تلاش روسیه برای تصرف شرق اوکراین
یک ژنرال روسی گفت که مسکو می‌خواهد تمام مناطق جنوبی و شرقی اوکراین را تصرف کند.
ستاد کل اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه حملات خود را در سراسر خط مقدم در شرق این کشور افزایش داده اند و در تلاش برای حمله به منطقه خارکف می باشند که در شمال هدف اصلی روسیه، دونباس، قرار دارد.
ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که نیروهای روسیه کنترل بیشتر ماریوپل را در اختیار دارند اما نیروهای اوکراینی در بخشی از آن باقی مانده‌اند.
او گفت (روسیه) مانع از خروج حدود ۱۲۰ هزارغیرنظامی شده است.
شهردار ماریوپل خواستار «تخلیه کامل» شهر شد.
دیمیترو کولبا وزیر امور خارجه اوکراین با درخواست کمک نظامی گفت: «اگر کلاه ایمنی و جلیقه ضد گلوله دارید، اما تفنگ در دست ندارید، محکوم به فنا هستید».
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، متعهد شد ۸۰۰ میلیون دلار تسلیحات بیشتر برای اوکراین اختصاص دهد و گفت که از کنگره پول بیشتری برای کمک به ارتش اوکراین خواهد خواست.
اولاف شولتز، صدراعظم آلمان گفت ناتو باید از رویارویی نظامی مستقیم با روسیه که می تواند منجر به جنگ جهانی سوم شود، اجتناب کند.
یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید گفت که او مطمئن است اروپا صادرات نفت و گاز روسیه را مسدود یا محدودتر خواهد کرد.
وزیر دادگستری اوکراین به رویترز گفت: اوکراین در حال کار با وکلا بر روی مکانیزمی برای استفاده از بودجه مسدود شده روسیه برای جبران خسارات اقتصادی خود است.
دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی گفت که بحران امنیت غذایی ناشی از جنگ احتمالاً ماه‌ها به طول می‌انجامد و اوکراین حدود ۶۰ میلیارد دلار خسارت فیزیکی متحمل شده است.
دبیرکل سازمان ملل که روز سه شنبه به مسکو سفر می کند، با پوتین دیدار خواهد کرد.
دفتر گوترز دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد ‌دفتر گوترز در تماس با دولت اوکراین برای بازدید احتمالی می‌باشد.
وادیم بویچنکو، شهردار ماریوپل روز جمعه درخواست جدیدی برای تخلیه کامل شهر جنوبی اوکراین صادر کرد. در همین حال؛ پوتین می‌گوید مارویوپل اکنون در کنترل نیروهای روسیه است.
از سوی دیگر؛ ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز جمعه گفت: شهر ویران شده ماریوپل با وجود ادعای روسیه برای تصرف آن به مقاومت خود ادامه می‌دهد.
شهردار وادیم بویچنکو در تلویزیون ملی گفت: ما فقط به یک چیز نیاز داریم  تخلیه کامل جمعیت، هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار نفر در ماریوپول باقی مانده اند.
همچنین زلنسکی می‌گوید نبرد در ماریوپل ادامه دارد و روسیه هر کاری انجام می‌دهد تا دلیلی برای صحبت در مورد حداقل برخی از پیروزی‌ها داشته باشد.
او در یک سخنرانی ویدئویی گفت: «آنها فقط می‌توانند امر اجتناب‌ناپذیر را به تأخیر بیندازند. زمانی که مهاجمان باید قلمرو ما، به ویژه ماریوپل را ترک کنند، شهری که به مقاومت در برابر روسیه، علی‌رغم هر آنچه اشغالگران می‌گویند، ادامه می‌دهد».
زلنسکی در ادامه افزود؛ روسیه پیشنهاد آتش بس در تعطیلات آخر هفته عید پاک مسیحیان ارتدکس را رد کرده است. او روسیه را متهم کرد که زمینه را برای همه پرسی برای تثبیت کنترل خود بر مناطق در شرق اوکراین فراهم می‌کند و از مردم محلی خواست از دادن اطلاعات شخصی به نیروهای مسکو خودداری کنند.
وی هشدار داد: «اگر از مسکو دستوری برای اجرای چنین نمایشی صادر شود این اقدام به منظور جعل به اصطلاح همه پرسی در سرزمین شماست».
کریدورهای بشردوستانه امروز وجود ندارد، صبور باشید!
معاون نخست‌وزیر اوکراین می‌گوید روز جمعه به دلیل خطرات، کریدورهای بشردوستانه وجود نخواهد داشت.
ایرینا ورشچوک، معاون نخست‌وزیر اوکراین گفت: اوکراین در روز جمعه به دلیل خطرات موجود تلاشی برای ایجاد کریدور بشردوستانه برای تخلیه غیرنظامیان گرفتار شده در جنگ نخواهد داشت.
