رئیس جمهور اوکراین نامزد دریافت نشان کندی شد
ولودیمیر زلنسکی به عنوان کاندید دریافت مدال شجاعت جان اف کندی در آمریکا معرفی شد.
وی یکی از ۵ نفری است که به خاطر اقدام برای صیانت از دمکراسی شایسته نامزدی این نشان در آمریکا شده است.
بنیاد کندی می‌گوید زلنسکی بدلیل اینکه در حالی که روسیه به خاک کشورش حمله کرده و در نبرد مرگ و زندگی برای اوکراین، روح میهن پرستی و فداکاری را در میان مردمش برانگیخته است.
البته نتیجه نهایی بررسی اعطای نشان کندی در روز ۲۲ مه در کتابخانه خانواده کندی اعلام می‌شود.
تحریم‌های جدید در راه است
فرماندار شهر خارکیف از سرنگونی یک فروند جنگنده سوخوی ۳۴ ارتش روسیه در منطقه ایزیوم در شرق اوکراین خبر داد.
خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛ میشل رئیس شورای اروپا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با زلنسکی در روز چهارشنبه در کی‌یف گفت: «هدف اصلی این است که مطمئن شویم تحریم‌ها برای رژیم (روسیه) دردناک هستند. او ادامه داد « دیر یا زود، نفت و گاز را هدف قرار خواهیم داد… ما بسیار سخت کار می کنیم تا بتوانیم تصمیمات مورد نیاز را بگیریم… تا به این هدف مشترک برسیم.»
 اوکراین می‌گوید ۹ جسد در خارج از کی‌یف پیدا شده است که برخی از آنها دارای نشانه‌هایی از شکنجه هستند. 
یک مقام ارشد پلیس گفت؛ اجساد ۹ غیرنظامی که برخی از آنها نشانه‌های شکنجه را نشان می‌دهند، در شهر بورودیانکا Borodyanka  در خارج از کی‌یف پایتخت اوکراین پیدا شده است.
رئیس پلیس منطقه کی‌یف آندری نیبیتوف گفت: این افراد توسط اشغالگران کشته شدند و برخی از آنها نشانه‌هایی از شکنجه را نشان می‌دهند. من می‌خواهم تأکید کنم که این افراد غیرنظامی بودند. ارتش روسیه آگاهانه غیرنظامیانی را که هیچ مقاومتی نشان نداده بودند تیراندازی کرد.
در همین حال مقامات اوکراینی می‌گویند ۴ اتوبوس حامل افراد تخلیه شده ماریوپل را ترک کرده‌اند
دولت اوکراین روز پنجشنبه گفت، چهار اتوبوس حامل افراد تخلیه شده از ماریوپل، این شهر بندری محاصره شده و ویران شده را ترک کرده‌اند، جایی که نیروهای اوکراینی در حال نبرد برای حفظ کنترل بر شهر هستند.
ایرینا ورشچوک، معاون نخست وزیر، در شبکه‌های اجتماعی گفت: «چهار اتوبوس تخلیه دیروز توانستند شهر را از طریق کریدور بشردوستانه ترک کنند» و افزود که تخلیه زنان، کودکان و سالمندان روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد که وضعیت امنیتی دشوار است. اوضاع ممکن است تغییر کند.
 
