چه شده که حضرات به فکر «تقدس زدایی از حنیف نژاد» افتاده‌اند. از شهادت حنیف تا امروز نزدیک به نیم قرن می‌گذرد و اگر آن بوده باشد که این نعش های سیاسی می‌گویند چه جای بحث و کنفرانس و گفتگو؟
قاعده مسابقه فرح انگیز ماست خوری بر این است که دستها را از پشت ببندند و صورتها را در کاسه ماست فرو کنند. هرکس که زودتر ماستش تمام شود و به کاسه لیسی افتد برنده مسابقه است. این برنامه از جمله «تیارت»های دوران قجری است. و قاعدتا اگر کریم شیره‌ای دلقک دربار ناصرالدین شاه هم در این مراسم «شادی افزا» حضور داشت نکاتی را درباره «عذر بدتر از گناه» که به جناب ناصرالدین شاه گفته بود تکرار می‌کرد.
حالا، بعد از گذشت این همه سال و سپری شدن عصر قاجار و پهلوی، خامنه‌ای به فکر راه انداختن یک تیارت جدید ماست خوری افتاده و کریم شیره‌ای های خود را هم جمع کرده تا حرفهای گنده گنده مثلا تحقیقی و علمی بزنند و برای توجیه درماندگی عاقا دلیل بتراشند.
قضیه این است که کفگیر عاقا بدجوری به ته دیگ خورده. از آن طرف مجاهدینی که هنوز بعد از پنجاه و پنج سال «گروهک» هستند و از توفانهای قتل عامهای متعدد شاه و خمینی جان سالم به در برده‌اند. آنها با موشکهای حاج قاسم و لشگر کشی های جواد مالکی و هادی عامری هم از بین نرفته‌اند. درست برعکس دارند روز به روز بیشتر اوج می‌گیرند. پس مقام معظم دست به دامن چند نعش تعزیه شده و هی سیخ به نقاط مختلف بدن آنها فرو می‌کند تا بلکه خبری بشود و امان از یک نفس! هرچه هست عفونت پراکنی است و مضحکه سازی.
چندی پیش یک مرده سیاسی که به اعتراف خودش از سال پنجاه آرد مبارزاتی خود را بیخته و الکش را هم آویزان کرده بود به میدان آورده شد تا زمان بازیافته و خاطرات خودش را بنویسد. اما خاطرات تبدیل به یک عقده گشایی دیر یافته شد. ردیف کردن مشتی دروغ و دغل و تهمت کینه ورزانه دردی نه از مقام عظما و نه از نویسنده‌ای که این بار نقش کریم شیره‌ای دربار عاقا را بازی می‌کرد دوا نکرد. خاطرات بهمن بازرگانی شد ادعا نامه علیه هرگونه مبارزه، هرگونه تشکل و هرگونه فداکاری و استواری. این بود که به فرموده عاقا حاج آقا علوی جلسات متعدد برای تبلیغ و معرفی کتاب ایشان راه انداخت. و یکباره کشف شد که جناب نویسنده خاطرات کتابی نوشته است که بیشتر از یک کتاب است!‌ همانطور که «همینگوی بیشتر از یک آدم است» (نشریه بخارا دی ۱۳۹۷) حالا این «کتاب بیشتر از یک کتاب» چه پیام نوینی داشته و چه کشف تازه‌ای کرده؟ مجاهدینی که حنیف نژاد بنیان گذارد
«در ابتدا بنیان تئوریک ندارد. تعدادی جوان مبارز بدون مبنای فکری و ایدئولوژیک گرد هم آمده‌اند که می‌خواهند مملکت را دگرگون کنند اما خود نمی‌دانند بر چه مبنائی. دقیق‌ترین تصویری که بهمن از سازمان می‌دهد این است که این سازمانی باطنی است و وقتی وارد آن می‌شویم گویی با حسن صباح به قلعه الموت رفته‌ایم. بهمن بازرگانی می‌گوید که سازمان مجاهدین خلق ایران سازمان باطنی بود (همانجا).
این تمام حرفی است که بهمن بازرگانی در مورد مجاهدین و به طور خاص محمد حنیف نژاد زده است. او در یک تیارت ماست خوری دیگر ضمن این که اعلام می‌کند:
«من اصلا انسان مبارزی نبودم و نفس گرم حنیف‌نژاد مرا مبارز کرد»
حق مطلب را، البته با نمکدان شکستن، ادا می‌کند که:
«تئوری سازمان مجاهدین بعد از (سال) ۴۸ جامعه توحیدی بی طبقه بود. اگر موفق می‌شد این را اجرا کند به دیکتاتوری می‌رسید و آزادی هدف ما نبود»
یا
«سازمان مجاهدین خلق ایده‌ای داشت به نام جامعه توحیدی بی‌طبقه که اگر می‌توانست آن را پیاده کند حکومت می‌شد چیزی ما بین رژیم قذافی و دیکتاتوری‌های کمونیستی. برای ما اصلا آزادی اهمیت و معنایی نداشت». (۶ دی ۱۳۹۷ گزارش مهر از نشست معرفی و نقد و بررسی «زمان بازیافته»)
اما واقعیت این است که کینه نهفته در تک تک جملات و حرفهای بهمن بازرگانی نسبت به حنیف نژاد حرف نهایی او نیست. حرف نهایی او این است:
«تا ابتدای سال ۶۰ مسعود رجوی هنوز بین طیف‌هایی طرفدار داشت و مخالفان او مثلا می‌گفتند که او ساواکی بوده…. یک ساواکی شرف دارد به کسی که هنگام حمله دشمن به کشور می‌رود و با او همپیمان می‌شود. وقتی رجوی با صدام همپیمان شد دیگر نیازی نبود که درباره او و پیشینه‌اش سخن بگوییم، چرا که خود به عالی ترین وجه درون کریه خود را نشان داد.» (همانجا)
با همه این خوشرقصی ها کتاب اول افاقه بیماری مزمن مقام عظما را نمی‌کند و در سال۱۳۹۸ کتاب دوم به نام «گفتگوها، خاطرات و مقالات تحلیلی درباره سازمان مجاهدین، جنبش چپ و انقلاب اسلامی» منتشر شد. اما باز هم بر بیماری لاعلاج عاقا افزوده شد. لذا لازم می‌آید که بازیگران دیگری را به میدان بفرستد.
بازیگر دیگر تیارت ماست خوری یک عنصر ارتجاعی راست است به نام محمد محمدی گرگانی. ایشان از همان سالهای ۵۱ ـ۵۲ به خاطر داشتن افکار کاملا ارتجاعی برای سازمان فرد کاملا شناخته شده‌ای بود. بعد هم خبری از او نبود تا آخوندها سر بلند کردند و به حاکمیت رسیدند. محمدی به آنها پیوست و برکرسی نمایندگی مجلس هم تکیه زد. اما از آنجا که آخوندها به او هم که صد و یک معلق برایشان زده بود اعتماد نداشتند از دور خارجش کردند و فعلا خانه نشین شده است. اما این به این معنی نیست که ساکت بماند و خاطرات خود را ننویسد. به همین دلیل کتاب خاطرات ایشان هم به نام «خاطرات و تأملات در زندان» منتشر می‌شود. نخوانده پر واضح است که چه مزخرفاتی به اسم اسلام و مجاهدین سر هم شده است. اما عبرت روزگار را بنگرید که مقام معظم را چقدر با ذکاوت آفریده است. بهمن بازرگانی، از ماورای چپ، و محمدی، از ماورای راست، که در گذشته سایه هم را با تیر می‌زدند و حاضر به صحبت کردن با هم نبودند پشت یک میز آورده می‌شوند تا درباره مجاهدین بحث کنند. مضحکه روزگار است که دو سر طیف بریدگی در یک نقطه با هم مشترک می‌شوند. آن هم حول چه مسأله‌ای؟ «تقدس‌زدایی از حنیف‌نژاد» باور کردنی است؟ شاید تصورش هم غیر ممکن باشد اما کریم شیره‌ای اول در تیارت عاقا به تعریف و تحسین از رقیب مرتجع خود می‌پردازد که:‌
«این کتاب دارای مجموعه‌ای از مطالب و بحث‌های درون‌گروهی مجاهدین داخل زندان شاه است و از این نظر این کتاب سندی ارزشمند و ماندگار است» (گزارش جلسه نقد و بررسی کتاب خاطرات و تأملات در زندان در دفتر نشر نی۳۰ بهمن ۱۳۹۷)
البته این به این معنی نیست که دو حریف در ماست خوری های خود تضادی با هم نداشته باشند. بهمن بازرگانی به محمدی انتقاد می‌کند که «حنیف نژاد را ایدالیزه» می‌کند. و محمدی بنا به طینت ارتجاعی خود پاسخ می‌دهد:
«این تشکیلات در دوره خود حنیف مشکل داشت. حنیف آنچه می‌کرد حاصل تئوری‌اش نبود…. از تئوری تشکیلات اصالت تشکیلات در می‌آید. از تئوری حنیف شخصیت خودش در نمی‌آید»
به راستی چه خبر است؟ چه شده که حضرات به فکر «تقدس زدایی از حنیف نژاد» افتاده‌اند. از شهادت حنیف تا امروز نزدیک به نیم قرن می‌گذرد و اگر آن بوده باشد که این نعش های سیاسی می‌گویند چه جای بحث و کنفرانس و گفتگو؟ واقعیت این است که اصل قضیه را باز هم نباید فراموش کرد. بهمن بازرگانی از بیان «اختلاف نظرهای محمدی با رجوی» در صفحه ۳۷۵ کتابش به نیکی یاد می‌کند و آن را خواندنی توصیف می‌کند. و در جای دیگر باز هم تصریح می‌کند:
«کاراکتر و بینش رجوی ایدئولوژیک نیست بلکه قدرت‌طلب و قدرت‌مدار است… در زندان زمان شاه، رجوی در مارکسیست‌ها قدرت آینده را می‌دید و چون فکر می‌کرد در ایران آینده مارکسیست‌ها نیروی تعیین‌کننده خواهند بود، برای نزدیک شدن به آنها اهمیت زیادی قائل بود. برای رجوی ایدئولوژی و خیلی چیزهای دیگر، وسایلی برای کسب قدرت‌اند و خود ایدئولوژی هدف نیست.»
بهمن بازرگانی هیچ فرصتی را برای عقده گشایی نسبت به رجوی از دست نمی‌دهد. و نقطه به نقطه شلیک می‌کند که:
«تشکیلات رجوی هدفش کسب قدرت بود اما هدف تشکیلات پیش از رجوی، آگاهی دادن به مردم و تحول مردم بود»
محمدی هم در عین این که معترف است
«کل کتاب از یک زاویه نقد تشکیلات سازمان مجاهدین است»
اما
«اشکالی که در تئوری سازمان وجود دارد از خود تئوری مرحوم حنیف‌نژاد است»
این مضحکه ادامه می‌یابد. این بار مقام عظما یک فکل کراواتی به اصطلاح روزنامه نگار و پژوهشگر را به میدان ماست خوری می‌فرستد. محمد قوچانی مدیر نشریه سیاست نامه یک شماره از این نشریه به بررسی افکار حنیف نژاد اختصاص می‌دهد. (شمارهٔ ۱۳ نشریه سیاست‌نامه) اسم تحقیق ایشان عبارتست از:‌ «مسیح یا یهودا ـ پژوهشی انتقادی در زندگی سیاسی و فکری محمد حنیف نژاد بنیان گذار مارکسیسم تروریسم اسلامی» یعنی ماست خور جدید از همان اول تیغ را می‌کشد و نه حتی حرف شیخ که حرف ساواک را در عنوان مقاله خود می‌گذارد. حنیف نژاد هم مارکسیست اسلامی است و هم تروریست است. در سراسر تحقیق ایشان فقط یک «زنده باد ساواک» کم است. «پژوهش»های این جوجه تازه به دوران رسیده بسیار ابتدایی تر و مبتذل تر است از این که درخور پاسخ باشد. از نظر او حنیف نژاد واجد همه صفات «سلفی» و «وهابی» و «باطنی گر» و «خارجی» است. اما حرف نهایی او هم، بفرموده، چیز دیگری است. او خوب می‌داند که نزدیک به ۵۰سال است که از شهادت حنیف می‌گذرد.
«حنیف اما زنده است تا زمانی که ایدئولوژی انحرافی به نام مارکسیسم اسلامی وجود دارد. ممکن است هر روز به صورتی درآید: داعش، القاعده، اما وفادارترین میراث‌دار محمد حنییف نژاد همان جلادی است که وارث برساختن شهید شده است؛ مسعود رجوی… وارث محمد حنیف نژاد: “از حنیف نژاد نقل کرده‌اند که اگر لازم باشد ما برای سرنگونی شاه حتی با شیطان هم متحد می‌شویم” و این همان راهی است که نه تنها محمدحنیف نژاد که مسعود رجوی پیموده است»
پس می‌توان نتیجه گرفت که حاج آقا علوی به نیابت عاقا در راه‌اندازی این تیارت مضحک موفق بوده است. نوشته است:
 «ما در این پژوهش این تصویر که محمد حنیف نژاد به عنوان یک مبارز مسلمان چهره‌ای آزادیخواه بوده را به نقد می‌کشیم و نشان می‌دهیم که که او رهبری اقتدارگرا بوده است و یکی از مخوف ترین سازمانهای سیاسی و نظامی ایران جدید را پایه گذاشته است که از درون آن به صورت طبیعی افرادی چون محمدتقی شهرام و مسعود رجوی ظهور کرده‌اند»
البته قبل از ایشان عبدالله شهبازی توده‌ای نیز همین مزخرفات را بلغور کرده بود و قوچانی به رغم هیستری ضد چپ اش حرفهای او را غرغره می‌کند و می‌نویسد:
«روایت جریان رجوی را از تاریخ مجاهدین “دروغگویی های سیستماتیک و استراتژیک” است».
رسوایی یاوه‌های قوچانی نسبت به حنیف نژاد به قدری بد بو است که صدای همکارش را هم در آورده. بازیگر این بار تیارت ماست خوری ها زیدآبادی، داماد محمد محمدی، است. ایشان در صفحه اینستاگرام خود «به دوست و همکاری مطبوعاتی»اش انتقاد می‌کند که
«چهره‌ای از مرحوم حنیف‌نژاد ترسیم کرده است که خواننده تصور می‌کند آن مرحوم نه فقط جامع جمیع نقطه ضعف‌های بشری بوده بلکه با سرک کشیدن به انواع ایدئولوژی‌ها و مرام‌های سیاسی و اعتقادی تاریخ بشر، مخرب‌ترین عناصر آنها را برگزیده و در یک دستگاه مخوف فکری – تشکیلاتی به گونه‌ای سامان داده است که از آن به طور قهری و جبری، جز تیرگی و تباهی و تروریسم و جنایت زاده نمی‌شود»
و
«مطلب قوچانی نه یک پژوهش علمی که گونه‌ای منازعه تلخ سیاسی و عقیدتی با پیروان یک مرام یا طریقت خاص است که او به هر دلیلی از عملکرد آنها بیزار است»
اما آیا مضحکه تمام شده است؟
خیر! به زیدآبادی هم، به عنوان ماست خور جدید، نباید ساده‌اندیشانه نگاه کرد. ایشان نه با حب علی که از بغض معاویه در ادامه نوشته خود وجه دوم ماست خوری همکار و دوست خود را می‌نویسد که:‌
«قوچانی در متن خود از تلاطم فکری حنیف بعد از دستگیری و اذعان به نقطه ضعف‌های خود تا حد ورود به مرحله افسردگی سخن به میان آورده است. آیا می‌توان موردی هم پیدا کرد که مسعود رجوی پس از هر یک از شکست‌های استراتژیک خود، به ضعف و اشتباه خویش اعتراف کرده باشد؟ در واقع مشی حنیف این بوده که مسئولیت هر شکستی را ابتدا متوجه خود کند، اما مشی رجوی این است که خود را مبرای از هر خطایی نشان دهد و مسئولیت تمام ناکامی‌ها را به دوش اطرافیان و پیروان بینوای خود بیاندازد! پس چرا نظر واحد فرضی آنها به عمل واحد آن دو منجر نشده است؟»
این دیگر اوج ناجوانمردی و ریاکاری است که با تعریف از «صداقت و پاک‍دلی» حنیف نژاد به «شخصیت مسأله‌دار و خودخواه مسعود رجوی» برسیم.
ولی تیارت عاقا همچنان ادامه دارد. حاج آقا علوی از خارج کشور هم در راه‌اندازی چنین مضحکه‌ای غافل نیست. این است که یک تواب تشنه به خون در مزبله یک آموزش دیده انجمن جدید فراماسیونری به نام میهن تی.وی می‌گوید:‌
«فرقه رجوی خیانت های بزرگی را در حق مردم ایران کرده، بخصوص شخص خودش، اولی‌اش همین مسأله دروغ است. همین انتشار دروغ است. همین دروغهای سیستماتیک است، همین نهادینه شدن دروغ توی این فرقه است» (۲۷فروردین۹۹).
از این تیارت ماست خوری عاقا چه می‌توان نتیجه گرفت؟ اولین نتیجه این است که عاقا چشم حضرات را بسته و صورتشان را تا بناگوش در کاسه فرو کرده. اما آن چه که می‌خورند ماست نیست!‌ سگاله‌ای متعفن است که بدتر از ویروس کرونا به تمام هستی شان می‌زند. 
خرداد 17, 1401