وی در فیس بوک نوشت: «به دلیل خطر در مسیرهای امروز، ۲۲ آوریل، هیچ کریدور بشردوستانه وجود نخواهد داشت. به همه کسانی که منتظر تخلیه هستند: صبور باشید، لطفا صبر کنید! ».
ماکرون؛ هشدار به رهبران اروپا
ماکرون رئیس جمهور فرانسه رو به رهبران اتحادیه اروپا گفته است که باید در برابر خطر پرده آهنین جدیدی که اروپا را تجزیه می کند مراقب باشند.
 امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز جمعه به رادیو فرانس اینتر گفت که کشورهای اتحادیه اروپا نباید اجازه دهند پرده آهنین جدیدی در سراسر این قاره بیفتد و افزود که توجه به دیدگاه‌های متفاوت در داخل اتحادیه اروپا نسبت به روسیه و جنگ در اوکراین مهم است.
 پاپ ملاقات با اسقف ارتدوکس روسیه را ملغی کرد
رویترز نوشت: پاپ به یک روزنامه آرژانتینی گفته است برنامه های پاپ فرانسیس برای دیدار در بیت المقدس در ماه ژوئن با کریل پاتریارک ارتدوکس روسیه که از جنگ روسیه در اوکراین حمایت کرده است، به حالت تعلیق درآمده است.
کریل، ۷۵ ساله، حمایت کامل خود از  تهاجم روسیه به اوکراین را اعلام کرده است، موضعی که باعث شقه در کلیسای ارتدکس جهانی و شورش داخلی در آن به راه انداخته است که به گفته کارشناسان الهیات امر بی‌سابقه است.
پاپ فرانسیس ۸۵ ساله چندین بار به طور ضمنی از روسیه و ولادیمیر پوتین در مورد جنگ انتقاد کرده و از عباراتی مانند تجاوز و تهاجم غیرقابل توجیه و ابراز تاسف از جنایات غیرنظامیان استفاده کرده است.
کشف گورهای جمعی در روستای منقوش در حومه ماریوپل
شورای شهر ماریوپل گفته است که گورهای جمعی در اطراف روستای منقوش در حومه شهر بندری ماریوپل کشف شده که ممکن است تا ۹ هزار شهروند در آنها دفن شده باشند.
شهردار شهر ماریوپل، وادیم یویچنکو می‌گوید نیروهای متجاوز روسیه گودال‌های بزرگی در نزدیکی منقوش در ۱۲ کیلومتری غرب ماریوپل حفر کرده‌اند و با انداختن اجساد در آنها جنایات جنگی خود را پنهان می‌کنند.
وی در یک پست تلگرامی که به نقل از وی توسط شورای شهر منتشر شده است، محل این گورهای دستجمعی را بابی یار جدید توصیف کرد.
بابی یار نام دره‌ای در مجاورت شهر کی‌یف است که نازی های آلمان در جریان حمله خود به اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم کشتار گسترده‌ای انجام دادند. بنابر برآوردهای کارشناسان در آن دوره تاریخی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار یهودی و اسرای جنگی و کولی‌ها به دست آلمانی‌ها قتل عام شدند.
در همین حال پلیس اوکراین خبر از کشف ۹۰۰ شهروند غیر نظامی در حومه پایتخت کی‌یف داد. پلیس گفته است که اغلب آنها با گلوله کشته شده‌اند.
روسیه می‌گوید قصد دارد کنترل کامل دونباس و جنوب اوکراین را در دست بگیرد
به گزارش خبرگزاری اینترفکس روسیه، معاون فرمانده منطقه نظامی مرکزی روسیه روز جمعه اعلام کرد که روسیه قصد دارد در مرحله دوم عملیات نظامی خود، کنترل کامل دنباس و جنوب اوکراین را به دست گیرد.
رستم مینه‌کایف گفت روسیه قصد دارد یک کریدور زمینی بین کریمه، شبه جزیره دریای سیاه که روسیه در سال ۲۰۱۴ آن را ضمیمه کرد و دونباس در شرق اوکراین ایجاد کند.
مینه‌کایف گفت که کنترل جنوب اوکراین دسترسی روسیه را به منطقه جدایی طلب مولداوی ترانسدنستریا که با اوکراین هم مرز است را بهبود می‌بخشد. این در حالیست که کی‌یف از این نگرانی دارد، این منطقه به عنوان سکویی برای حملات جدید علیه سرزمین آنها استفاده شود.
از سوی دیگر؛ روسیه می‌گوید نیروی هوایی این کشور طی شب گذشته ۵۸ هدف نظامی در اوکراین را هدف قرار داده است. 
وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که ۵۸ هدف نظامی در اوکراین را طی شب گذشته از جمله مکان هایی که نیروها، انبارهای سوخت و تجهیزات نظامی در آن متمرکز بودند را  مورد حمله قرار داده است.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که سه هدف را با استفاده از موشک‌های با دقت بالا در اوکراین مورد اصابت قرار داده است، از جمله سامانه دفاع هوایی اس-300 و تمرکز زیادی از نیروهای اوکراینی با تجهیزات آنها را شامل می‌شود.
 
