اروپا روز ۲۱مرداد درباره ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا در…
مرداد 21, 1401

اعتراف به شکست رژیم در موضوع حجاب

in اختناق و سرکوب

روزنامه حکومتی اعتماد آنلاین روز جمعه ۲۱مرداد به‌نقل از محمد اشرفی اصفهانی رئیس سابق هیأت…
مرداد 21, 1401

دختران و جوانان ایران،‌ تشنه‌ی آزادی و برابری

in زنان

روز ۱۲ اوت برابر با ۲۱ مرداد توسط سازمان جهانی یونسکو روز جهانی جوانان نامگذاری…
مرداد 21, 1401

آرژانتین به درخواست آمریکا دستور توقیف هواپیمای ونزوئلا را صادر کرد

in سیاست

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۱مرداد نوشت: آرژانتین به درخواست آمریکا دستور توقیف هواپیمای ونزوئلا را…
مرداد 21, 1401

رسوایی ماهواره‌پرانی خامنه‌ای!

in تحلیل و تفسیر

https://youtu.be/y5QJ7z6ZK_Qرسوایی ماهواره‌پرانی خامنه‌ای! گوینده تلویزیون رژیم: رئیس‌جمهور با اشاره به در مدار قرار گرفتن ماهواره…
مرداد 21, 1401

بروکسل تایمز: زمان آن است که اروپا در برابر گروگانگیری و باجگیری ایران از اروپاییها…

in سیاست

بروکسل تایمز روز ۲۰مرداد در مطلبی به‌قلم جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا درباره توطئه…
مرداد 21, 1401

اعدام جنایتکارانه یک زندانی در زندان اراک

in اختناق و سرکوب

دژخیمان خامنه‌ای روز چهارشنبه ۱۹مرداد یک زندانی را در زندان اراک اعدام کردند. وی که…
مرداد 21, 1401

دستگیری ۷تیم شبه‌نظامیان حوثی در قاچاق سلاح ساخت رژیم ایران به یمن

in خاورمیانه و جهان

نیروهای مشترک در ساحل غربی یمن پنجشنبه ۲۰مرداد اعلام کردند ۷تیم متعلق به شبه‌نظامیان حوثی…
مرداد 21, 1401

اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738794530
مرداد 21, 1401

جت‌های جنگنده روسیه در کریمه منهدم شدند

in خاورمیانه و جهان

https://vimeo.com/738771431
مرداد 21, 1401

یاران شورشگر در زوریخ ـ فراخوان به محاکمه خامنه‌ای و رئیسی

in فعالیت های یاران شورشگر

https://vimeo.com/738750014
مرداد 21, 1401

عناوین خبرهای ایران و جهان ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738738717
مرداد 21, 1401

