مرداد 21, 1401

مصاحبه تلویزیون الغد با الهام یک زن عضو کانون شورشی در ایران

in زنان

کمپین «می توان و باید» با شرکت ۵هزار عضو کانون شورشی در راستای قیام و…
مرداد 21, 1401

نمایشگاه قتل‌عام سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا - گزارش تصویری

in جنبش دادخواهی

روز جمعه ۲۱مردادماه نمایشگاهی درباره اسناد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا…
مرداد 21, 1401

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً…

in اطلاعیه ها و فعالیتها

مقاومت ایران حمله به سلمان رشدی در نیویورک، طبق فتوای خمینی و خامنه‌ای را قویاً…
مرداد 21, 1401

برگزاری نمایشگاه قتل‌عام سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا + فیلم و عکس

in کنفرانس ها و گردهمایی ها

روز جمعه ۲۱مردادماه نمایشگاهی درباره اسناد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ در برابر کنگره آمریکا…
مرداد 21, 1401

آسوشیتدپرس: حمله به سلمان رشدی پیش از یک سخنرانی در نیویورک

in سیاست

آسوشیتدپرس روز جمعه ۲۱مرداد ۱۴۰۱ نوشت: سلمان رشدی نویسنده‌ای که به‌خاطر کتابش از سوی رژیم…
مرداد 21, 1401

وزارت دفاع انگلستان: انهدام جتهای جنگنده روسیه در پایگاه هوایی ساکی در شبه جزیره کریمه

in خاورمیانه و جهان

وزارت دفاع انگلستان روز جمعه ۲۱مرداد اعلام کرد انفجار اخیر در پایگاه هوایی ساکی روسیه…
مرداد 21, 1401

سخنگوی مجاهدین: طرح دو استانی کردن کرمان برای بهره‌کشی و چپاول

in سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین به مردم و جوانان دلیر و شورشگر در کرمان: طرح دو استانی کردن…
مرداد 21, 1401

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس دانمارک علیه سیاست مماشات با…

in فعالیت یاران اشرف نشان

آکسیون اعتراضی ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین در آرهوس علیه سیاست مماشات با آخوندها…
مرداد 21, 1401

جان بولتون: از دیدگاه رژیم ایران فعالیت‌های تروریستی و ​​ارعاب هسته‌یی «دو روی یک سکه»…

in سیاست

جان بولتون پس از افشای توطئه ترور توسط آمریکا و اعلام پیگرد و دستگیری مزدور…
مرداد 21, 1401

لارنس نورمن: آیا اتحادیه اروپا درباره عواقب ضرب‌الاجل ۱۵اوت در صورت عدم رعایت آن، مصمم…

in سیاست

لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در اروپا روز ۲۱مرداد درباره ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا در…
مرداد 21, 1401

اعتراف به شکست رژیم در موضوع حجاب

in اختناق و سرکوب

روزنامه حکومتی اعتماد آنلاین روز جمعه ۲۱مرداد به‌نقل از محمد اشرفی اصفهانی رئیس سابق هیأت…
مرداد 21, 1401

دختران و جوانان ایران،‌ تشنه‌ی آزادی و برابری

in زنان

روز ۱۲ اوت برابر با ۲۱ مرداد توسط سازمان جهانی یونسکو روز جهانی جوانان نامگذاری…
مرداد 21, 1401

اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738794530
مرداد 21, 1401

جت‌های جنگنده روسیه در کریمه منهدم شدند

in خاورمیانه و جهان

https://vimeo.com/738771431
مرداد 21, 1401

یاران شورشگر در زوریخ ـ فراخوان به محاکمه خامنه‌ای و رئیسی

in فعالیت های یاران شورشگر

https://vimeo.com/738750014
مرداد 21, 1401

عناوین خبرهای ایران و جهان ـ پنجشنبه ۲۰مرداد ۱۴۰۱

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/738738717
مرداد 21, 1401

آلترناتیو بازی

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738694760
مرداد 21, 1401

نقش امام جمعه‌ها در حاکمیت آخوندی ـ قضاوت با شما

in قضاوت با شما

https://vimeo.com/738684450
مرداد 21, 1401

سیل بزرگ خروش‌های مردم به سوی رژیم آخوندی

in قیام و شورش و اعتراض

https://vimeo.com/738681355
مرداد 21, 1401

تاریخچه ماجراجویی‌های اتمی رژیم

in گزارش های سیاسی

https://vimeo.com/738680512
مرداد 21, 1401

آفساید - #مجاهدین وآلترناتیو یقه درانی تلویزیون من وتو

in طنزهای پیک شادی

https://vimeo.com/738679966

سریال واکنش‌های کم‌نظیر
در سه هفتهٔ پایانیِ خرداد و هفتهٔ اول تیر ۱۴۰۱، واکنش‌های کارگزاران گوناگون حاکمیت ولایت فقیه پیرامون مجاهدین خلق، بخشی قابل توجه از رویدادهای روزانهٔ ایران شده است. در بیش از سه دههٔ اخیر، چنین سریال واکنش‌ها از جانب کارگزاران جمهوری اسلامی آخوندی و حتی برخی اصلاح‌طلبان گراییده به سلطنت‌طلبی، کم‌نظیر بوده است.
 
مسیر بایکوت مجاهدین تا شیطان‌سازی
لازم به‌یادآوری است که طبق سیاست تبلیغاتیِ دیکته‌شده رفسنجانی و وزارت اطلاعات نظام ملایان، قرار بر این بوده که مجاهدین در بایکوت کامل خبری و رسانه‌یی باشند تا به‌قول خودشان، مردم ایران آنان را فراموش کنند و نسل‌های پس از دههٔ ۶۰ هم هیچ آشنایی و شناختی در مورد آنان نداشته باشند! این سیاست تا قیام ۸۸ از جانب وزارت اطلاعات و سازمان تبلیغات اسلامی رژیم با تمام قوا اعمال می‌شده است. به موازات این بایکوت خبری و رسانه‌یی مجاهدین، پروپاگاند شیطان‌سازی و جعل علیه مجاهدین از ۸۸ به بعد با شدت و حدت حیرت‌انگیز و با صرف میلیون‌ها دلار و تومان با توسل به فیلم سینمایی، انتشار صدها کتاب و دهها نمایشگاه و سریال تلویزیونی و گفتارها و مقاله‌ها ادامه یافت.
 
دههٔ ۹۰؛ چند اتفاق مهم و موازی
در نیمهٔ دوم دههٔ ۹۰ چند اتفاق مهم، به موازات هم روی دادند. مجاهدین خلق از عراق به آلبانی هجرت کردند. قیام دی ۹۶ مهر پایان بر پروژهٔ فریب و نیرنگ اصلاحات قلابی گذاشت. بسیاری از محدودیتها علیه مجاهدین که بر اثر برچسب تروریستی ـ بخشی از همان شیطان‌سازی علیه مجاهدین ـ از میان برداشته شد. مجاهدین توانستند فعالیت گستردهٔ دیپلماسی‌شان را به‌موازات فعالیت در ارتباط با جامعهٔ ایران علیه رژیم ملایان گسترش بدهند. بار دیگر مجاهدین با توانمندی تشکیلاتی‌شان، در صحنهٔ سیاسی ـ اجتماعی ایران بالا و بالاتر آمدند و در عرصهٔ بین‌المللی هم بر اعتبارشان افزوده شد.
بدین‌سان شد که آن افسانهٔ بایکوت مادام‌العمر، در واقعیت‌های سرسخت روی زمین و با همت پایداری مجاهدین و هواداران‌شان درهم شکسته شد و از شیطان‌سازی همه‌جانبه هم با اسناد افشاگر و تلاش‌های روشنگر مداوم مجاهدین، پرده‌برداریها شد. [نبردی که هنوز هم ادامه دارد و باید عرصه‌های آن را علیه تمام ترفندهای ارتجاع آخوندی و هیاهوی هم‌سویان سلطنت‌طلب ملایان گسترش داد. این نبردی‌ست در راستای سرنگونی نظام ولایت فقیه و منطبق بر منافع ملی ایران یعنی آزادی، دموکراسی، برابری و حقوق بشر.]
 