ملاقات لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، با دنیس شمیحال، نخست وزیر اوکراین
لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، در واشنگتن با دنیس شمیحال، نخست وزیر اوکراین، ملاقات کرد تا در مورد حمایت ایالات متحده از ارتش اوکراین برای مقابله با حمله جدید روسیه به دونباس گفتگو کند.
آنها در مورد فراهم کردن ادامه دار کمک های امنیتی دفاعی به نیروهای مسلح اوکراین، از جمله بسته ۸۰۰ میلیون دلاری افزوده که اوایل امروز توسط رئیس جمهور بایدن اعلام شد، گفتگو کردند.
ایالات متحده در حال حاضر از آغاز دولت بایدن، بیش از ۴ میلیارد دلار کمک امنیتی به اوکراین متعهد شده است، از جمله حدود ۳.۴ [سه و چهار دهم] میلیارد دلار از آغاز تهاجم غیرقانونی روسیه در ۲۴ فوریه را شامل می‌شود.
وزیر آستین شجاعت مردم اوکراین را تحسین کرد و بار دیگر تأیید کرد که ایالات متحده به استفاده از تمام ابزارهای موجود برای حمایت از نیروهای مسلح اوکراین برای مقابله با تجاوز روسیه ادامه خواهد داد.
ولادیمیر زلنسکی: اوکراین برای ترمیم خسارات اقتصادی به ۷ میلیارد دلار در ماه نیاز دارد 
روز پنجشنبه، ولادیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور این کشور گفت، در حالی که ایالات متحده از ارائه کمک‌های مالی دیگر به این کشور خبر داد، اوکراین به ۷ میلیارد دلار در ماه نیاز دارد تا اقتصاد خود را در بحبوحه «خسارات اقتصادی» وارد شده توسط روسیه حفظ کند.
خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت؛ زلنسکی از طریق ارتباط ویدیویی با رهبران بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در نشستی برای بحث در مورد خط حیاتی مالی برای کی‌یف، گفت، «هدف ارتش روسیه از بین بردن تمام اشیاء در اوکراین است که می توانند بعنوان پایگاه اقتصادی برای زندگی عمل کنند. این شامل ایستگاه‌های راه‌آهن، انبارهای مواد غذایی، نفت و پالایشگاه‌ها می‌شود.»
جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا، از کمک ۵۰۰ میلیون دلاری برای اوکراین جهت ادامه پرداخت حقوق، بازنشستگی و ارائه خدمات خبر داد.
او پس از دیدار روز چهارشنبه خود با دنیس شمیال Denys Shmyhal، نخست وزیر اوکراین و سرگی مارچنکو Sergiy Marchenko، وزیر دارایی اوکراین، جزئیات این کمک ها را ارائه داده و گفت، کمک به دولت آنها برای ادامه فعالیت در بحبوحه تهاجم روسیه ضروری می باشد.
یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «نیازهای اوکراین فوری هستند، و ما قصد داریم این کمک های مستقیم را در اسرع وقت به اوکراین اعزام کنیم تا برای نیازهای ضروری استفاده شوند.»