آلترناتیو بازی

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738694760
مرداد 21, 1401

نقش امام جمعه‌ها در حاکمیت آخوندی ـ قضاوت با شما

in قضاوت با شما

https://vimeo.com/738684450
مرداد 21, 1401

سیل بزرگ خروش‌های مردم به سوی رژیم آخوندی

in قیام و شورش و اعتراض

https://vimeo.com/738681355
مرداد 21, 1401

تاریخچه ماجراجویی‌های اتمی رژیم

in گزارش های سیاسی

https://vimeo.com/738680512
مرداد 21, 1401

آفساید - #مجاهدین وآلترناتیو یقه درانی تلویزیون من وتو

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738679966

«شعلهٔ فروغ جاویدان برای آزادی» 
در شرایطی که تحولات سیاسی ایران در سطح جامعه و در درون حاکمیت و طبقهٔ حاکم به‌جانب تعیین‌تکلیف همهٔ راه‌حل‌ها، برنامه‌ها و نیروها، سیر شتابان گرفته است، سفر مایک پنس معاون سابق ریاست‌جمهوری آمریکا به همراه همسرش به اشرف۳، ملاقات با خانم مریم رجوی و سخنرانی در گردهمایی مجاهدین، دارای معانی و پیام‌های صریح سیاسی در تعادل‌قوای بالفعل میان مقاومت ایران و حاکمیت ولایت فقیه است. بخشی از این معانی و پیام‌ها در عبارتی از آقای مایک پنس، آشکار و متبلور شده است:
«در اشرف۳، فروغ جاویدان برای آزادی، شعله‌ور است. من درچهره‌های امیدوار و در شما می‌بینم که مردم ایران آزاد خواهند شد. یعنی آزادی مردم ایران از چند دهه استبداد و تولد یک ایران آزاد و شکوفا و دمکراتیک».
 
شاخص اعتبار آلترناتیو؛ مسألهٔ روز سیاست در ایران
شرایط متحول سیاسی ایران بیش از همیشه مستعد تجلی بخشیدن آلترناتیو شاینده برای رقم زدن سرنوشت آینده ایران شده است. به‌هم پیوستن همهٔ قیامهای یک دههٔ اخیر و رخ‌دادهای شتاب‌گرفته در سال۱۴۰۱ گواه این تجلی ناگزیر هستند. بنابراین آلترناتیو جمهوری اسلامی آخوندی، مسألهٔ روز و موضوع روی میز سیاست، در ایران ۱۴۰۱ می‌باشد.
محافل ارتجاعی ـ استعماری هم تلاش دارند با انطباق خود با شرایط متحول کنونی ایران، از غنودگان چهار دهه در عافیت‌طلبی و آسایش در فرنگستان، از تأییدکنندگان جنایات دیکتاتوریهای سلطنتی در ایران و از به‌یغمابردگان میلیون‌ها دلار سرمایهٔ مردم ایران، آلترناتیوسازی کرده تا به‌زعم خود بر این تحولات سوار شده و مطامع دیکتاتوریهای پیشین ایران را بار دیگر تحقق بخشند.
دستگاه تبلیغاتی نظام ملایان نیز تمام‌عیار پشت تبلیغ این خط و خطوط سیاسی است که مطالبات قیام‌آفرینان و اعتراض‌کنندگان خیابانی در ایران، بازگشت به دیکتاتوری سلطنت پیشین است تا نتیجه بگیرد و جابیاندازد که نظام ولایت فقیه آلترناتیو ندارد!
از این هیاهوسازیهای تبلیغاتی و فیکی که بگذاریم، واقعیت محض در عرصهٔ تعادل‌قوای حقیقی با حاکمیت آخوندی، خودش را در معیارها و اعتبار آلترناتیو اصیل بروز می‌دهد. دنیای سیاست بین‌المللی هم‌چنین حقیقتهایی را با تیزبینیِ ورای هر گونه هیاهو می‌نگرد. از این نمونه است بازتاب ویژگی‌ها و شرایط متحول کنونیِ ایران در قسمتی از سخنان آقای مایک پنس در جمع ساکنان اشرف۳:
«رژیم ایران می‌خواهد مردم را فریب بدهد که گویا مردم ایران خواستار دیکتاتوری سلطنتی هستند.  آیا مردم ایران می‌خواهند یک دیکتاتور را با دیکتاتور دیگری جایگزین کنند یا مردم ایران می‌خواهند در آزادی و دموکراسی زندگی کنند؟ ما فریب این دروغ را نمی‌خوریم که این دیکتاتوری با یک دیکتاتوری سلطنتی عوض شود. این رژیم حاکم همیشه می‌خواهد دنیا را این‌طوری فریب بده تا باور کنند که برای وضعیت کنونی، آلترناتیوی وجود ندارد؛ ولی یک آلترناتیو وجود دارد؛ به‌خوبی سازماندهی شده و تماماً ذیصلاح و با حمایت مردمی؛ همهٔ آن‌هایی که امروز در اشرف۳ گردهم آمدند و امید می‌بخشند به مردم ایران».
 