 تحولات نظامی در جنگ روسیه علیه اوکراین
رویترز نوشت؛  وزارت دفاع روسیه می‌گوید توپخانه و موشک های روسیه شب گذشته ۱۰۰۱ هدف را در اوکراین مورد اصابت قرار دادند.
 پوتین طرح روسیه برای حمله به کارخانه فولاد ماریوپل را لغو کرد و در عوض ادامه محاصره را انتخاب کرد.
 ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز پنجشنبه به ارتش روسیه دستور داد تا طرح‌های حمله به نیروگاه آزوفستال در شهر بندری ماریوپول اوکراین را لغو کند و گفت که می‌خواهد به‌جای آن به محاصره ادامه دهد.
پوتین این دستور را به سرگئی شویگو، وزیر دفاع خود داد، که قبلاً به پوتین گفته بود که بیش از ۲۰۰۰ جنگجوی اوکراینی هنوز در مجتمع صنعتی وسیعی که یک بخش بزرگ زیرزمینی در آن وجود دارد، محبوس هستند.
پوتین در یک نشست تلویزیونی در کرملین به شویگو گفت: «من پیشنهاد حمله به منطقه صنعتی را غیرضروری می دانم. به شما دستور می دهم آن را لغو کنید. پوتین گفت که تصمیم او برای حمله نکردن به نیروگاه آزوفستال به دلیل تمایل به حفاظت از جان سربازان روسی است.
او گفت: «نیازی به بالا رفتن از این دخمه‌ها و خزیدن در زیر زمین از طریق این تاسیسات صنعتی وجود ندارد. این منطقه صنعتی را مسدود کنید تا حتی مگسی نتواند از آن عبور کند».
پوتین همچنین از جنگجویان اوکراینی باقیمانده در آزوفستال که هنوز تسلیم نشده بودند خواست و گفت روسیه با آنها با احترام رفتار خواهد کرد و به مجروحان کمک‌های پزشکی ارائه خواهد کرد.
از سوی دیگر؛ جنگجویان مدافع ماریوپل اوکراین با ادامه سرپیچی از خواسته روسیه، خواستار تضمین‌های امنیتی شدند. 
آخرین نیروهای مقاومت مردمی اوکراین در ماریوپل ویران شده از تسلیم شدن خودداری می‌کنند، اما در آستانه به دست گرفتن کنترل کامل این شهر حیاتی استراتژیک توسط روسیه خواهان تضمین امنیت شده‌اند.
روز چهارشنبه مسکو بار دیگر از مدافعان شهر خواست تا تسلیم شوند. اما به گفته مشاور شهردار شهر، این اولتیماتوم رد شد و نیروهای اوکراینی محکم ایستاده‌اند و در کارخانه بزرگ فولاد آزوفستال که همچنین پناهگاهی برای ۲۰۰۰ غیرنظامی است، ایستاده‌اند.
آنها وضعیت وحشتناکی را در مجتمع محاصره شده توصیف کردند و گزارش دادند که غیرنظامیان محصور شده را عمدتاً زنان و کودکان بدون آب آشامیدنی، غذا و هوای تازه هستند.
اطلاعات ارتش انگلستان می‌گوید که نیروهای روسی از مناطق مستقر در دونباس به سمت کراماتورسک در حال پیشروی هستند. 
ارتش انگلستان در روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای روسیه از مناطق مستقر در دونباس به سمت کراماتورسک که همچنان مورد اصابت موشک‌ها قرار می‌گیرد، در حال پیشروی هستند. وزارت دفاع بریتانیا در توییتر نوشت: سطوح بالای فعالیت هوایی روسیه همچنان ادامه دارد زیرا این کشور به دنبال پشتیبانی هوایی نزدیک از حمله خود در شرق اوکراین و سرکوب و نابودی قابلیت‌های دفاع هوایی اوکراین است.
وزارت دفاع اضافه کرد: «روسیه احتمالاً مایل است تا قبل از جشن‌های سالانه روز پیروزی ۹ مه، موفقیت‌های قابل توجهی را به نمایش بگذارد».
فاکس نیوز به نقل از وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که کشورهای متحد با ارسال قطعات هواپیماهای جنگنده به اوکراین 20 جنگنده به ناوگان نیروی هوایی اوکراین افزودند. 