چشم انداز سرنگونی در پیوند مردم و مقاومت ایران

in مقالات

by Resistance Sites

نقشه مسیر قیامهای مردمی تا سرنگونی دیکتاتوری به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در کنار کندی یا قطعی خط اینترنت در برخی نقاط ایران که در هفته‌های اخیر شاهد آن بودیم، رئیس رادیو فرهنگ رژیم می‌گوید «شرایط نظام کاملاً امنیتی است» و به…
خرداد 17, 1401

رضا شاه؛ اطلاعیه من حکم می‌کنم! - جستجوی روح رضا شاه در کالبد تاریخ!…

in مقالات

by Resistance Sites

جستجوی روح رضا شاه در کالبد تاریخ! (قسمت اول) نظام‌های سیاسی حاکم بر جامعه یکی از چالش برانگیزترین مباحث سیاسی در جهان سوم است. در دنیای غرب که دستگاه سیاسی به ثبات رسیده، نوع نظام سیاسی چندان مورد اختلاف و چالش نیست. اما در این…
خرداد 17, 1401

رهبر مقاومت ایران؛ باید به هر قیمت انقلاب کرد!

in مقالات

by Resistance Sites

مساله امروز هم انقلاب کردن است رهبر مقاومت ایران مسعود رجوی در حمایت از شهرهای بپاخاسته جنوب پیامی منتشر کرد. شبانگاه پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ مردم شهرهای خرمشهر، بهبهان، بندرعباس و شاهین شهر به حمایت از مردم داغدار آبادان برخاستند. مردم این شهرها با برگزاری…
خرداد 17, 1401

قیام های مستمر و سرنوشت محتوم دیکتاتوری مذهبی

in مقالات

by Resistance Sites

خامنه ای در آبادان دستور شلیک به مردم داغدار را صادر کرده است خامنه‌ ای و حکومتش هنوز از شوک قیام گرسنگان در شهرهای جنوب خارج نشده بودند که از۲ خرداد ۱۴۰۱ درگیر رویارویی دیگری با مردم شدند. روز ۲خرداد ریزش برج‌ دوقلوی متروپل زمینه‌ساز…
خرداد 17, 1401

اسماعیل محدث: حکایت اصلاح طلبی و قضیهٔ استحاله، حکایت سلطنت‌طلبی و قضیهٔ روحش شاد

in مقالات

by Resistance Sites

در عصر معاصر مبارزات مردم ایران برای به دست آوردن حقوقشان، بعد از جنبش تنباکو آغاز شد. این جنبش برای اولین بار برای قشر نسبتاً وسیعی از مردم خودآگاهی، می‌توان و باید، ایجاد کرد و در ایران آغاز قرن بیستم میلادی واژهٔ «ملت»، به‌عنوان اجتماعی…
خرداد 17, 1401

هادی محسنی: کارزار افشای قضائیه رژیم ولایت‌فقیه در راستای سرنگونی

in مقالات

by Resistance Sites

"ولی ما از روز نخست گفتیم که ارتجاع را با انقلاب اشتباه نگیرید. فریب نخورید و نگذارید کلمه ذبح شود. هر چه بر سر ما آمده از ارتجاع است، نه از انقلاب". (مسعود رجوی ۵ خرداد ۱۴۰۱) سرنگونی یک رژیم استبدادی برای کسب آزادی و…
خرداد 17, 1401

حسن حبیبی: روابط دژخیم حمید نوری و مزدور نفوذی ایرج مصداقی

in مقالات

by Resistance Sites

محاکمه دژخیم حمید نوری به پایان رسید و در روز ۱۴ جولای حکم دادگاه اعلام خواهد شد. روشن شدن همه ابعاد دستگیری این دژخیم و محاکمه او اما، نیاز به بررسی و زمان بیشتری دارد. در بین خطوط نوشته یا نانوشته این محاکمه حقایق ناگفته…
خرداد 17, 1401

زینت میر هاشمی: دیکتاتوری نکبت‌بار ولایت‌فقیه، محصول دیکتاتوری رضاشاهی است نه نتیجه عمل تلاشگران…

in مقالات

by Resistance Sites

ترویج و تبلیغ شعارهای محدود و یا با برنامه‌ریزی از قبل، به نفع دیکتاتوری رضاشاه و نوه‌اش، چه از سر نادانی باشد، چه از سر تنفر به رژیم و یا از سر عدم آگاهی به جنایات دیکتاتوری سلطنتی پهلوی، دقیقاً به استمرار حکومت‌های دیکتاتوری در…
خرداد 17, 1401

کاظم مصطفوی: در تیارت ماست خوری کریم شیره‌ای های عاقا چه می‌گذرد

in مقالات

by Resistance Sites

چه شده که حضرات به فکر «تقدس زدایی از حنیف نژاد» افتاده‌اند. از شهادت حنیف تا امروز نزدیک به نیم قرن می‌گذرد و اگر آن بوده باشد که این نعش های سیاسی می‌گویند چه جای بحث و کنفرانس و گفتگو؟ قاعده مسابقه فرح انگیز ماست…
خرداد 01, 1401