«ما می دانیم که این تنها آغاز چیزی است که اوکراین برای بازسازی به آن نیاز خواهد داشت. و من متعهد به همکاری با کنگره و متحدان و شرکای بین‌المللی خود هستم تا این حمایت را در یک روند میان مدت و طولانی مدت تقویت کنیم.»
اتحادیه اروپا دو تاجر دیگر را در رابطه با الحاق غیرقانونی کریمه تحریم کرد
شورای اتحادیه  اروپا در چارچوب تحریم‌های موجود، اقدامات محدودکننده‌ای را علیه دو فرد دیگر به دلیل نقش آنها در تضعیف یا تهدید تمامیت ارضی، حق حاکمیت و استقلال اوکراین و برای سود بردن از تصمیم‌گیرندگان روسیه که مسئول الحاق غیرقانونی کریمه یا بی ثبات کردن شرق اوکراین هستند، اتخاذ کرد.
افرادی که مورد تحریم قرار گرفتند شامل بازرگانان زیر می‌باشند:
سرهی ویتالیویچ کورچنکو Serhiy Vitaliyovich Kurchenko، یک تبعه اوکراینی، که در میان اقدامات دیگر، کنترل چندین کارخانه بزرگ متالورژی، شیمیایی و انرژی در مناطق تحت کنترل جدایی طلبان را با حمایت جدایی طلبان طرفدار روسیه به دست گرفت.
علاوه بر این، سرهی کورچنکو منابع برق مستقل شبه جزیره کریمه را تقویت کرد. او همچنین صاحب بزرگترین انبار نفت در شبه جزیره کریمه است.
یوگنی ویکتورویچ پریگوژین یک تاجر برجسته روسی است که روابط نزدیکی با رئیس جمهور پوتین و وزارت دفاع روسیه دارد. او بنیانگذار و رئیس غیررسمی گروه واگنر Wagner ، که یک نهاد نظامی ثبت نشده مستقر در روسیه که مسئول اعزام مزدوران گروه واگنر در اوکراین است، می باشد.
برخی از شرکت‌های او پس از الحاق غیرقانونی کریمه به روسیه و اشغال شرق اوکراین توسط جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه، از قراردادهای علنی بزرگ با وزارت دفاع روسیه سود می‌برند.
در بیانیه شورای اروپا آمده است؛ جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین قوانین بین‌المللی را به صورت فاحشی نقض می‌کند و باعث تلفات جانی و صدمات زیادی به غیرنظامیان می‌شود.
روسیه حملاتی را علیه مردم غیرنظامی انجام می دهد و اهداف غیرنظامی از جمله بیمارستان ها، مراکز پزشکی، مدارس و پناهگاه‌ها را هدف قرار می‌دهد. این جنایات جنگی باید فورا متوقف شود.
مسئولین و همدستان این جنایات مطابق با قوانین بین المللی مورد حسابرسی قرار خواهند گرفت. محاصره ماریوپل و دیگر شهرهای اوکراین و ممانعت نیروهای نظامی روسیه از دسترسی به کمک بشردوستانه غیرقابل قبول است.
نیروهای روسیه باید فوراً مسیرهای ایمن را برای سایر نقاط اوکراین و همچنین ارسال کمک های بشردوستانه به ماریوپل و سایر شهرهای محاصره شده فراهم کنند.
شورای اروپا خواستار آن است که روسیه فوراً تجاوز نظامی اش در خاک اوکراین را متوقف کند، فوراً و بدون قید و شرط تمام نیروها و تجهیزات نظامی خود را از کل خاک اوکراین خارج کند و تمامیت ارضی، حق حاکمیت و استقلال اوکراین در مرزهای شناخته شده بین المللی اش را کاملاً رعایت کند. 
خرداد 01, 1401