این در حالیست که روسیه بمباران‌های خود را افزایش داده است.
ایالات متحده و متحدانش در ناتو از ارسال هواپیماهای جنگی اوکراین به دلیل نگرانی از تشدید درگیری امتناع کرده‌اند، اما یک مقام ارشد دفاعی ایالات متحده روز چهارشنبه تایید کرد که «قطعات یدکی» به جای آن ارسال شده است.
متحدان توانسته‌اند با ارسال تجهیزات و قطعات مورد نیاز برای گسترش ناوگان هواپیماهای بال ثابت عملیاتی اوکراین، قابلیت‌های هوایی اوکراین را تقویت کنند.
این مقام ارشد آمریکایی گفت: بدلیل ارسال قطعات هواپیما توسط متحدین، «آنها بیش از ۲۰ هواپیمای اضافی نسبت به سه هفته پیش در دسترس دارند».
تحولات بین المللی جنگ اوکراین
دولت اسپانیا اعلام کرد پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا و مت فردریکسن، همتای دانمارکی خود روز پنجشنبه برای گفتگو با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین وارد کی‌یف شدند. سانچز روز چهارشنبه گفت که اتحادیه اروپا و اسپانیا ‘تعامل روشن… برای صلح’ را به زلنسکی منتقل خواهد کرد.
یک مقام ارشد کی‌یف روز چهارشنبه کمیته بین المللی صلیب سرخ را به همکاری با روسیه در اوکراین متهم کرد.
لیودمیلا دنیسووا Ombudswoman Lyudmyla Denisova بازپرس، اعلامیه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ماه گذشته مبنی بر اینکه در حال برنامه‌ریزی برای افتتاح شعبه‌ای در جنوب روسیه در منطقه روستوف برای کمک به پناهجویان اوکراینی است که به گفته کی‌یف به زور به روسیه اخراج شده‌اند را محکوم کرد.
دنیسووا چهارشنبه پس از دیدار با رئیس شعبه اوکراین کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تلویزیون اوکراین گفت: «صلیب سرخ بین‌المللی به وظایف خود عمل نمی‌کند، من از آن مطمئن هستم».
دنیسووا با استناد به داده های سازمان ملل گفت که حدود ۵۵۰ هزار اوکراینی از جمله ۱۲۱ هزار کودک در طول جنگ به روسیه برده شده‌اند، اما کی‌یف هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه این افراد چه کسانی هستند و در کجا نگهداری می‌شوند ندارد.
این مقام گفت که از همتای روسی خود تاتیانا موسکالکووا و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای دریافت اطلاعات در مورد این پناهندگان کمک خواسته است تا اوکراین بتواند بازگشت آنها را به خانه تسهیل کند، اما  هیچ پاسخی از او یا صلیب سرخ دریافت نکرده است.
دنیسووا در پاسخ به سوال مجری تلویزیون که آیا دنیسووا مشکوک است که صلیب سرخ در هماهنگی با روسیه کار میکند، دنیسووا پاسخ داد: «بله، من گمان میکنم که آنها این کار را میکنند».
دبیرکل سازمان ملل بار دیگر خواهان مذاکرات صلح در مسکو و کی‌یف است. 
آنتونیو گوترز، دبیرکل سازمان ملل متحد می‌خواهد با رهبران روسیه و اوکراین در مسکو و کی‌یف دیدار کند تا برای دستیابی به صلح فشار بیاورد.
او این درخواست را روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌ای به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ارائه کرد و از آنها خواست در مورد هر اقدام فوری برای توقف درگیری‌ها بحث و گفتگو کنند.
روز چهارشنبه، استفان دوجاریک، سخنگوی او گفت که سازمان ملل هنوز هیچ پاسخی در این رابطه دریافت نکرده است. 
خرداد 01, 1401