مشروعیت مقاومت ناشی از چیست؟ عزیز فولادوند

in مقالات

by Resistance Sites

مشروعیت مقاومت ناشی از چیست؟ عزیز فولادوند- قسمت اول مشابهت‌های مقاومت در ایران و اوکراین در بامداد روز پنجشنبه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ برابر با ۵ اسفند ۱۴۰۰ چرخش بنیادین در سیاست بین‌المللی بلکه در نوع نگاه انسان مدرن به مقولاتی مثل مقاومت، سلاح، مقاومت مسلحانه،…
خرداد 01, 1401

دیدار مایک پمپئو از اشرف۳ مقر اصلی اپوزیسیون ایران چه معنایی دارد؟

in مقالات

by Resistance Sites

چرا خامنه‌ای حق دارد از این دیدار عصبانی و آشفته باشد؟ روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا در دولت ترامپ وارد آلبانی شد و به دیدار رزمندگان آزادی در اشرف۳ شتافت. از آقای پمپئو در ورود به اشرف ۳ استقبال…
خرداد 01, 1401

نظرسنجی غیرعلمی با اهداف سیاسی - دکتر حسین سعیدیان و دکتر کاظم کازرونیان

in مقالات

by Resistance Sites

دکتر حسین سعیدیان، پروفسور و مدیر برنامه انفورماتیک، دانشگاه کانزاس، آمریکا دکتر کاظم کازرونیان، پروفسور و رئیس دانشکده مهندسی، دانشگاه کانتیکت، آمریکا پیشگفتار نظرسنجی گروه موسوم به "گمان". از جهات مختلف قابل‌تأمل است. هم منشأ و خاستگاه این گروه و چگونگی تأمین مالی آن، هم…
خرداد 01, 1401

حسین داعی الاسلام: هول شد و دستش خورد! فرار به جلو دیرهنگام پس از…

in مقالات

by Resistance Sites

هول شد و دستش خورد! فرار به جلو دیرهنگام پس از دو سال در مورد ایمیل‌های حمید نوری حمید نوری «دستش میخوره به ایمیل من... ‌ و بعد این هول می‌کنه که چی شد اینا؟‌ ۲۸ ثانیه بعد یک ایمیل برای من میاد، سفید. چون…
ارديبهشت 31, 1401

باز انتشار مقاله دکتر زری اصفهانی فقید در باره فردی بنام ایرج شکری به…

in مقالات

by Resistance Sites

اندرباب موجودات متا مرفوز شده - نوشته زری اصفهانیباز انتشار مقاله دکتر زری اصفهانی فقید در باره فردی بنام ایرج شکری به خاطر لاطائلات او درباره زنده یاد دکتر منوچهر هزارخانی احتمالا خوانندگان این مطلب ، کتاب متامرفوزیس فرانتس کافکا را خوانده باشند . کتاب…
ارديبهشت 10, 1401

خیزش سراسری معلمان ایران؛ نماد جامعه آماده انفجار

in مقالات

by Resistance Sites

این روزها ما شاهد تحرکات اعتراضی کارگران، کارمندان بازنشسته دولت، معلمان و مالباختگان و سایر اقشار جامعه در ده‌ها شهر در سراسر کشور هستیم. در سال گذشته، خامنه ای انواع اقدامات را برای کنترل جامعه ناآرام ایران انجام داد. وی با به کارگیری تاکتیک‌هایی مانند…
ارديبهشت 10, 1401

اوج گیری مقاومت مردمی؛ پایان خامنه ای را نوید می‌دهد؟

in مقالات

by Resistance Sites

ایران سرزمین اعتراضات مستمر روز دوشنبه ۵ اردیبهشت مردم دلیر و آزاده یاسوج با مقاومت جانانه خود مانع از بازداشت یک معلم آزاده به نام علی حسن بهامین شدند. درپی مقاومت مردم و معلمان در برابر وحشیگری سپاه پاسداران، آنان ابتدا عقب نشستند و دست…
ارديبهشت 09, 1401

گسل‌های اجتماعی کلیت نظام را نشانه گرفته‌اند

in مقالات

by Resistance Sites

تنها پس از گذشت چند هفته از پایان جشن‌های نوروزی شاهد هستم که گسل‌های اجتماعی یکی پس از دیگری قدبلند کرده و دیکتاتوری ولی‌فقیه را به چالشی دیگر برای عدالت، آزادی، نان و حداقل‌های معیشتی کشانده‌اند. این وضعیت انفجاری در حالی است که به دستور…
ارديبهشت 09, 1401