حسن صیاد خدایی از فرماندهان سپاه پاسداران در تهران کشته شد

in خبرها

by Resistance Sites

کشته شدن حسن صیاد خدایی از فرمانده سپاه پاسداران رسانه‌های حکومتی از کشته شدن یکی از فرماندهان نیروهای سپاه تروریستی پاسداران از پاسداران بازگشته از سوریه در تهران خبر می‌دهند. مدافعان حرم اصطلاحی است که سپاه پاسداران در مورد پاسدارانی که در جنگ سوریه علیه…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتادوهفتمین روز حمله روسیه، دونباس به جهنم تبدیل شده است

in خبرها

by Resistance Sites

زلنسکی؛ روسیه منطقه دونباس را به جهنم تبدیل کرده است در حالیکه هنوز هیچکس نمی‌داند جنگ در اوکراین کی به پایان می‌رسد، اما آنچه روشن و مشخص است روسیه در این جنگ در حال پیروز شدن نیست. در عین حال؛ ولودیمیر زلنسکی نیز در پیامی…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتادوهفتمین روز حمله روسیه، دونباس به جهنم تبدیل شده است

in خبرها

by Resistance Sites

زلنسکی؛ روسیه منطقه دونباس را به جهنم تبدیل کرده است در حالیکه هنوز هیچکس نمی‌داند جنگ در اوکراین کی به پایان می‌رسد، اما آنچه روشن و مشخص است روسیه در این جنگ در حال پیروز شدن نیست. در عین حال؛ ولودیمیر زلنسکی نیز در پیامی…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتاد و ششمین روز جنگ؛ روسیه متهم به محاصره غذایی شد

in خبرها

by Resistance Sites

 ۱۰۰ میلیون دلار کمک امنیتی افزوده برای اوکراین از زمانی که روسیه بنادر اوکراین را به محاصره درآورده، صادرات غلات از طریق دریای سیاه امکان‌پذیر نیست. صدراعظم آلمان روسیه را مسئول کمبود جهانی غلات می‌داند. روسیه آزادسازی بنادر اوکراین را به لغو تحریم‌ها مشروط کرده…
ارديبهشت 10, 1401

از مجتبی خامنه ‌ای رونمایی شد و قالیباف به جنگ فلسطین رفت!

in خبرها

by Resistance Sites

روز قدس امسال خامنه ‌ای پر از صحنه های شگفت بود! آخرین جمعه ماه رمضان از طرف خمینی و خلفش خامنه ای به عنوان روز قدس به سوء استفاده از نام فلسطین اختصاص داده شد. این روز دیر زمانی روز قدرت نمایی‌های پوشالی حکومت و…
ارديبهشت 10, 1401

شصت و پنجمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ پشتیبانی پر قدرت ناتو + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/Yk-50vW49Ucکشته شدن خبرنگار شبکه رادیو آزادی در کی‌یف شهردار کی‌یف می‌گوید در حمله روز پنحشنبه نیروهای روسیه به این شهر یک نفر کشته شده. به گفته ویتالی کلیچکو هنگام جستجوی امدادگران در میان آوارهای یک ساختمان مسکونی که مورد اصابت موشک قرار گرفته، جسد یک…
ارديبهشت 10, 1401

فیلم افتضاح جلسه نایاک در لس آنجلس آمریکا!

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/HzmtR9MRzxgنایاک پلی بین سپاه پاسداران و مقامات دولت آمریکا در یک جلسه به اصطلاح هنری که توسط نایاک در بورلی هیلز لس آنجلس برگزار شد، سازماندهان جلسه از برخی باصطلاح هنرمندان ایرانی که تماما از وابستگان و مجیز‌گویان دیکتاتوری ولایت فقیه هستند دعوت کردند که…
ارديبهشت 10, 1401

شصت و سومین روز حمله روسیه به اوکراین؛ سالگرد فاجعه چرنوبیل + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/FwlTFkUUQRIرافائل گروسی با زلنسکی در کی‌یف دیدار کرد شصت و سومین روز حمله روسیه به اوکراین در حالی ادامه دارد که تلاش‌های دیپلماتیک هنوز تا موفقیت برای پایان دادن به جنگ راه طولانی در پیش دارد. و چشم‌اندازی برای متوقف شدن آن تاکنون وجود ندارد.…
ارديبهشت 10, 1401