ایران امروز؛ روشن شدن دو خط در صحنهٔ سیاسی
مشاهده می‌شود که صورت مسألهٔ ایران دارد به‌جانب هر چه تیزتر و روشن‌تر شدن جبهه آزادی و جبهه دیکتاتوری و سوخت‌رسانان به آن نیل می‌کند. جبهه آزادی با راه‌حل نجات تاریخیِ ایران در سیاست نه شیخ ـ نه شاه متبلور می‌شود و جبهه تداوم دیکتاتوریهای موروثی با زعامت نظام ولی‌فقیه و همراهی سلطنت‌طلبان و لابی‌های نظام ملایان.
با روشن شدن چنین خطوطی در صحنهٔ سیاسی ایران است که شاهد به میدان آمدن سریال کارگزاران نظام آخوندی و سوخت‌رسانان خارج کشوری نظام، علیه مجاهدین و اعلام خطر در مورد نقش آنان هستیم. از قضا با دریافت قدرت اثرگذاری گستردهٔ مجاهدین علیه دیکتاتوری ملایان است که اتاق فکر دیکتاتور به‌طور گسترده اقدام به یاری‌طلبی از سلطنت‌طلبان و بیرون آوردن ناگزیر خواباندگان در آب‌نمک سالیان نموده است.
 
سیر صعودی بیلانهای «ترور»!
اکنون تمام سرمایه‌گذاریهای سالیان توسط دستگاه تبلیغاتی نظام ملایان، در برگه‌های شیطان‌سازی سرجمع شده و در بین یاری‌رسانان عمر نظام در خارج کشور، توزیع و تکثیر شده تا به‌زعم خودشان راه نفوذ و اثرگذاری مجاهدین را در جامعهٔ ضدارتجاعی، ضددیکتاتوری و نوخواه ایران ببندند. طبعاً در رأس این جبهه، کارگزاران نظام ولایت فقیه با زعامت اتاق فکر نظام قرار دارند. اینان در دو سه هفتهٔ اخیر، بیش از همیشه در حال دادن بیلان «ترورهای مجاهدین» هستند. بیلانی که طی سالیان، متناسب با شتاب‌گیریِ تحولات علیه حاکمیت، کم و زیاد می‌شود! کم‌ترین آمار ۱۲ هزار بود، آمار بعدی چندین سال در ۱۷ هزار تثبیت شد و در هفتهٔ اخیر به ۲۵ هزار رسید! چاشنی مدام این آمار هم «رفتن مجاهدین به عراق برای جاسوسی علیه مردم ایران و کشتن سربازان ایران» بوده است!
 
اینفوگرافیِ تفصیلیِ پنهان‌کاری‌ِ پرونده‌های قبل از ۳۰ خرداد ۶۰
آنان که روند تبلیغات سالیان و شیطان‌سازیِ حاکمیت آخوندی علیه مجاهدین را دنبال می‌کنند، با کمی دقت، متوجه می‌شوند که اتاق فکر نظام ملایان و لابی‌های خارج کشوری‌شان هرگز سراغ سال‌های ۱۳۵۸ تا ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ نمی‌روند. فقط تلویزیون حکومتی تلاش کرد با حرف‌های خمینی و برخی کارگزاران نظام و با چند کتاب علیه مجاهدین، سریال و به‌اصطلاح مستند درست کند، اما بدون آوردن مواضع و فعالیت‌های مسالمت‌آمیز و روشنگرانهٔ مجاهدین در این سریال‌ها. حتی در این سریال‌ها، خبری از روزنامه‌های حکومتی با اعداد و ارقام دهها و صدها اعدام طی شب‌های تابستان ۶۰ نیست؛ از طرفی در این سریال‌ها رأفت و عطوفت خمینی و لاجوردی و قضات و زندانبانان با مجاهدین در زندانها موج می‌زند!
 
دستگاه تبلیغاتی نظام ملایان و سازمان تبلیغات اسلامیشان به این دلیل سراغ سال‌های ۱۳۵۸ تا ۳۰ خرداد ۶۰ نمی‌روند که در آن دوران هر چه مدارا، قانون‌خواهی، آزادیخواهی، دموکراسی، شکیبایی، دوری جستن از جنگ صلیبی و عقیدتی و رعایت حیات مسالمت‌آمیز سیاسی بود، در طرف مجاهدین بود و هر چه تنگ کردن فضای مسالمت، انحصارطلبی ایدئولوژیکی، تمامیت‌خواهی سیاسی، دامن‌زدن به اختلافات عقیدتی، رواج چماق‌داری با هدف سرکوب آزادی بیان و اجتماعات، بلند کردن چماق دین بر سر هر منتقد و مطلق کردن حاکمیت آخوند از طرف خمینی و کارگزارانش بود.
 