اعتبار برنامه برای ایران آینده از کجاست؟
یکی دیگر از ویژگی‌های شرایط تحول‌یافتهٔ ایران به‌جانب رقم زدن سرنوشت آینده ایران و نقش برجستهٔ یک آلترناتیو در تحقق این تحول، داشتن برنامه‌یی برآمده از مبارزه‌یی سرسخت با دو دیکتاتوری و تجارب مدون شدهٔ آن است.
این برنامه باید اعتبارش را نخست از بهایی که برای تحقق آن پرداخته شده است، بگیرد.
این برنامه باید در انطباق با مطالبات قیام‌ها و اعتراضات جامعهٔ متحول‌شدهٔ ایران در این چهار دهه باشد.
این برنامه باید ندای بیش از ۱۲۰سال آرمان تاریخیِ ایران‌زمین را برای رسیدن به آزادی، دموکراسی، جدایی دین از دولت و برابری زن و مرد پاسخ بدهد.
بنابراین جوهر و خامهٔ محور به محور این برنامه باید یک استراتژی ضد خودکامگی و یک همه‌جانبگیِ ایران‌شمول را در چشم‌انداز آینده ایران، قابل تصور و تضمین مادی و عینی کند.
وجود این ویژگی‌ها در یک برنامه برای عبور از تنگنای ایران کنونی و تحقق آینده آن، معرف سطح و اعتبار آلترناتیو واضع و مدون‌کنندهٔ آن است. این سطح و اعتبار نیز در منظر بین‌المللی جای خود را یافته و بازخورد شایسته‌اش را می‌یابد. از این جمله است واکنش و تأکید آقای مایک پنس به مانیفست مقاومت ایران برای عبور نهاییِ ایران‌زمین از تاریخی سراسر خودکامگیِ سیاسی توأم با فریب مذهبی:
«برنامه ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای آینده ایران، متضمن آزادی بیان، آزادی اجتماع و آزادی برای همهٔ مردم ایران است که رهبران‌شان را انتخاب کنند. همان پایه‌هایی و بنیادهایی که یک ایران آینده را در واقع خواهدساخت. یک ایران دمکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت و آزاد که مبتنی بر حاکمیت مردم باشد و حق رأی را مردم داشته باشند».
 
«کانون‌های شورشی»؛ در خط مقدم «پرداخت بها»ی ایران آزاد
یک برنامه یا پلتفرم همه‌جانبه برای رقم زدن ایران آینده، باید حتی در زمان مقاومت، بهای مشروعیتش را در میدان عمل مبارزاتی و عرصهٔ کنونیِ جامعهٔ ایران بپردازد؛ چرا که تا وقتی دیکتاتوری حاکم است، مشروعیت هر نیرو و پلتفرمش در میزان بهایی است که در مبارزه عملی با دیکتاتور و برای تحقق برنامه‌اش می‌پردازد. اعتبار داخلی و بین‌المللیِ هر نیرو و جریانی هم با «پرداخت بها» کسب می‌شود.
هر شاهد منصف صحنهٔ سیاسی ایران در این چهار دهه، گواهی خواهد داد که شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق، هم از نظر سطح و کلاس مبارزه‌شان با دیکتاتوری ولایت فقیهی و هم از نظر تعداد نیروی فدا کرده و پایدار و وفادار، کیفی‌ترین و بیشترین بهای لازمه را پرداخته‌اند.
در ۳سال گذشته در میدان رویارویی مستقیم با دستگاه سرکوب و سانسور حکومتی در شهرهای ایران، «کانون‌های شورشی» در خط مقدم این نبرد و پرداخت بها بوده‌اند. بازتاب این «پرداخت بها»، کسب اعتبار داخلی و بین‌المللی بوده است. این نیز یکی از محورهای تأکید شده از جانب آقای مایک پنس در سخنرانی‌شان بود:
کانون‌های شورشی متعهد به حقوق‌بشر، آزادی و دموکراسی برای همهٔ مردم هستند. این یک دیدگاه، امید و الهام‌بخش برای ایران آزاد است».
 