بلینکن؛ سپاه پاسداران در لیست تروریستی باقی می‌ماند

in خبرها

by Resistance Sites

تهدید مقامات کنونی و سابق آمریکا توسط سپاه ادامه دارد بلینکن وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که آمریکا به خواسته تهران برای خارج کردن سپاه پاسداران از لیست تروریستی تن نخواهد داد. آنتونی بلینکن که در جلسه کمیته روابط خارجی آمریکا در روز سه شنبه۶…
ارديبهشت 10, 1401

شصت و دومین روز حمله روسیه به اوکراین؛ مذاکرات گوترز در مسکو

in خبرها

by Resistance Sites

دیدار دبیرکل سازمان ملل با مقامات روسیه همزمان با برگزاری اجلاس کمک به اوکراین با شرکت ۴۰ کشور، دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترز با مقامات روسیه درباره جنگ با اوکراین به مذاکراه پرداخت. آقای گوترز در پایان گفتگو همراه با وزیر‌خارجه سرگئی لاوروف در یک…
ارديبهشت 03, 1401

مقاومت اوکراین و مقاومت ایران؛ حامل ارزش‌های والا برای بشریت

in خبرها

by Resistance Sites

در فرایند تکامل، مقاومت در مقابل ظالم همیشه وجود داشته است اگرچه همیشه سیاست در دنیا روی محور منفعت طلبی چرخیده و منافع بر انسانیت غلبه داشته است. با این وجود، هر انسان آگاهی نسبت به جامعه مسئولیت دارد یعنی اگر بخواهیم بین مادرمان که…
ارديبهشت 03, 1401

طالبان می‌گوید که قاچاقچی سپاه پاسداران را دستگیر کرد

in خبرها

by Resistance Sites

این فرد تلاش داشت تجهیزات بالن نظارتی آمریکایی را به ایران قاچاق کند طالبان اعلام کرد که مانع از فروش قاچاق تجهیزات بالن نظارتی آمریکایی به خریدار ایرانی شده است. کانال یوتیوب وزارت داخله گروه طالبان ویدئویی را منتشر کرده است که بر اساس آن…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و هشتمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ شهردار ماریوپل خواستار تخلیه کامل شهر…

in خبرها

by Resistance Sites

تلاش روسیه برای تصرف شرق اوکراین یک ژنرال روسی گفت که مسکو می‌خواهد تمام مناطق جنوبی و شرقی اوکراین را تصرف کند. ستاد کل اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه حملات خود را در سراسر خط مقدم در شرق این کشور افزایش داده اند و…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و هفتمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ زلنسکی نامزد نشان کندی + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/vtHwWBwIfMwرئیس جمهور اوکراین نامزد دریافت نشان کندی شد ولودیمیر زلنسکی به عنوان کاندید دریافت مدال شجاعت جان اف کندی در آمریکا معرفی شد. وی یکی از ۵ نفری است که به خاطر اقدام برای صیانت از دمکراسی شایسته نامزدی این نشان در آمریکا شده است.…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و ششمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ مقاومت ماریوپل ادامه دارد

in خبرها

by Resistance Sites

حمله به شرق اوکراین مقدم حمله‌ای بزرگتر این خبر بروز می‌شود همزمان با آغاز تهاجم متمرکز نیروهای روس به شرق اوکراین و تصرف شهر کرِمینا در استان لوهانسک، مقام‌های کی‌یف می‌گویند که قصد روسیه تصرف خاک و ضمیمه کردن این مناطق به خاک خود است.…
ارديبهشت 03, 1401

آمریکا؛ حکومت ایران بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است

in خبرها

by Resistance Sites

ند پرایس به تهدیدات ابراهیم رییسی پاسخ داد آمریکا اعلام کرد که حکومت ایران را بزرگترین حامی تروریسم در جهان می شناسد و در کنار اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه علیه هرگونه اقدام سپاه پاسداران عمل خواهد کرد. به دنبال تهدیدات توخالی ابراهیم رییسی در…
ارديبهشت 03, 1401