حسن صیاد خدایی از فرماندهان سپاه پاسداران در تهران کشته شد

in خبرها

by Resistance Sites

کشته شدن حسن صیاد خدایی از فرمانده سپاه پاسداران رسانه‌های حکومتی از کشته شدن یکی از فرماندهان نیروهای سپاه تروریستی پاسداران از پاسداران بازگشته از سوریه در تهران خبر می‌دهند. مدافعان حرم اصطلاحی است که سپاه پاسداران در مورد پاسدارانی که در جنگ سوریه علیه…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتادوهفتمین روز حمله روسیه، دونباس به جهنم تبدیل شده است

in خبرها

by Resistance Sites

زلنسکی؛ روسیه منطقه دونباس را به جهنم تبدیل کرده است در حالیکه هنوز هیچکس نمی‌داند جنگ در اوکراین کی به پایان می‌رسد، اما آنچه روشن و مشخص است روسیه در این جنگ در حال پیروز شدن نیست. در عین حال؛ ولودیمیر زلنسکی نیز در پیامی…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتادوهفتمین روز حمله روسیه، دونباس به جهنم تبدیل شده است

in خبرها

by Resistance Sites

زلنسکی؛ روسیه منطقه دونباس را به جهنم تبدیل کرده است در حالیکه هنوز هیچکس نمی‌داند جنگ در اوکراین کی به پایان می‌رسد، اما آنچه روشن و مشخص است روسیه در این جنگ در حال پیروز شدن نیست. در عین حال؛ ولودیمیر زلنسکی نیز در پیامی…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتاد و ششمین روز جنگ؛ روسیه متهم به محاصره غذایی شد

in خبرها

by Resistance Sites

 ۱۰۰ میلیون دلار کمک امنیتی افزوده برای اوکراین از زمانی که روسیه بنادر اوکراین را به محاصره درآورده، صادرات غلات از طریق دریای سیاه امکان‌پذیر نیست. صدراعظم آلمان روسیه را مسئول کمبود جهانی غلات می‌داند. روسیه آزادسازی بنادر اوکراین را به لغو تحریم‌ها مشروط کرده…
ارديبهشت 10, 1401

از مجتبی خامنه ‌ای رونمایی شد و قالیباف به جنگ فلسطین رفت!

in خبرها

by Resistance Sites

روز قدس امسال خامنه ‌ای پر از صحنه های شگفت بود! آخرین جمعه ماه رمضان از طرف خمینی و خلفش خامنه ای به عنوان روز قدس به سوء استفاده از نام فلسطین اختصاص داده شد. این روز دیر زمانی روز قدرت نمایی‌های پوشالی حکومت و…
ارديبهشت 10, 1401

شصت و پنجمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ پشتیبانی پر قدرت ناتو + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/Yk-50vW49Ucکشته شدن خبرنگار شبکه رادیو آزادی در کی‌یف شهردار کی‌یف می‌گوید در حمله روز پنحشنبه نیروهای روسیه به این شهر یک نفر کشته شده. به گفته ویتالی کلیچکو هنگام جستجوی امدادگران در میان آوارهای یک ساختمان مسکونی که مورد اصابت موشک قرار گرفته، جسد یک…
ارديبهشت 10, 1401

فیلم افتضاح جلسه نایاک در لس آنجلس آمریکا!

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/HzmtR9MRzxgنایاک پلی بین سپاه پاسداران و مقامات دولت آمریکا در یک جلسه به اصطلاح هنری که توسط نایاک در بورلی هیلز لس آنجلس برگزار شد، سازماندهان جلسه از برخی باصطلاح هنرمندان ایرانی که تماما از وابستگان و مجیز‌گویان دیکتاتوری ولایت فقیه هستند دعوت کردند که…
ارديبهشت 10, 1401

شصت و سومین روز حمله روسیه به اوکراین؛ سالگرد فاجعه چرنوبیل + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/FwlTFkUUQRIرافائل گروسی با زلنسکی در کی‌یف دیدار کرد شصت و سومین روز حمله روسیه به اوکراین در حالی ادامه دارد که تلاش‌های دیپلماتیک هنوز تا موفقیت برای پایان دادن به جنگ راه طولانی در پیش دارد. و چشم‌اندازی برای متوقف شدن آن تاکنون وجود ندارد.…
ارديبهشت 10, 1401

بلینکن؛ سپاه پاسداران در لیست تروریستی باقی می‌ماند

in خبرها

by Resistance Sites

تهدید مقامات کنونی و سابق آمریکا توسط سپاه ادامه دارد بلینکن وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که آمریکا به خواسته تهران برای خارج کردن سپاه پاسداران از لیست تروریستی تن نخواهد داد. آنتونی بلینکن که در جلسه کمیته روابط خارجی آمریکا در روز سه شنبه۶…
ارديبهشت 10, 1401