شکست جهان سربین مماشات، پدیدار شدن فروغ ایران آینده
روال دیرینهٔ سیاست جهانی همواره بر تبادل منافع استوار بوده است. همین تبادل منافع، بیش از سه دهه سیاست مماشات با ملایان را با گرفتن سنگین‌ترین بهای جانی و اقتصادی و سیاسی از مردم و مبارزان و پایداران بر آرمان آزادی ممکن نموده بود.
شکستن دیوارهای قطور این جهان سربین و یخین، گاه غیرممکن می‌نمود. ولی اگر حتی یک برگ درخشان در پرونده مقاومت ایران پرتوافکن باشد، همانا دیپلماسی مردمی و ملی و میهنی آن برای درهم شکستن سیاست مماشات آمریکا و اروپا با ملایان بوده است. این پرتوافکنی، هم پرده‌ها از روی جنایات سیاسی و فریب‌های اطلاعاتی و شیطان‌سازیهای نظام ملایان کنار زده و هم اعتبار و اصالت یک پایداری پرشکوه برای آزادی را به جهان معرفی نموده است.
از این رهگذر بوده که از یک‌طرف ماهیت نظام ولایت فقیه در منظر طرف‌حساب‌های بین‌المللی برملا شده است و از طرف دیگر سیما و فروغ ایران آینده، به آرزوی مشترک جهانی متجلی می‌شود. آقای مایک پنس در پایان سخنرانی‌شان در گردهمایی مجاهدین در اشرف۳، این پرتوها را ـ که منطبق بر مختصات شرایط فعلی ایران است ـ در یک قاب، تشریح نموده‌اند:
«بزرگ‌ترین نشانهٔ ضعف رژیم، انتصاب رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور است... روزی خواهد رسید که آخوندها حکومت‌شان را از دست خواهند داد و یک روز جدید طلوع خواهد کرد. آینده، شروع خواهد شد؛ آینده‌یی از صلح، ثبات و آزادی برای مردمان خوب ایران و جهان». 

رمز و راز راهگشایی‌های مقاومت ایران از زبان استاد فولادوند - راز تاثیرگذاری مجاهدین…

من سخنرانی مایک پنس را چندین بار مطالعه کردم. ایشان می‌گوید که افتخار بزرگی است برای…

انسان‌ها را در کشوهای مختلف نگذاریم! - راز تاثیرگذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت دوم)…

در این دبستان فکری که به باورمان دو فیلسوف عمل‌گرای بزرگ نماینده‌اش هستند، مسعود و مریم.…

مجاهدین خلق چگونه وجدان‌های آزادیخواه را بر می‌انگیزند؟ - راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق…

راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت اول) دکتر عزیز فولادوند به باور من سیاست عرصه…

میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل، چهره تاثیرگذار انقلاب مشروطه - مجله صوراسرافیل؛ انعکاس اعتراضات و خواسته…

یکی روزنامه‌های تأثیرگذار مشروطیت ایران مجله صوراسرافیل بوده است. شروع این مجله به مدیریت میرزا جهانگیرخان…

نگاهی کوتاه به جنبش زنان در ایران - جنبش زنان در ایران با چه…

جنبش زنان ایران چگونه شکل گرفت؟ و چگونه توانست زنان را از کنج اندرونی‌ها به مدرسه…

ایران در جنگ حداکثر، علیه دیکتاتوری! - نگاهی کوتاه به رویارویی با دیکتاتور در…

انقلابیون و آزادیخواهان واقعی یک سرزمین در هر کجای این زمین خاکی که باشند قلبشان برای…

حجاب اجباری و سرکوب زنان مبارز - چرا دستگاه سرکوب روی موضوع حجاب متمرکز…

سرکوب زنان در رژیم آخوندی مقوله جدیدی نیست، این مساله از روزی که این آخوندها بر…

دوران جاودانی دیکتاتورها به پایان رسیده است! - به مناسبت سالمرگ رضا خان پهلوی…

قدرت زیاد دیکتاتور با خودکامگیش درهم می‌آمیزد و نهایتاً قدرت کامل که نصیبش شد، تماسش با…

آدولف رضاخان از زبان احمد شاملو!