در آن دوونیم سال تا ۳۰ خرداد، حرف اصلی و اصرار مجاهدین بر تقدم آزادی نسبت به هر موضوعی دیگر بود و حرف اصلی و اصرار خمینی بر ابراز بندگی و تسلیم نسبت به اصل ولایت فقیه و شخص ولی‌فقیه.
حرف مجاهدین این بود که اسلام و حجاب اجباری را چماق سرکوب منتقدان حکومت و زنان نکنید، حرف خمینی این بود که همه باید تسلیم اسلام[ترجمه اسم خمینی] باشند و «یا روسری یا توسری»!
 
حرف مجاهدین تا انتخابات مجلس شورا در اسفند ۱۳۵۸ با خمینی این بود که موقعیت مذهبی و سیاسی تو، بی‌نظیرترین فرصت در میان تمام رهبران تاریخ معاصر ایران است که باید پاسخ اصلی‌ترین مشکل تاریخیِ ایران یعنی فقدان آزادی و مشارکت ملی را بدهد و این زخم دیرینه را ترمیم کند، ولی خمینی از همین بهترین موقعیت و فرصت، سوداگریِ ولی‌فقیه شدن و همه را تسلیم خود کردن نمود. مجاهدین از قضا تمام حرمت‌های لازم را برای خمینی قائل شدند تا او را متوجه این موقعیت و فرصت بی‌نظیر رهبری‌اش کنند، ولی ذات پلید و روح ابلیسیِ او ظرفیت و لیاقت حرمت‌گذریها و هشدارهای مجاهدین و طیف نیروهای مترقی آن زمان را نداشت. مجاهدین حتی تا آنجا حاضر به کوتاه‌آمدن و مسالمت شدند که به قانون اساسی‌یی که رأی نداده بودند، التزام دادند تا پتانسیل دجال‌گری و سرکوب‌گریِ نهفته در موقعیت مذهبی و سیاسی خمینی را کنترل و خنثی نمایند.؛ چرا که حیات مسالمت‌آمیز سیاسی، بهترین فرصت برای تمرین آزادی و دموکراسی و ترویج آگاهی و فرهنگ‌سازی در جامعه بود. آخر در واقعیت‌های ملموس میدان عمل و مواضع حاکمیت و مجاهدین و دیگر نیروها، عیان و آشکار بود که مجاهدین در حیات مسالمت‌آمیز سیاسی و دموکراسی نیم‌بند هم، مدام در حال پیشروی اجتماعی و نفوذ تصاعدی میان نسل نوخواه و جوان ایران بودند.
 
مجاهدین بارها به‌طور غیرمستقیم به خمینی و مستقیماً به کارگزاران وقت رژیم و دستگاه تبلیغاتی‌اش انذار و هشدار می‌دادند که به اختلافات عقیدتی و ایدئولوژیکی دامن نزنید و کاری به باورهای مذهبی و غیرمذهبی افراد و گروهها نداشته باشید که این کارها موجب دیکتاتوری دینی می‌شود که خطرناک‌ترین نوع دیکتاتوری است.
به‌دنبال توسعه‌طلبیهای عقیدتی و سیاسی خمینی تحت عنوان «صدور انقلاب» به کشورهای همسایه که در نهایت منجر به زمینه‌چینیِ جنگ خمینی و عراق شد، مجاهدین بارها اطلاعیه و هشدار دادند که از این توسعه‌طلبی‌ها دست بردارید و همواره تأکید می‌کردند که مشکل اصلی ایران «آزادی» است و باید تمام توجه و هزینه و انرژی صرف این صورت مسأله بشود، نه دخالت در کشورهای دیگر و تحریک کردن آنها به مقابله به‌مثل.
مجاهدین خلق آزادی بیان، آزادی نقد، آزادی قلم و مطبوعات، آزادی پوشش و آزادی عقیده را حق طبیعی، قانونی، حقوقی و سیاسی همهٔ ایرانیان و گروهها و خودشان می‌دانستند و از فعالیت مسالمت‌آمیز در این زمینه‌ها کوتاه نمی‌آمدند. پاسخ خمینی و کارگزارانش اما از همان بهار ۱۳۵۸، همیشه گسیل داشتن چماقداران و لمپن‌ها به‌طرف مجاهدین و دیگر گروهها توأم با ضرب و شتم و پاره کردن و سوزاندن نشریه‌ها و کتاب‌هایشان بود.
 