شصت و دومین روز حمله روسیه به اوکراین؛ مذاکرات گوترز در مسکو

in خبرها

by Resistance Sites

دیدار دبیرکل سازمان ملل با مقامات روسیه همزمان با برگزاری اجلاس کمک به اوکراین با شرکت ۴۰ کشور، دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترز با مقامات روسیه درباره جنگ با اوکراین به مذاکراه پرداخت. آقای گوترز در پایان گفتگو همراه با وزیر‌خارجه سرگئی لاوروف در یک…
ارديبهشت 03, 1401

مقاومت اوکراین و مقاومت ایران؛ حامل ارزش‌های والا برای بشریت

in خبرها

by Resistance Sites

در فرایند تکامل، مقاومت در مقابل ظالم همیشه وجود داشته است اگرچه همیشه سیاست در دنیا روی محور منفعت طلبی چرخیده و منافع بر انسانیت غلبه داشته است. با این وجود، هر انسان آگاهی نسبت به جامعه مسئولیت دارد یعنی اگر بخواهیم بین مادرمان که…
ارديبهشت 03, 1401

طالبان می‌گوید که قاچاقچی سپاه پاسداران را دستگیر کرد

in خبرها

by Resistance Sites

این فرد تلاش داشت تجهیزات بالن نظارتی آمریکایی را به ایران قاچاق کند طالبان اعلام کرد که مانع از فروش قاچاق تجهیزات بالن نظارتی آمریکایی به خریدار ایرانی شده است. کانال یوتیوب وزارت داخله گروه طالبان ویدئویی را منتشر کرده است که بر اساس آن…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و هشتمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ شهردار ماریوپل خواستار تخلیه کامل شهر…

in خبرها

by Resistance Sites

تلاش روسیه برای تصرف شرق اوکراین یک ژنرال روسی گفت که مسکو می‌خواهد تمام مناطق جنوبی و شرقی اوکراین را تصرف کند. ستاد کل اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه حملات خود را در سراسر خط مقدم در شرق این کشور افزایش داده اند و…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و هفتمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ زلنسکی نامزد نشان کندی + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/vtHwWBwIfMwرئیس جمهور اوکراین نامزد دریافت نشان کندی شد ولودیمیر زلنسکی به عنوان کاندید دریافت مدال شجاعت جان اف کندی در آمریکا معرفی شد. وی یکی از ۵ نفری است که به خاطر اقدام برای صیانت از دمکراسی شایسته نامزدی این نشان در آمریکا شده است.…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و ششمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ مقاومت ماریوپل ادامه دارد

in خبرها

by Resistance Sites

حمله به شرق اوکراین مقدم حمله‌ای بزرگتر این خبر بروز می‌شود همزمان با آغاز تهاجم متمرکز نیروهای روس به شرق اوکراین و تصرف شهر کرِمینا در استان لوهانسک، مقام‌های کی‌یف می‌گویند که قصد روسیه تصرف خاک و ضمیمه کردن این مناطق به خاک خود است.…
ارديبهشت 03, 1401

آمریکا؛ حکومت ایران بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است

in خبرها

by Resistance Sites

ند پرایس به تهدیدات ابراهیم رییسی پاسخ داد آمریکا اعلام کرد که حکومت ایران را بزرگترین حامی تروریسم در جهان می شناسد و در کنار اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه علیه هرگونه اقدام سپاه پاسداران عمل خواهد کرد. به دنبال تهدیدات توخالی ابراهیم رییسی در…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و پنجمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ آغاز تهاجم به شرق اوکراین

in خبرها

by Resistance Sites

حملات شدید اما بدون پیشروی روسیه در دونباس سرانجام عصر دوشنبه ۲۹ فروردین حمله بزرگ نیروهای روسیه به شرق اوکراین آغاز شد. سرگئی گیدای، فرماندار اوکراینی منطقه لوهانسک آنچه را که پس از آغاز این حمله بر منطقه می‌گذرد، یک «جهنم» توصیف کرد. وی روز…
ارديبهشت 03, 1401