پنجاه و پنجمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ آغاز تهاجم به شرق اوکراین

in خبرها

by Resistance Sites

حملات شدید اما بدون پیشروی روسیه در دونباس سرانجام عصر دوشنبه ۲۹ فروردین حمله بزرگ نیروهای روسیه به شرق اوکراین آغاز شد. سرگئی گیدای، فرماندار اوکراینی منطقه لوهانسک آنچه را که پس از آغاز این حمله بر منطقه می‌گذرد، یک «جهنم» توصیف کرد. وی روز…
ارديبهشت 03, 1401

فاکس نیوز؛ مقامات بلند پایه کرملین جنگ اوکراین را زیر سوال می‌برند!

in خبرها

by Resistance Sites

هر روز مقامات بیشتری درکرملین به صف منتقدان پوتین می پیوندند فاکس نیوز در روز ۲۰ آوریل ۲۰۲۲ گزارش داد که منتقدان پوتین در کاخ کرملین در حال افزایش است. از تهاجم روسیه به اوکراین حدود دو ماه میگذرد، در حالیکه تحریم‌های اقتصادی تشدید می‌شوند…
ارديبهشت 03, 1401

یزدانشهر اصفهان؛ مراسم یادبود مهدی و عباسقلی صالحی + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/RP7Mn9hVN6sمردم یزدانشهر قهرمانان‌شان را فراموش نمی‌کنند روز پنجشنبه اول اردیبهشت۱۴۰۱ جمعیت انبوهی از مردم یزدانشهر بر مزار قهرمانان زنده یاد مهدی صالحی و عباسقلی صالحی که در کنار هم آرمیده‌اند گرد آمدند. مردم یزدانشهر این مراسم وداع را با زدن سنج و دمام برگزار کردند.…
ارديبهشت 02, 1401

رگبار پاسداران و شب خونین کولبران در مرز نوسود کرمانشاه

in خبرها

by Resistance Sites

۱۰ کولبر زحمتکش به خاک و خون کشیده شدند پاسداران مرزی خامنه ای در مرز نوسود به میان انبوه کولبران زحمتکش رگبار بستند و حداقل ۱۰ نفر را به سختی مجروح کردند. سازمان حقوق بشر هه‌نگاو گزارش داد که شامگاه یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، نیروهای…
ارديبهشت 02, 1401

فائزه هاشمی خواهان باقی ماندن سپاه پاسداران در لیست تحریم‌ها شد

in خبرها

by Resistance Sites

فائزه هاشمی: خروج سپاه از لیست به سود جامعه ایران نیست فائزه هاشمی دختر هاشمی رفسنجانی خواهان ابقای سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا شد. وی طی سخنانی در کلاب هاوس در روز شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ گفت: تنها راه بازگرداندن سپاه پاسداران به پادگان‌ها،…
فروردين 30, 1401

تصویرنگاری عکس رهبران اپوزیسیون در خیابان‌های ایران و وحشتزدگی حکومت + فیلم

in خبرها

by Resistance Sites

https://www.youtube.com/watch?v=lgGc6RAS-0Iبولتن نیوز از تصویرنگاری مجاهدین خلق اظهار نگرانی کرد این روزها تصویر نگاری بزرگ از عکس رهبران اپوزیسیون در خیابان‌های ایران بخصوص تهران به طور جدی به یک موضوع ترس و نگرانی در حکومت تبدیل شده است: روز دوشنبه ۲۲فروردین ساعت ۲۱:۳۰ تقاطع خیابان ایرانشهر…
فروردين 30, 1401

جنگ اوکراین آلمانی‌ها را بسوی تغییر هل داد

in خبرها

by Resistance Sites

طرح ۱۰۰ میلیاردی صدراعظم آلمان برای تجهیزات نظامی به اوکراین و انرژی کشور اولاف شولز صدراعظم آلمان که در پاسخ به تجاوز روسیه به اوکراین با طرحی به ارزش ۱۰۰ میلیارد یورو برای تجهیز نظامی آلمان و ارسال تسلیحات به اوکراین و پایان دادن به…
فروردين 30, 1401

دستگیری دو ایرانی مامور به ترور در خاک آمریکا

in خبرها

by Resistance Sites

آنان ماموریت داشتند که مقام‌های سابق آمریکایی را ترور کنند سایت تبلت گزارش داد: دو مرد که هفته گذشته به دلیل جعل هویت ماموران فدرال در واشینگتن دی سی دستگیر شدند، احتمالاً بخشی از یک تیم ترور ایرانی بوده‌اند که ماموریت آن ترور مقامات عالی…
فروردين 30, 1401