ترسیم دیکتاتوری رضاخان در شعر ستاره آسمان ادب ایرانhttps://youtu.be/xEJk-qbKZFA با صدای احمد شاملو؛ «قصیده برای انسان…

ایران؛ آلترناتیو واقعی، ویژگی‌ها و ضمانت‌ها‍! - نگاهی به آخرین تحولات مربوط به ایران!…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی به دنبال دو سفر مهم و تاریخی مایک…

آغاز فصل تهاجم در پرتو قیام مردم ایران - نگاهی به آخرین تحولات مربوط…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در رابطه با ایران، سال ویژه‌یی را پیش…

نقطه وحدت دو دیکتاتوری علیه قیام‌های مردم ایران - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در شرایط کنونی که دیکتاتوری حاکم بر…

ایران جای دیکتاتوری نیست! - نگاهی به صحنه سیاسی- اجتماعی امروز ایران (۲)

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی جریانی تحت نام «سطلنت‌خواهی!» در ایران، موهوم…

ای قزاق روحت شاد!

این روزها کدخدا و ملای ده و ژاندارم هر سه تا به نقطه رضا رسیدند! نه…

قیام‌های مردمی و تکاپوی رژیم حاکم علیه آن! - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی آنچه بیش از هر چیز دیگر موجب…

اسماعیل محدث: موضع‌گیری برآمدِ شجاعت یا نشان فرصت‌طلبی

در سیاست موضع‌گیری صریح و به هنگام از اصول اولیه محسوب می‌شود. این‌گونه موضع‌گیریها، در فرای…

ماهواره روسی ولایی!

ماهواره‌ای که از روس پرتاب در فضا شد در دولت و ولایت ولوله‌ای بپا شد «خیام»…

حمید معاصر: مسئولیت ما در برابر شبکه‌های ترور و جاسوسی

یک بررسی ساده داده‌های اطلاعاتی و امنیتی به‌دست‌آمده از ”بریده مزدوران” در دادگاه آلبانی، ابعاد جدیدی…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش، بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار - جمشید…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار «جمشید پیمان» گفت هستی…

ولایت فقیه؛ کانون الیگارشیِ فاسد سیاسی و اقتصادی

ساختار حاکمیت ولایت فقیه با انحصارگراییِ همه‌جانبه در هیأت یک الیگارشی سیاسی ــ اقتصادی بارز می‌شود.…

گسترش و رشد فزاینده فقر در ایران، ارمغان حاکمیت ملایان

رفاه جامعه تحت تأثیر سیاست‌های خرد و کلان مملکت است و از آن‌جایی که اقتصاد در…

گرد و خاک برای پوشاندن شکست و بن‌بست

پس از استقرار دولت بایدن در کاخ سفید، ولوله‌ای در نظام آخوندی به‌راه افتاد و کارگزاران…

پیام معرفی «سه قوای ماکت» در فریاد بازنشستگان

روز سه‌شنبه ۱۸مرداد بازنشستگان تأمین اجتماعی حین تجمع‌شان در شهر شوشتر، شعاری را فریاد زدند که…

لاکچری شدن خوراکی‌ها و سونامی سوء‌تغذیه در ایران

فاصلهٔ عظیم طبقاتی بین دهک‌های جامعهٔ ایران، یکی از آثار شوم حاکمیت ناجمهوری آخوندی است. بنا‌به‌اعتراف…