فضای مجازی و فضای حقیقی؛ اختناق فرو می پاشد!

in مقالات

by Resistance Sites

اپوزیسیون در حال کیش و مات کردن حکومت به نظر می‌رسد حکومت ولایت فقیه در روزهای آغازین سال ۱۴۰۱بیش از هر زمانی دیگر دریافته است که هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی یعنی کوچه و خیابان در محاصره مردم به جان آمده…
ارديبهشت 09, 1401

توّرم در ایران و تأثیرآن بر روی اقتصاد و معیشت مردم (قسمت دوم) -…

in مقالات

by Resistance Sites

دلایل کاهش عرضه یا افزایش تقاضا که باعث ایجاد تورم می‌شود افزایش عرضه پول، چاپ اسکناس بدون پشتوانه (مازاد بر رشداقتصادی یک کشور)، عمده‌ ترین علت توّرم است. زمانی که حجم پول در حال گردش با عرضه خدمات و کالاها تناسب نداشته باشد، توّرم به…
ارديبهشت 09, 1401

توّرم در ایران و تأثیرآن بر روی اقتصاد و معیشت مردم (قسمت اول) -…

in مقالات

by Resistance Sites

قبل از اینکه بدانیم توّرم چیست باید کمی با معنای آن آشنا شویم. معنای لغوی توّرم، ورم کردگی و یا بادکردگی است؛ امّا، درعلم اقتصاد منظوراز توّرم، افزایش غیرمتناسب سطح عمومی قیمتها و کاهش قدرت خرید مردم است. طبق نظریه‌‌های مختلف اقتصادی، تعریف‌های متفاوتی از…
ارديبهشت 03, 1401

دکتر منوچهر هزارخانی، استادی بزرگ با دشمنانی کوچک

in مقالات

by Resistance Sites

همه آدم‌ها بزرگ می‌شوند، اما عده کمی به بزرگی می‌رسند در سال ۱۳۸۳ یک شب نشسته بودم و برنامه ارتباط مستقیم را از شبکه سیمای آزادی تماشا می‌کردم. میهمان برنامه دکتر منوچهر هزارخانی بود و با توجه به اینکه از یک سال و نیم پیش…
ارديبهشت 03, 1401

ولایت فقیه؛ آمیزه ای از فقر، سرکوب و تروریسم

in مقالات

by Resistance Sites

رویکرد حکومت ولایت فقیه در دیپلماسی دیپلماسی به طور کلی به معنای گفتگو و تلاش برای دستیابی به توافق بر اساس آداب و رسوم و مقررات و معاهدات بین المللی و منافع متقابل کشورها و تلاش برای یافتن زمینه های مشترک برای افزایش ضریب منافع…
ارديبهشت 02, 1401

براندازی صورت مسئله روز ایران

in مقالات

by Resistance Sites

براندازی و ترفندهای حکومت ایران برای منحرف کردن تضاد اصلی در حال حاضر در ایران و صف‌آرایی بین مردم و حکوت ولایت فقیه، اصلی‌ترین موضوع دو قطبین این معادله براندازی حکومت ولایت فقیه می‌باشد اما حکومت ولایت فقیه با توسل به ترفندها و حربه‌های مختلف…
فروردين 30, 1401

سرنگونی نظام ؛ از حرف تا عمل - به قلم جمشید پیمان

in مقالات

by Resistance Sites

گفت : نتیجه‌ی نظر سنجی از یک میلیون ایرانی ساکن ایران را دیده ای؟ گفتم: نه، نظر سنجی در چه موردی بوده و چه نتیجه ای داشته ؟ گفت :نود درصد خواهان سرنگونی‌اند! گفتم: سرنگونی کی و چی؟ گفت: سرنگونی نظام جمهوری اسلامی! گفتم: مبارک…
فروردين 30, 1401

تمرکز جهانی روی نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران

in مقالات

by Resistance Sites

طی کمتر از یک ماه حکومت ایران از جانب معتبرترین مراجع متهم شده استنقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران پدیده تازه‌ای نیست. اما آن چه که جدید است توجه و تمرکز جهانی روی نقض فاحش این حقوق در ایران است. دیر زمانی بود که مقامات…
فروردين 30, 1401