فاکس نیوز؛ مقامات بلند پایه کرملین جنگ اوکراین را زیر سوال می‌برند!

in خبرها

by Resistance Sites

هر روز مقامات بیشتری درکرملین به صف منتقدان پوتین می پیوندند فاکس نیوز در روز ۲۰ آوریل ۲۰۲۲ گزارش داد که منتقدان پوتین در کاخ کرملین در حال افزایش است. از تهاجم روسیه به اوکراین حدود دو ماه میگذرد، در حالیکه تحریم‌های اقتصادی تشدید می‌شوند…
ارديبهشت 03, 1401

یزدانشهر اصفهان؛ مراسم یادبود مهدی و عباسقلی صالحی + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/RP7Mn9hVN6sمردم یزدانشهر قهرمانان‌شان را فراموش نمی‌کنند روز پنجشنبه اول اردیبهشت۱۴۰۱ جمعیت انبوهی از مردم یزدانشهر بر مزار قهرمانان زنده یاد مهدی صالحی و عباسقلی صالحی که در کنار هم آرمیده‌اند گرد آمدند. مردم یزدانشهر این مراسم وداع را با زدن سنج و دمام برگزار کردند.…
ارديبهشت 02, 1401

رگبار پاسداران و شب خونین کولبران در مرز نوسود کرمانشاه

in خبرها

by Resistance Sites

۱۰ کولبر زحمتکش به خاک و خون کشیده شدند پاسداران مرزی خامنه ای در مرز نوسود به میان انبوه کولبران زحمتکش رگبار بستند و حداقل ۱۰ نفر را به سختی مجروح کردند. سازمان حقوق بشر هه‌نگاو گزارش داد که شامگاه یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، نیروهای…
ارديبهشت 02, 1401

فائزه هاشمی خواهان باقی ماندن سپاه پاسداران در لیست تحریم‌ها شد

in خبرها

by Resistance Sites

فائزه هاشمی: خروج سپاه از لیست به سود جامعه ایران نیست فائزه هاشمی دختر هاشمی رفسنجانی خواهان ابقای سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا شد. وی طی سخنانی در کلاب هاوس در روز شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ گفت: تنها راه بازگرداندن سپاه پاسداران به پادگان‌ها،…
فروردين 30, 1401

تصویرنگاری عکس رهبران اپوزیسیون در خیابان‌های ایران و وحشتزدگی حکومت + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://www.youtube.com/watch?v=lgGc6RAS-0Iبولتن نیوز از تصویرنگاری مجاهدین خلق اظهار نگرانی کرد این روزها تصویر نگاری بزرگ از عکس رهبران اپوزیسیون در خیابان‌های ایران بخصوص تهران به طور جدی به یک موضوع ترس و نگرانی در حکومت تبدیل شده است: روز دوشنبه ۲۲فروردین ساعت ۲۱:۳۰ تقاطع خیابان ایرانشهر…
فروردين 30, 1401

جنگ اوکراین آلمانی‌ها را بسوی تغییر هل داد

in خبرها

by Resistance Sites

طرح ۱۰۰ میلیاردی صدراعظم آلمان برای تجهیزات نظامی به اوکراین و انرژی کشور اولاف شولز صدراعظم آلمان که در پاسخ به تجاوز روسیه به اوکراین با طرحی به ارزش ۱۰۰ میلیارد یورو برای تجهیز نظامی آلمان و ارسال تسلیحات به اوکراین و پایان دادن به…
فروردين 30, 1401

دستگیری دو ایرانی مامور به ترور در خاک آمریکا

in خبرها

by Resistance Sites

آنان ماموریت داشتند که مقام‌های سابق آمریکایی را ترور کنند سایت تبلت گزارش داد: دو مرد که هفته گذشته به دلیل جعل هویت ماموران فدرال در واشینگتن دی سی دستگیر شدند، احتمالاً بخشی از یک تیم ترور ایرانی بوده‌اند که ماموریت آن ترور مقامات عالی…
فروردين 30, 1401