مجاهدین در مورد همین سیاست گسیل چماقدار ـ که نشانیِ دقیق‌اش را هم با زعامت شخص خمینی و مشاورت بهشتی درآورده بودند ـ هشدار می‌دادند و تأکید می‌کردند که ادامهٔ این چماقداری و اوباشیگری سیاسی منجر به شکل‌گیریِ باندهای فاشیستی و تروریستی می‌شود. واقعیت این شد که از اواخر زمستان ۱۳۵۹ تا قبل از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰، همان چماقدارن با حمایت کمیته‌چی‌ها و سپاه پاسداران، بیش از ۵۰عضو و هوادار مجاهدین را حین فروش نشریه و کتاب، کشتند و هیچ‌کس و ارگانی هم مسؤلیت‌اش برعهده نگرفت!
 
با این حال در همان فضایی که هیچ امیدی به پایین آمدن خمینی از یابوی فرعون‌صفتی و پرستش‌خواهی نمی‌رفت، مجاهدین پرسش «چه باید کرد؟» را جلو حاکمیت و همهٔ دست‌اندرکاران عرصهٔ سیاسیِ آن زمان گذاشتند. راه‌حل و درخواست مجاهدین به آن «چه باید کرد»، رسیدگی‌های قانونی به نقض آزادی‌ها، پایبند بودن حاکمیت به همان حداقل‌های مصرح در قانون اساسی دربارهٔ احزاب، گروهها و اجتماعات و نیز فراخوان به شکیبایی چندین و چندبارهٔ اعضاء و هواداران‌شان بود.
 
حداقل مطلوب مجاهدین و حداکثر خودپرستیِ خمینی
بی‌شک برای رشد اجتماعی و نفوذ باز هم بیشترِ سیاسی و فرهنگی مجاهدین، هیچ فضایی بهتر از اتمسفر آزادی و حیات مسالمت‌آمیز نبود. در همین نمونه‌های بالا دیدیم که هر چه توان و ظرفیت داشتند، به‌کار بستند که آن اتمسفر و آن فعالیت مسالمت‌آمیز ـ حتی به تعبیر خودشان: باریک‌جوی نیمه‌دمکراتیک ـ تداوم داشته باشد؛ اما یابوی خودکامگی و خودپرستیِ خمینی با داشتن موقعیت فوق‌العادهٔ مذهبی و سیاسی، او را بسا از مدار انسانیت و حقوق و قانون و مدنیت دور کرد و بازگشت‌ناپذیرش نمود.
خمینی و کارگزارانش مسیر سیاسی و اجتماعیِ ایران برآمده از قیام ضدسلطنتی را ـ که مطالبه‌اش آزادی و دموکراسی و استقلال بود ـ به‌طرف استبداد مطلق ولایت فقیهی، انحصار مطلق ایدئولوژیکی و تمامیت‌خواهی مطلق سیاسی سوق دادند.
 