فصل اعتراض؛ سال ۱۴۰۱ و صدای فرو ریختن زنجیرهای اختناق

in مقالات

by Resistance Sites

اوج‌گیری اعتراضات مردمی از آغاز سال علامت خوبی برای خامنه ای نیست! از یکی از بزرگان نقل شده است: «در سرزمینی که سایه آدم‌های کوچک بزرگ شود، در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است». در ایران به زنجیر کشیده ما نیز سایه آدم‌های کوچک…
خرداد 17, 1401

احضار روح پادشاهی که قد مهمان را اندازه تختش می‌برید (طنز سیاسی)

in طنز سیاسی

by Resistance Sites

خدمت یکتای گاو، از مدحت صد شاه به پادشاهی خوابگاه طلائی گرانقیمتی داشت که تختخواب…
خرداد 17, 1401

میرزا کوچک خان جنگلی چهره درخشان تاریخ ایران

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

میرزا یونس معروف به میرزا کوچک خان جنگلی (متولد ۱۲۵۷ شمسی-درگذشته‌ی ۱۱ آذر ۱۳۰۰ شمسی)…
خرداد 17, 1401

بیماری آبله میمونی چیست؟

in دانستنی ها

by Resistance Sites

آبله میمونی «Monkeypox» بیماری نادرعفونی واگیردار از ویروس آبله میمون است و شبیه به آبله…
خرداد 17, 1401

فناوری جدید ارسال ماهواره به فضا بدون نیاز به موشک

in دانستنی ها

by Resistance Sites

یک شرکت آمریکایی به نام اسپین‌لانچ که در زمینه فناوری‌های ماهواره‌ای و فضایی کار می‌کند…
خرداد 17, 1401

فرابشر بودن؛ سهیل عربی و غلامرضا خسروی؛ کوششی صادقانه در مسیر انسانیت و دشواری‌های…

in مناسبت ها

by Resistance Sites

سهیل عربی، غلامرضا خسروی را فرابشر نامیده بود یعنی کسی که به قیمت از دست…
خرداد 17, 1401

غلامرضا خسروی؛ آخرین فایل صوتی منتشر نشده قبل از اعدام + ویدئو

in مناسبت ها

by Resistance Sites

راز استواری و پایمردی شهید غلامرضا خسروی از زبان خودش زندانی سیاسی غلامرضا خسروی در…
خرداد 17, 1401

سلام فرمانده، تلاش اطرافیان احمق و لباس جدید خامنه ای (طنز سیاسی)

in طنز سیاسی

by Resistance Sites

سلام فرمانده، همایشی که یاد آور داستان لباس جدید پادشاه است! سلام فرمانده؛ حتما که…
خرداد 17, 1401

ژاندارک یا دوشیزه اورلئان قهرمان ملی و فرمانده مشهور فرانسه

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

ژاندارک، انسانی‌ که به خاطر اعتقاداتش۵۰۰ سال قبل، در برابر دشمنان میهنش ایستادگی نمود. به…
خرداد 17, 1401

چشم انداز سرنگونی در پیوند مردم و مقاومت ایران

in مقالات

by Resistance Sites

نقشه مسیر قیامهای مردمی تا سرنگونی دیکتاتوری به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی…
خرداد 17, 1401

سم اژه ای خطرناکتر است یا عقرب! (طنزسیاسی)

in طنز سیاسی

by Resistance Sites

روزی از کنار بیمارستانی می‌گذشتم، تابلوی هشدار دهنده کنار درب بیمارستان نظرم را جلب کرد.…
خرداد 17, 1401

چرا به خمینی دجال می‌گویند؟

in تحلیل سیاسی

by Resistance Sites

«دجال» به چه معناست؟ تعریف دجال در روایات مختلف. دجال از «تدجیل» به معنای «پوشاندن»…
خرداد 17, 1401

خمینی؛ مردی که هزار سال در تولد خویش تاخیر داشت!

in تحلیل سیاسی

by Resistance Sites

خمینی ضد بشر، (روح الله خمینی) در سال ۱۳۲۰ هجری قمری (۱۲۷۹ شمسی) در خمین…
خرداد 17, 1401

در گسترده ترین تسخیر سامانه‌های شهرداری تهران چه اتفاقی افتاد؟

in گزارش ها

by Resistance Sites

زاکانی بلافاصله به متصدیان انفورماتیک آماده باش صد در صد داد خبرگزاری‌های بین المللی و…
خرداد 17, 1401

نقش شمخانی در فاجعه متروپل آبادان چه بود؟

in تحلیل سیاسی

by Resistance Sites

رابطه علی شمخانی با عبدالباقی چیست؟ در روزهای اخیر حادثه ناگوار متروپل مردم آبادان و…