فیلم آتش زدن تندیس خمینی در میدان مرجعیت قم

in خبرها

by Resistance Sites

https://youtu.be/_aBdln6yoJ0تندیس خمینی به آتش کشیده شد بر اساس فیلم‌های منتشره شده در فضای مجازی، جوانان شورشی شهر قم روز دهم فروردین ماه ۱۴۰۰ در اقدامی متهورانه تندیس خمینی در میدان مرجعیت قم را به آتش کشیدند. جوانان عاصی و شورشی با بیان اینکه آتشی که…
فروردين 29, 1401

پنجاهمین روز حمله روسیه به اوکراین؛ رزم ناو موسکوا منهدم شد

in خبرها

by Resistance Sites

انفجار در عرشه و آسیب دیدن مهمترین رزم ناو روسیه در پنجاهمین روز تجاوز ارتش روسیه به اوکراین، رزم ناو موسکوا با پهپادهای بیرقدار TB2 و موشک نپتون در دریای سیاه منهدم شد. مقامات ارشد نظامی اوکراین از هدف قرار گرفتن سرگروه ناوگان دریای سیاه…
خرداد 01, 1401

حسن صیاد خدایی از فرماندهان سپاه پاسداران در تهران کشته شد

in خبرها

by Resistance Sites

کشته شدن حسن صیاد خدایی از فرمانده سپاه پاسداران رسانه‌های حکومتی از کشته شدن یکی…
خرداد 01, 1401

اوکراین هشتادوهفتمین روز حمله روسیه، دونباس به جهنم تبدیل شده است

in خبرها

by Resistance Sites

زلنسکی؛ روسیه منطقه دونباس را به جهنم تبدیل کرده است در حالیکه هنوز هیچکس نمی‌داند…
خرداد 01, 1401

دفتر امام جمعه همایونشهر اصفهان به آتش کشیده شد

in قیام و شورش

by Resistance Sites

https://youtu.be/izvyu8gJh28تهاجم به دفتر امام جمعه همایون‌شهر اصفهان خبرها و تصاویر ارسالی از اصفهان حاکی است…
خرداد 01, 1401

مریم میرزا خانی؛ زنی که برای تغییر تاریخ آمده بود

in چهره های ماندگار

by Resistance Sites

مریم میرزا خانی در ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد. روز تولد…
خرداد 01, 1401

غزاله علیزاده، آرمان‌گراترین زن قصه نویس ایران + فیلم

in مناسبت ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/f53zyGEhcKE ۲۱اردیبهشت ماه ۱۳۷۵ مرگ اسرار آمیز غزاله علیزاده روز ۲۱ اردیبهشت سال ۷۵ جسد…
خرداد 01, 1401

ایران؛ قربانگاه عدالت و انسانیت!

in جنبش دادخواهی

by Resistance Sites

ایران کنونی در زیر ذره‌بین عدالت و انسانیت بقلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی…
خرداد 01, 1401

فرزاد کمانگر؛ چشم انتظار دیدن یک آسمان پر ستاره‌ام

in مناسبت ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/-q1jP38S7oMروزی که کردستان گریست فرزاد کمانگر، شیرین علم هولی، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی…
خرداد 01, 1401

به یاد وارطان سالاخانیان، وارطان سخن نگفت… + فیلم

in مناسبت ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/J6rOEMBZdk8زمستان شكست و رفت… به یاد وارطان سالاخانیان وارطان سالاخانیان مبارز ارمنی، یکی از نخستین…
خرداد 01, 1401

موشک ان لاو «NLAW» شکارچی تانک در جنگ اواکراین + فیلم

in دانستنی ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/mk7ZX40bAhcموشک ضدتانک در نبردهای اوکراین خواب از چشم خدمه زرهی ها ربوده! چرا که تانک،…
خرداد 01, 1401

ویژگی سامانه پدافند هوایی گپارد + فیلم

in دانستنی ها

by Resistance Sites

https://youtu.be/iKuSNhYRxD4ارسال پدافند هوایی گپارد به اوکراین کریستینه لامبرشت وزیر دفاع آلمان در جریان کنفرانس سه…