با نسل‌های ایران از مشروطه تا ۳۰ خرداد 
و این‌گونه رسیدیم به ۳۰ خرداد ۱۳۶۰. روزی که دیگر مرز «بودن یا نبودن»، «شرافت سیاسی یا بی‌شرافتی اپورتونیستی»، «آری به آزادی یا آری به استبداد دینی» و «بیرون جستن از مدار هر چه خمینی‌صفتی یا تن‌دادن به بردگی در زیر عبای ولایت فقیه» بود.
نسل‌های پس از ۳۰ خرداد ۶۰ باید خطوط چنین مسیری را بین مجاهدین و خمینی بخوانند تا بدانند چرا مجاهدین در حد توان‌شان حرمت خمینی را با توجه به موقعیت ویژهٔ مذهبی ـ سیاسی‌اش ابتدا نگه‌داشتند، نامه‌های محترمانه به او نوشتند، شکیبایی فوق طاقت هر نیروی سیاسی را پیشه کردند، پاکیزگی سیاسی را در مناسبات مسالمت‌آمیز رقم زدند و پس از پایان تمام اتمام حجتها با خمینی، چه شد که در ۳۰ خرداد پرچم شرافت کم‌نظیر سیاسی را در تاریخ معاصر ایران برافراشتند.
خوب است این نسل‌ها تاریخچهٔ جنبش مشروطیت ایران را دقیق بخوانند و بدانند که پس از به توپ بستن مجلس مشروطه‌خواه توسط روس‌ها و محمدعلی شاه قاجار، اگر ستارخان با همان کم‌ترین تعداد نیرو در تبریز به‌پا نمی‌خاست، ایران‌زمین الآن هیچ نشانی از مشروطیت با آثار تاریخی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، موسیقایی و ادبی آن را نداشت. همان تاریخ گواهی می‌دهد هر کس و هر نیرویی که پس از به توپ بستن مجلس، واداداگی و تسلیم و خزیدن زیر قبای شیخ فضل‌الله و دربار و تن‌دادن به اختناق و تعادل‌قوای تحمیلی را پذیرفت، به‌طور قانون‌مند دیگر برنخاست و جاده صاف‌کن سرکوب‌گران مشروطه در تبریز شد. اگر چه همت رهبری هوشمندانهٔ ستارخان و باقرخان و حمیت و پایداری شکوهمند مشروطه‌خواهان تبریز، دامنهٔ فیروزی‌شان را به خطهٔ شمال و مرکز ایران گسترش داد و تهران را هم فتح نمودند.
 
با ایران امروز و نسل قیام‌آفرین مشتاق آزادی
اکنون چنین تاریخچه‌یی از مجاهدین خلق در دوونیم سال ماقبل ۳۰ خرداد را بر کف بگیرید تا علتها و عقبه‌های مقاومت انقلابی مسلحانه و نیز علت هیاهوهای این روزهای کارگزاران حزب‌اللهی و هم‌سویان و همراهان شاهی‌اللهی‌شان را در مختصات سیاسی ایران بشناسید. یادآوری ضروری این‌که مجاهدین در دفاع از تمام عملیات مسلحانه و نبردهای ارتش آزادیبخش ملی، درخواست تشکیل دادگاه بین‌المللی با حضور تمام شاکیان مجاهدین و شخص خامنه‌ای را کرده‌اند. مجاهدین مدعی هستند که تمام پرونده‌ها موجود است و همه را به یک دادگاه صالحهٔ بین‌المللی می‌آورند تا» سیه روی شود هر که در او غش باشد».
در میان تمام این هیاهوها، راه‌حل نجات تاریخیِ ایران، نفی تمامی دیکتاتوریهای موروثی شاهی و شیخی است. از فردای پیروزی قیام ضدسلطنتی تا فردای تحقق سپیده‌دم رهایی ایران از حاکمیت ولایت فقیه، تقدم با «آزادی» برای نفی» دیکتاتوری شاهی» و سرنگونیِ «دیکتاتوری شیخی» بوده است و ادامه دارد. 

رمز و راز راهگشایی‌های مقاومت ایران از زبان استاد فولادوند - راز تاثیرگذاری مجاهدین…

من سخنرانی مایک پنس را چندین بار مطالعه کردم. ایشان می‌گوید که افتخار بزرگی است برای…

انسان‌ها را در کشوهای مختلف نگذاریم! - راز تاثیرگذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت دوم)…

در این دبستان فکری که به باورمان دو فیلسوف عمل‌گرای بزرگ نماینده‌اش هستند، مسعود و مریم.…

مجاهدین خلق چگونه وجدان‌های آزادیخواه را بر می‌انگیزند؟ - راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق…

راز تاثیر گذاری مجاهدین خلق چیست؟ (قسمت اول) دکتر عزیز فولادوند به باور من سیاست عرصه…

میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل، چهره تاثیرگذار انقلاب مشروطه - مجله صوراسرافیل؛ انعکاس اعتراضات و خواسته…

یکی روزنامه‌های تأثیرگذار مشروطیت ایران مجله صوراسرافیل بوده است. شروع این مجله به مدیریت میرزا جهانگیرخان…

نگاهی کوتاه به جنبش زنان در ایران - جنبش زنان در ایران با چه…

جنبش زنان ایران چگونه شکل گرفت؟ و چگونه توانست زنان را از کنج اندرونی‌ها به مدرسه…

ایران در جنگ حداکثر، علیه دیکتاتوری! - نگاهی کوتاه به رویارویی با دیکتاتور در…

انقلابیون و آزادیخواهان واقعی یک سرزمین در هر کجای این زمین خاکی که باشند قلبشان برای…