فیلم آتش زدن تندیس خمینی در میدان مرجعیت قم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/_aBdln6yoJ0تندیس خمینی به آتش کشیده شد بر اساس فیلم‌های منتشره شده در فضای مجازی، جوانان شورشی شهر قم روز دهم فروردین ماه ۱۴۰۰ در اقدامی متهورانه تندیس خمینی در میدان مرجعیت قم را به آتش کشیدند. جوانان عاصی و شورشی با بیان اینکه آتشی که…
فروردين 29, 1401

پنجاهمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ رزم ناو موسکوا منهدم شد

in خبرها

by Resistance Sites

انفجار در عرشه و آسیب دیدن مهمترین رزم ناو روسیه در پنجاهمین روز تجاوز ارتش روسیه به اوکراین، رزم ناو موسکوا با پهپادهای بیرقدار TB2 و موشک نپتون در دریای سیاه منهدم شد. مقامات ارشد نظامی اوکراین از هدف قرار گرفتن سرگروه ناوگان دریای سیاه…
خرداد 01, 1401

حسن صیاد خدایی از فرماندهان سپاه پاسداران در تهران کشته شد

in خبرها

by Resistance Sites

کشته شدن حسن صیاد خدایی از فرمانده سپاه پاسداران رسانه‌های حکومتی از کشته شدن یکی…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتادوهفتمین روز حمله روسیه، دونباس به جهنم تبدیل شده است

in خبرها

by Resistance Sites

زلنسکی؛ روسیه منطقه دونباس را به جهنم تبدیل کرده است در حالیکه هنوز هیچکس نمی‌داند…
خرداد 01, 1401

دفتر امام جمعه همایونشهر اصفهان به آتش کشیده شد

in قیام و شورش

by Resistance Sites

https://youtu.be/izvyu8gJh28تهاجم به دفتر امام جمعه همایون‌شهر اصفهان خبرها و تصاویر ارسالی از اصفهان حاکی است…
خرداد 01, 1401

مریم میرزا خانی؛ زنی که برای تغییر تاریخ آمده بود

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

مریم میرزا خانی در ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد. روز تولد…
خرداد 01, 1401

غزاله علیزاده، آرمان‌گراترین زن قصه نویس ایران + فیلم

in مناسبت ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/f53zyGEhcKE ۲۱اردیبهشت ماه ۱۳۷۵ مرگ اسرار آمیز غزاله علیزاده روز ۲۱ اردیبهشت سال ۷۵ جسد…
خرداد 01, 1401

ایران؛ قربانگاه عدالت و انسانیت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ایران کنونی در زیر ذره‌بین عدالت و انسانیت بقلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی…
خرداد 01, 1401

فرزاد کمانگر؛ چشم انتظار دیدن یک آسمان پر ستاره‌ام

in مناسبت ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/-q1jP38S7oMروزی که کردستان گریست فرزاد کمانگر، شیرین علم هولی، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی…
خرداد 01, 1401

به یاد وارطان سالاخانیان، وارطان سخن نگفت… + فیلم

in مناسبت ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/J6rOEMBZdk8زمستان شكست و رفت… به یاد وارطان سالاخانیان وارطان سالاخانیان مبارز ارمنی، یکی از نخستین…
خرداد 01, 1401

موشک ان لاو «NLAW» شکارچی تانک در جنگ اواکراین + فیلم

in دانستنی ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/mk7ZX40bAhcموشک ضدتانک در نبردهای اوکراین خواب از چشم خدمه زرهی ها ربوده! چرا که تانک،…
خرداد 01, 1401

ویژگی سامانه پدافند هوایی گپارد + فیلم

in دانستنی ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/iKuSNhYRxD4ارسال پدافند هوایی گپارد به اوکراین کریستینه لامبرشت وزیر دفاع آلمان در جریان کنفرانس سه…