حجاب اجباری و سرکوب زنان مبارز - چرا دستگاه سرکوب روی موضوع حجاب متمرکز…

سرکوب زنان در رژیم آخوندی مقوله جدیدی نیست، این مساله از روزی که این آخوندها بر…

دوران جاودانی دیکتاتورها به پایان رسیده است! - به مناسبت سالمرگ رضا خان پهلوی…

قدرت زیاد دیکتاتور با خودکامگیش درهم می‌آمیزد و نهایتاً قدرت کامل که نصیبش شد، تماسش با…

آدولف رضاخان از زبان احمد شاملو!

ترسیم دیکتاتوری رضاخان در شعر ستاره آسمان ادب ایرانhttps://youtu.be/xEJk-qbKZFA با صدای احمد شاملو؛ «قصیده برای انسان…

ایران؛ آلترناتیو واقعی، ویژگی‌ها و ضمانت‌ها‍! - نگاهی به آخرین تحولات مربوط به ایران!…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی به دنبال دو سفر مهم و تاریخی مایک…

آغاز فصل تهاجم در پرتو قیام مردم ایران - نگاهی به آخرین تحولات مربوط…

به قلم عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در رابطه با ایران، سال ویژه‌یی را پیش…

نقطه وحدت دو دیکتاتوری علیه قیام‌های مردم ایران - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در شرایط کنونی که دیکتاتوری حاکم بر…

ایران جای دیکتاتوری نیست! - نگاهی به صحنه سیاسی- اجتماعی امروز ایران (۲)

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی جریانی تحت نام «سطلنت‌خواهی!» در ایران، موهوم…

ای قزاق روحت شاد!

این روزها کدخدا و ملای ده و ژاندارم هر سه تا به نقطه رضا رسیدند! نه…

قیام‌های مردمی و تکاپوی رژیم حاکم علیه آن! - نگاهی به صحنه سیاسی اجتماعی…

به قلم عبدالرحمن گورکی مهابادی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی آنچه بیش از هر چیز دیگر موجب…

اسماعیل محدث: موضع‌گیری برآمدِ شجاعت یا نشان فرصت‌طلبی

در سیاست موضع‌گیری صریح و به هنگام از اصول اولیه محسوب می‌شود. این‌گونه موضع‌گیریها، در فرای…

ماهواره روسی ولایی!

ماهواره‌ای که از روس پرتاب در فضا شد در دولت و ولایت ولوله‌ای بپا شد «خیام»…

حمید معاصر: مسئولیت ما در برابر شبکه‌های ترور و جاسوسی

یک بررسی ساده داده‌های اطلاعاتی و امنیتی به‌دست‌آمده از ”بریده مزدوران” در دادگاه آلبانی، ابعاد جدیدی…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش، بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار - جمشید…

تنگه را گر پُر نسازی از خروش بر نمی‌آید صدا از کوه‌سار «جمشید پیمان» گفت هستی…

ولایت فقیه؛ کانون الیگارشیِ فاسد سیاسی و اقتصادی

ساختار حاکمیت ولایت فقیه با انحصارگراییِ همه‌جانبه در هیأت یک الیگارشی سیاسی ــ اقتصادی بارز می‌شود.…

گسترش و رشد فزاینده فقر در ایران، ارمغان حاکمیت ملایان

رفاه جامعه تحت تأثیر سیاست‌های خرد و کلان مملکت است و از آن‌جایی که اقتصاد در…

گرد و خاک برای پوشاندن شکست و بن‌بست

پس از استقرار دولت بایدن در کاخ سفید، ولوله‌ای در نظام آخوندی به‌راه افتاد و کارگزاران…

پیام معرفی «سه قوای ماکت» در فریاد بازنشستگان

روز سه‌شنبه ۱۸مرداد بازنشستگان تأمین اجتماعی حین تجمع‌شان در شهر شوشتر، شعاری را فریاد زدند که…

لاکچری شدن خوراکی‌ها و سونامی سوء‌تغذیه در ایران

فاصلهٔ عظیم طبقاتی بین دهک‌های جامعهٔ ایران، یکی از آثار شوم حاکمیت ناجمهوری آخوندی است. بنا‌به‌اعتراف…